beebiblogi,  Fotograafia,  igapäev

Supelda on mõõnuuus

Eelmine nädal käisime me Keioga kahekesi Annabeli ujutamas. Pelgusse on ikka päris raske aega saada ja ma jään alati nende aegade registreerimisega nii hilja peale, et olen järjekorras umbes nii viiesajas (liialdades). Tahtsin juba ammu saada vaba ujumise aega ilma treenerita, et saaksime kõik koos minna, aga päris raske on teinekord asja planeerida, kui Keio alati täpselt ei tea, millal ta üldse Eestisse tuleb jne. Siiski ühel heal päeval joppas ja sain õhtul hilja broneerimissõnumi.

Annabelile meeldib vesi väga. Vahet pole, on see vesi nõnda soe nagu kodus, ligi 40 kraadi või basseini jahe kuskil ~30 kraadi ringis. Näitasin Keiole, mida me Annabeliga siiani basseinis teinud oleme ja mida Annabel teha oskab. Väga hästi on ta arenenud sukeldumisega. Beebidel on küll see kaasasündinud refleks, aga alguses oli Annabelil ikka nii, et ta alles vee all tõmbas hinge kinni selle refleksi tõttu. Nüüd taipab ta nii palju, et kui ma ütlen “Alé hopp!” ja ta sujuvalt vette plartsatan, siis tõmbab ta hinge juba enne vee alla minekut kinni. Silmad paneb ka selleks hetkeks kinni, aga need vist teeb vee all ikka lahti, et sipeldes vaadata, mis toimub. :D

Selle lühikese 30-minutilise seansi käigus proovisin ka natuke Swimtraineri ujumisrõngast ja minu arust väga mõnus asi. Ma ise poleks eriti ette kujutanud, et nii väike laps saab niiöelda iseseisvalt vees ulpida, aga sellega saab. Mul pole aimu ka, mis vanusest alates lapsed ujumisrõngast üldiselt kasutama hakkavad, aga nii väiksena ju vist ometi ikka mitte? Swimtraineri näol on siis tegemist spets ujumisrõngaga beebidele ja väikelastele, mis on tavaliselt rõngast natuke turvalisem, kuna tal on igasugu rakmed ka küljes.

Annabelile tuli minu arvates ujumisrõngaga ulpimine isegi natuke kasuks ka. Kui ma teda niisama vees ujutan, siis ta eriti jalgu liigutada ei viitsi ja laseb minul kogu töö ära teha – ise lihtsalt mõnuleb ja vahib ringiratast teisi titasid. Swimtraineris ta aga nägi, et ahhaa.. meieni jõudmiseks peab kuidagimoodi ennast ise liikuma panema ja üritas ikka jalgu ka kasutada konnamoodi. Muidugi praegu ma arvan, et ta on veel natuke väike, et ujuma hakata, aga harjutada võib seda ju tasapisi ikka.

Hea abimees tundub see vidin eriti spaasse kaasa võtta ja ehk suvel ka, kui kuskile ujuma läheme? Lootes, et vesi ikka piisavalt soe on. Osta saab seda näiteks Swimtraineri kodukalt või kallis.ee veebipoest, kus müüakse ka ujumismähkmeid, mähkmekatteid ja muid sarnase teemaga seotud asju. Mina igatahes soovitan küll. :)

IMG_6487c IMG_6488c IMG_6496c IMG_6498c

14 kommentaari

  • anni

    Olge selle ujumisrõngaga ettevaatlikud, praegu veel pole nii hullu, sest laps ei rabele nii palju, aga nii minu kui ka ühe sõbranna umbes aastased lapsed on nende rõngastega ümber käinud.. ja siis ei ole see rõngas enam üldse turvaline, sest laps ei saa ise selle seest välja ka rabeleda, on pea vee all, jalad vee peal ja suht hirmus olukord..

    • Katre

      See ümberkukkumise jutt on minu arust absurd. Ka tavalise ujumisrõngaga võib laps ümber käia, kui osav on. See, et Swimtraineril traksid küljes on, ei tähenda, et võib lapse vette visata ja mitte talle tähelepanu pöörata. Ikka peab juures olema. Ja mis siis kui käibki ümber? Sina oled ju kohe seal samas ja keerad jälle õigeks. :) Ma ei näe küll probleemi.

      • anni

        Mis absurd? Vabandust, et hoiatasin!
        Minu laps näiteks ei oska vee all üldse hinge kinni hoida ja tõmbab korralikult vett sisse endale kui peaks ümber kukkuma, see on väga väga väga väga ohtlik.. võib-olla sinu arvates on selliseid asjad absurdsed, palju õnne siis!

        • Katre

          No ma tean küll seda ümberkukkumise juttu, hoiatada võib, aga minu arust on natuke nõme seda ainult Swimtraineri süüks ajada ja tundub, et mõni ema on oma väikelapse lihtsalt Swimtrainerisse pistnud ja ise päevitama läinud ja siis pärast kaebab, et jube nadi vidin – näed, laps läks ümber ja oleks peaaegu ära uppunud. :D
          Absurdne on mu jaoks see, et Swimtrainerit selle pärast kohe ohtlikuks peetakse kui iga teine ujumisrõngas on sama ohtlik tegelikult lapsele, kes ujuda ei oska.
          Ikka ise tuleb juures olla ja siis ei juhtu midagi. Käib ümber, siis tõstad veest välja kohe. Tavalise ujumisrõngaga siiski saab ju ka samamoodi ümber käia ja kui laps ikka ujuda ei oska, siis on nadi seis enivei.

      • Kristi

        See ei ole absurd seda ikka juhtub on juhtunud ka minu lapsega. Selle rõngaga on ohtlik liiga madalas vees. Vesi peaks olema piisavalt sügav,et lapse jalad põhja ei ulatuks. Muidu on jah väga hea vidin. Kavatsen osta suurema ka.

  • ailialber

    Oliver ka justkui mõikas rõngaga, et jalgu liigutades saab ta ise ka kenasti edasi liikuda… ja nüüd kuival maal ta vaid püsti seisakski ja tatsaks kui vaid püsti püsiks :D

      • Aili

        Kergelt jah, muidugi mitte dramaatiliselt kaua, aga mis parata kui talle selili ei meeldi hetkel absoluutselt olla ning kui teeme pea hoidmise harjutusi (kätest kinni hoides korraks istuli ja tagasi), siis ta ei soovi mitte kuidagi istuli asendisse minna, vaid vinnutab end püsti.

        • ailialber

          Aga nagu ma nüüd korraga hakkan igalt poolt kuulma, siis sellist asja ei tohi absoluutselt praktiseerida. Jälle midagi, millest mul aimugi ei olnud :/

          • Katre

            Praegu ta peaks sul jah kõhuli olemisega sinasõbraks saama pigem. Kõhuli olles areneb see peahoid ka hästi, sest paratamatult peab ta ringivaatamiseks pead tõstma. Kui lohe on ja ei viitsi või vingub, siis näita mänguasju või muudmoodi ürita tähelepanu võita jms. :)

        • Katre

          Ma kogu aeg riidlen Keioga kui ta Annabeli niimoodi hoiab, et ta jalgadele toetuks vms, sest ma arvamusel, et selle jaoks ikka liiga vara ja seni kuni ta seda ise ei tee, ei tohiks talle nagu jätta sellist arvamust ka, et ongi täiesti okei end ~4 kuuselt toetada niimoodi.
          Ega Annabel ka ise surub lausa jalgadega niimoodi, aga samas ta on ju natuke totu ka ja kõik mida ta instinktidest teeb, ei pruugigi õige olla ja selle jaoks peangi mina niiöelda õigesti suunama. Kõigepealt ikka roomamine, siis istumine ja siis see püstiajamine. Ja omast käest näen, et polegi vaja õpetada või harjutada, küll ta oma võimetekohaselt üks hetk ära tabab, millal ta millekski reaalselt suuteline on.

          Aga noh.. mis ma ikka õpetan. :( Nagunii igaüks teeb omamoodi, aga minu arust see pole ikkagi arukas. Istuma ta ju sul ka nagunii veel ei peaks, nii et harjuta teda ikka muudmoodi. SOovitavalt tee talle kuidagi kõhuliolemine mõnusaks ja lõbusaks ja harjuta seda. :)

  • burden

    Just desire to saay your article is as astounding.
    The clearness in your post iis simply excellent and i could assume you’re an expert
    on this subject. Fine with your permissin let mee to grab your RSS feed
    too keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue tthe enjoyable work.

    Here iis my homepage :: burden

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga