igapäev

Viljandi Bash 2015 / BMX finals

Einoh, nüüd on küll niisuke’ piinlik lugu, et Viljandi Bash toimus juba 4-ndat aastat, aga mina jõudsin sellele üritusele alles esimest korda. Kindlamast kindlamaks sai aga, et järgnevatel aastatel sean ma selle üheks oma suve must-visit Viljandi ürituseks (lisaks folk festivalile ja minu sünnipäevale).

Ühe(saja)sõnaga leidis Viljandis möödunud nädalavahetusel mitu päeva aset tänavakultuuri- ja ekstreemspordifestival, mis osutus minu jaoks ülimalt buenoks, kuigi ma käisin AINULT viimasel päeval trikiratturite finaalvõistlust vaatamas. Teistele huvilistele leidus tegemist, käimist ja vaatamist alates kolmapäevast.

Ürituse puhul meeldis mulle väga, et kogu see trall oli täiesti tasuta ja minu arust küündis vähemalt BMXi osa küll pooleldi Simple Sessioni tasemele. Muidugi, et SSi tase on kõrgem ja tegu on võimsama üritusega, aga Viljandisse kokku pandud park ei olnud ka kohe mitte nõrk ja häid sõitjaid tuli kohale üle maailma. Noorte Eesti poiste hulgast oli märgata potensiaali ka tulevikuks ja see teeb ainult heameelt, et Eestis ekstreemspordi harjutamise võimalused tasapisi paremuse poole arenevad.

Seesugune ekstreemsport nimelt meeldib mulle väga ja kuigi ma ise üritasin pubekana rulaga mingit põusimist aretada, siis meeldib mule trikirattureid hoopis rohkem vaadata, sest nende tehtavad trikid rajal on ikka ülimalt võimsad, rasked ja kaasaelamapanevad. Rulatrikid on natuke sellised.. noh, madalamad ja mitte nii kõrgustesse küündivad. Aga ikkagi igatahes minupoolne respekt rulatajatele ka!

Kui minu meestemaitsest rääkida, siis võin ka siinkohal ära öelda, et igasugune selline rulatajate ja bmx-erite riietumisstiil (ja välimus vist ka) on mulle vägagi meeltmööda. Kui juba kasvõi Keio stiili ja olemust vaadata, on sellest ju aru saada? Yum. :D

Iiiigatahes, käisin eile siis finaalvõistlust kaemas ja klõpsasin mõned fotod ka enesearenduseks. Ütleme nii, et niisuguse KIIRLIIKUMISES oleva spordiala fotografeerimiseks mul piisavalt oskuseid veel ei ole, aga kes ei harjuta, see meistriks ei saa ka. :)

IMG_4890-1 IMG_4921-1IMG_4911-1 IMG_4935-1 IMG_4992-1 IMG_4898-1IMG_4910-1IMG_4906-1 IMG_5000-1 IMG_5094-1IMG_5058-1IMG_5056-1IMG_5083-1

2 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga