igapäev

Tere jälle, insomnia!

Baah, jälle on uneprobleemid mind kimbutamas. Täiesti eikusagilt! Kaks viimast ööd olen lihtsalt tuimalt kella ~4ni üleval passinud ja end voodis hulluks vähernud, mõeldes “Peaks ometi magama jääma, sest kell 9 Ann äratab ja iga tunnike und on tähtis!”

Kes pikemaajalisem lugeja on, see teab mäletada, et mul on kunagi veel sellest juttu olnud, aga minu arust viimati oli mul selline probleem ikka nii ammu, et ma ise ei mäletagi, et millal täpselt. Üle poole aasta tagasi kindlasti!

Vahepeal oli mu unegraafik kergelt sassis nende arvutimängude striimimise tõttu, sest sain seda teha Annabeli ööune ajal ja seega ka enda ööune ajast. Siis ma olin tihti kella 3 või 4-ni üleval ja mängisin oma arvutimänge. Pika peale harjusin selle graafikuga täitsa ära ja isegi kell 9 ärgata ei olnud piin ja pika päeva peale väsimus peale ei tulnud.

Siis ma tulin Eestisse, lauaarvuti jäi Soome, sest ma ei arvanud, et mul siin nii kaua läheb, ja jäi see striimimine soiku, sest läpakaga on seda ebamugav teha. See on siis vastus ühtlasi ka küsimusele, et kas ma ikka arvutimängudega veel tegelen või mis sellest striimimise asjast sai. :D

Oma mänge mängin ma paar korda nädalas õhtuti ikka, sessuhtes, aga üldiselt on magamamineku kellaaeg siiski mõistlikkuse piiridesse jäänud ja vahepeal sain ma oma unegraafiku niivõrd hästi korda, et ma ei osanud enam ette kujutadagi, kuidas ma üldse viitsisin vahepeal varahommikuni mängida. Niiii hea on ju kella 23-01 vahemikus unele vajuda ja hommikul puhanult ärgata. Olin täitsa unustanud, KUI HEA on puhanult ärgata. Tuju ikka hoopis teine! :D

Nüüd aga nende viimaste ööde kohta, et täitsa kreisi on ja ma lihtsalt kurvastan öösiti voodis, et enam magada ei saa. Ma ei tea, miks. Voodisse lähen ikka umbes nii kella 1-paiku, mis on minu organismi jaoks täiesti ideaalne aeg, aga vot magama ei jää. Muidu oli ikka nii, et panin silmad kinni, mõtlesin oma 2 päevamõtet ära ja magasin hommikuni, aga nüüd oleks nagu mõteteplahvatus toimunud.

Täna hommikul kell 4 ma lihtsalt olin voodis ja mõtlesin, et äkki on asi selles, et mul ei ole päeva jooksul ühtegi vaba hetke niisama omaette mõtlemiseks ja siis kui ma lõpuks voodisse jõuan, lendavad kõik mõtted kambakesi peale ja ei lase rahulikult olla. Sest kogu aeg on midagi teha ja isegi kui Annabel magab, siis ma kasutan seda enda aega ära selleks, mida mida ma täiega teha tahan, kas siis blogida või mängida või mis iganes ja alles voodis tekib aega mõtetega tegelemiseks.

Naljakas on selle juures aga see, et mul ei ole üldse midagi tähtsat vaja mõelda või mingeid tarku mõtteid, mis kuidagai survestaks. Eile (või täna hommikul?) vaatasin enne magamaminekut The Originalsi viimased osad ära ja mõtlesin siis voodis lihtsalt sellest, kui idiootselt see lõppes ja stsenaristid ei oska Klausi ja Rebeka elusid ikka absoluutselt kirjutada. :D

Õnneks aga ei ole ma päeval väga väsinud olnud ja surnuna ennast ei tunne. VEEL. Aga ma olen alles kaks ööd ka niimoodi üleval passinud ja ma tean, et kui see mõned päevad veel jätkub, siis ühel päeval jõuab see kurnatus ja unepuudus rängalt kohale ja see hetk, mil Annabel mulle hommikuti kõrva sosistab, saab olema maailma hulleim hetk, sest ma tahaks niiiiiiiiiiiiii väga magada, mitte talle putru keetma minna. Ma ei taha sellist tunnet tunda.

Ma ei teagi, mis selle postituse mõte on tegelikult. Unepuudus vist annab ikka selle arvelt tunda, et mõte jooksis hetkel jumalast kinni. :D Tahtsin lihtsalt teada anda, et äkki Une-Mati on ka kuskil blogilugejate seas ja viitsib ikka täna õhtul minu juurest ka läbi astuda.

Kas teil on ka vahest nii, et ei saa voodis kuidagi üldse unele jääda, aina vähkrete ning ei leia mugavat poosi? Ja hommikul on äratus paratamatult vara? Mida te siis teete, et sellise olukorraga toime tulla?

13 kommentaari

 • E

  Mul on viimasel ajal ka unetus kallal, õnneks eii pea ma hommikul vara tõusma. Oma unetuse kirjutan raseduse lõpu süüks :D. Aga mind aitab see, kui tuba on jahe, siis tuleb uni ikka palju paremini.

  Proovi äkki õhtul lapsega veel õues käia, äkki värske õhk väsitab? :)

  • Katre

   Lapse magamapanemisega ei ole probleemi, st et see kui me isegi kell ~20 õues käime, siis selleks ajaks, kui mina kell 1 magama lähen, ei ole sellest väljaskäigust kasu. Et siis, öösel kell 1 ma jalutama üksi ei lähe väga. :D

   Raseduse lõpus oli mul ka. Aaaa, aga mul oli siis magneesiumipuudusest vist. Äkki nüüd ka vitamiinipuudus.

 • Laura

  aga miks sa ei lähe öösel kell 1 jalutama? Kui sul on keegi, kes valvaks lapse und, siis anna aga minna!
  Ma käisin mingiaeg pea iga õhtu 10-11 ajal jalutamas, ja oi kui hea uni tuli! Nüüd aga pole lapsele une valvurit ja ei saa jalutama, ning kohe uni halvem.
  Niiet proovi see jalutamine järgi :)

 • S

  Vaevlesin ka mingil hetkel uneprobleemide all ja see oli õudne piin. Ükshetk sai nagu villand sellest, et kurat mis toimub? Hakkasin endaga tööd tegema, et miskit muuta. Ühesõnaga proovi õhtuti voodis olles oma mõtted vaigistada. Proovi keskenduda hingamisele. Minujaoks kõige parem on olla voodis selili ning lihtsalt rahulikult hingata. Üritan mitte millelegi mõelda ning lihtsalt olen rahulikult. Nii kui hakkavad jälle mingid mõtted peas keerlema, siis jälle keskendud ainult hingamisele. Algus on raske, kuid nüüdseks on mu uni mega rahulik ja hommikul ärgates olen täiega väljapuhanud ja saan rõõmsalt uuele päevale vastu minna. Kõik on sinu enda teha, et miski muutuks. Edu sulle !! :)

 • C

  Mul oli umbes kuu tagasi uinumisega raskusi. Laps ei maganud hästi, ärkas tihti, nuttis. Iga kord, kui voodisse läksin (12 ajal), tuli mingi ärevushoog. Ei suutnud rahuneda piisavalt, et uinuda. Mul aitasid looduspoest ostetud tabletid. Need ei ole otseselt unerohud, aga need rahustavad kergelt.

 • Liivi

  Mul on unega suuri probleeme, aga seda kohe-kohe viimased 7 aastat. Kuigi pesamuna magab viimastel kuudel üsna hästi ja öine magamatus on pigem harv nähtus, siis minul on tolle pikaaegse magamatuse pärast unerežiim endiselt sassis. Isegi, kui ma olen väga-väga väsinud ja vajun koheselt poolunne, siis enne sügavalt uinumist võpatan ikkagi peksleva südamega fantoomnutu peale üles. Kui laps juhtubki veidi rahutumalt magama ja läbi une häält tegema, siis minul pühib see une pooleks ööks. Tekib tunne, et nagunii magada ei lasta, milleks siis end üldse narrida. Ma ei ole osanud end kuidagi aidata ja ma arvan, et kui asi iseenesest paremaks ei lähe, siis lõpuks küsin unerohtu. Palderjan ei aita, seda olen proovinud. Aga praegu annana endale veel aega taastuda. Kui ikka 6,5 aastat olla magamata, siis ilmselt ei tasu loota, et unerežiim saab mõne kuuga korda.

 • lipsuke

  Ehk sind painab mõni muremõte, mida sa endale vb ei teadvustagi? :/
  Mul väga tihti see, et kui olen kellegiga tülis, või kui ees ootab mõni reis, magan väga halvasti. Ärevus ei lase uinuda. :D

  • Katre

   Ei ole endateada midagi sellist, mida nädal tagasi nt ei olnud. Nagu et uusi ärevusmõtteid pole peale tulnud ja varasemad ei seganud, sest suudan neile mitte mõeda. :D

 • K

  Ma tegelikult küsiks siin postituse all, et kui sa nii kaua siin Eestis oled olnud, siis kas teil Keioga igatsust ei teki? Kuidas suudate niiii kaua üksteisest lahus olla? Või üldse Keio lapsest ja laps isast? Või käib Keio ka ikka Eestis teie juures? Ma lihtsalt mõtlen, et kuiiiiiiidas te suudate, mina vist ei suudaks :D

 • K

  Me ka 4a juba samamoodi elanud, et mees Soomes ja mina lastega Eestis, kuid tavaliselt 2 nädalat on juba selline piir, et sealt edasi on juba tõsiselt raske, seepärast ma ette ei kujutagi seda ilmselt :D.
  Kaua sa täpsemalt nüüd Eestis oled olnud, üle kuu vist ikka? Või kauaks plaanid veel jääda?
  Igatahes tublid ja tugevad inimesed, palju jõudu, sest ega see ilmselt kerge pole! :)

 • Sandra

  Mul jäi eelmisel nädalal selja taha koduse ema aeg. Kui olin oma 10tunniselt tööpäevalt (teen torte, seega füüsiline töö) kodus ja sain õhtul voodisse (kohe kui laps magama läks, ca kl 21) jäin ka mina unne. Ma pole oma 3 aastat niiiii magusasti maganud.

  Olen alati olnud õrna ja rahutu unega. Printsess herneteral. Vb aitab sul ka režiimi muutus. Või mingi kastist välja tulek. Lähed trenni? Vms.

  Või kaed apteeki. Teed ja loodudlikud ravimid. Nt Benosen, olen kasutanud:

  https://apteek.apotheka.ee/product/3258/benosen-tbl-n20-n10

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga