igapäev,  televisioon

Sarjad #2: hetkel vaatluses

Oma eelmises sarjade postituses märkisin ära viis oma hetke lemmikut (link), aga paratamatus on, et praegu käimasolevaid sarju, mida ma vaatan, on veel. Praegu nimetan ära need, mis mul vaatluses on ja mis parajasti käivad või mille uus hooaeg nurga tagant paistab. Ühtlasi on need siin enamasti ka sarjad, mida ma vaatan.. lihtsalt. Erilised lemmikud ei ole ja ühtteist on iga järgneva osaga häirima hakanud, aga huvist tahaks ikka teada, mis siis edasi saab. Õigemini tahaks teada, millal ja kuidas nad ometi juba läbi saavad. :D

The Vampire Diaries95491-gSeda sarja olen ma jälginud juba päris mitu aastat ja alguses olin ma sellest üpris vaimustuses. Eks paar aastat tagasi olid vampiirid kuidagi.. popimad tegelased ka ja üleüldse mingi boom käimas nende üle. Nüüdseks ajaks on aga sari hakanud võtma juba üsna ebaloogilisi pöördeid ja kõik mis toimub hakkab tasapisi üle võlli minema. Mitte, et vampiirid loogilised oleks, eksole, aga ka kõik muu, mis toimub ja kuidas üks jama teise otsa kuskilt pildile ilmub, on veelgi ebaloogilisem.

Kes teab, see teab, et sarjas on ka tegu ühe armukolmnurgaga, kus mina pooli valida ei oska. Alguses olin ma täielikult Stefani poolt. Nüüd olen ma Damoni poolt. Ühesõnaga mul vahet ei ole ja Elena olgu, kellega tahab, aga lõpetagu lihtsalt oma kutsusilmade tegemine ja oma ingellik käitumine ometi kord ära. :D

Pretty Little Liars
146711-g5Samamoodi nagu eelmine, olen ka seda juba hea mitu-mitu aastat jälginud. Alguses väga meeldis, aga ajapikku on asjad läinud järjest haigemaks. Ühesõnaga ei saa ma lihtsalt aru, kuidas selline asi võimalik on (mitte, et peakski reaalses elus olema), aga pole lihtsalt absoluutselt normaalne enam, et keegi kuuleb ja näeb IGAT SU SAMMU pealt ja siis keerab sulle sellega käru ja ähvardab sind iga jumala päev. Ühtlasi on ajuvaba, kuidas tsikid, ütleme et lähevad peole ja siis peo käigus saavad põhimõtteliselt peaaegu surma. Neil on mingi eriti õudne kogemus ja siis paar tundi edasi, sama päeva õhtul, käituvad nii nagu poleks midagi juhtunud ja arutavad asjad üle täiesti rahulikult. Doesn’t make sense!

Ühesõnaga, ma ei suuda ära oodata, MILLAL see sari ükskord ometi läbi saab ja lõpuks ometi teada saab, kes see tropp on, kellel oma elu pole ja kes teise eludega 24/7 nii obsessed on.

Switched at Birth247773-g3

Jälle üks sari, millel juba mitu hooaega olemas, aga kahe eelnevalt nimetatu ees on tal see eelis, et selles sarjas pole mingeid debiilseid ja idiootseid pöördeid ja draamasid. Kõik on väga eluline ja reaalsusega võrreldav. Seepärast mulle see sari ka väga meeldib ja selles mind tõesti hetkel miski ei häiri. Hea, kerge vaatamine.

Tegu on kahe tüdrukuga, kes läksid sündides vahetusse ja kes on täiesti erinevad inimesed. Üks on latiino ja teine on valge, aga kurt. Üks elas rikkas peres ja teine vaeses (no see on alati nende vahetusse läinud asjadega vist nii? :D). Sarjas on seoses kurdi tüdrukuga hästi palju näha kurtide keelt ja üleüldse kurtide inimeste maailmanägemust veidike ja see on üsnagi silmaringi avardav. Minu arust igati reskepti väärt ja armas sari.

The Fosters
267907-g5

Seda hakkasin vaatama vähem kui kuu tagasi ehk siis taas hilisem avastus. Lihtne vaatamine nagu eelpool nimetatud, kus eriti kaasa mõtlema ei pea ja mille seltsis lihtsalt suvalist vaba aega kulutada.

Sari räägib ühe pere pereelust ja seda jällegi reaalsusega võrreldavas võtmes. Tegu on ühe lesbipaariga, kellel on viis last ja osad neist on lapsendatud. Sari keerlebki selle ümber, kuidas elavad lapsed, kelle vanemad on nad ära andnud või neist loobunud ja mis sellistest lastest edasi saab. Kuidas nad kodust kodusse rändavad või kuidas mõni õnnelikul kombel hea pere juurde satub. Ja muidugi ka ei puudu sellistel lastel huvi oma päris vanemate vastu. Igatahes on sarjas väga armsad inimesed. , kellele on mõnus kaasa elada. :)

Believe267258-g3Eelmine kord ma ütlesin, et mu viimase aja parim avastus on Revenge, aga seekord pean ma ütlema, et mu viimase aja parim avastus on hoopis see sari! Ma olen seda vaadanud kõigest paar päeva ja avastasin selle tänu Sony telekanalile, aga see on nii mõnuus. Tegu on üleloomulike võimetega tüdrukuga ja ma pole nii ammu vaadanud midagi selle teemalist, kus oleks midagi kihvti üleloomulike võimetega seoses.

Tüdruk on oma võimete tõttu ilmselgelt üsna tahetud, sest maailmas on olemas inimesi, kes leiavad et selliste inimeste pealt saab teenida ja neid enda kasuks töötama panna. Teisalt on olemas ka inimesed, kes tahavad tüdrukule vaid parimat ja teda halbade inimeste eest eemale hoida ja nõnda see sari alguses kulgebki. Tüdrukul pole vanemaid ka ja ta on rännanud ühtede inimeste juurest teiste juurde. Eks vaadake ise lähemalt. Tõesti mõnus! :)

29 kommentaari

 • Britt

  Kas sa seda tead Vampire Diaries kohta, et kuuldatavasti kirjutasid ainult kaks peaosatäitjat seitsmenda hooaja lepingule alla? Praegu hakkab küll ainult kuues, aga siiiiiiiski. Parem oleks, et Damon alles jääb, kuigi kõige tõenäolisem on, et just tema näitleja kõige rohkem minema tahab :(

   • Marilyn

    Mina ka kuulnud, et kuues jääb viimaseks. See küll pettumus, kui veel hakkavad tegelasi vahetama ja edasi venitama. Võiks ikka ju ära tunda, millal sari oma aja ära elanud.

 • Jessika

  Mina avastasin ka just paari päeva tagasi Believe’i, ja nüüd järjest vaatan, tõesti mõnus sari :) Natukene häirib ainult see, et koguaeg neid saadakse peaaegu kätte ja siis juhtub jälle ime ja nad saavad minema. Seda on ehk liiga palju.

 • Laura

  Ma vaatan ka Pretty Little Liars’i, ning pole tõesti olemas ajuvabamat sarja :D. Ei jõua ära oodata mil see ükskord läbi saab :D. Ja arvan et A on Allison ise.

 • Pirts

  Ma vaatan ka PLL ja iga kord hoian peast kinni ja mõtlen, et kas nad tõesti ei oleks võinud seda natukenegi reaalsemaks teha? Iga hooaeg sureb keegi ära/on mingi õnnetus ja alati on need neli seal juures ja ometi keegi ei küsitle neid. Ma ka aru ei saa mida nad venitavad sellest. Esimesed kaks hooaega olid okeid, ülejäänud puhas saast. :-(

 • Mia

  Ma kunagi jubedasti fännasin seda Vampiiripäevikuid :D Esimesed 2 (max 3) hooaega olid super head aga nüüdseks on kvaliteet nii alla käinud, viimase hooaja keskel ma enam ei suutnud vaadata kuna see kõik läks seal liiga jaburaks. Pealegi tapsid nad mu lemmiku ära (Katherine). Kahju samas kuna kunagi oli see sari tõesti hea.
  Pretty Little Liarsit vaatasin vist kaks hooaega ja siis ma enam ei suutnud, see läks ka nii üle mõistuse napakaks :D
  Kui kunagi vaba aega/tahaksid uut sarja tsekata, siis soovitan The 100. Seda valmistab sama kanal mis teeb ka vampiiripäevikuid ja The Originalse. Sarja point on selles et u 100 aasta eest toimus suur sõda ning Maal lasti tuumapommid õhku, pmst kõik inimesed surid ära. Ainult osadel inimestel õnnestus põgeneda kosmosejaama Maa orbiidil. Ning nüüd hakkab neil seal asi kehvaks kiskuma ning neil on vaja teada kas Maa on elatav või on kiirgus seal ikka liiga räme. Ja suured juhid otsustavad seal võtta 100 alaealist seaduserikkujat kes neil nagunii vangis istuvad ning saadavad need Maale. Vb tundub natuke jura sellest kirjeldusest siin aga see on tõsiselt hea :D Mulle meeldib et seal juhtub kõik kiiresti (ei venitata mitte midagi), väga hästi on tegelased kirjutatud et isegi kui on mingi täisjobu tüüp, siis sa saad aru miks ta niimoodi käitub, vahepeal juhtub seal traagilisi asju ka, ma sain küll mitmes kohas pisara poetada :D pluss ilusad inimesed ning natuke romantikat ka :D

  • Katre

   Selle kirjelduse järgi tundub, et pole jah eriti minu teetassike. Mulle nimelt pole väga sellised ulmekad meeldinud ja maailmalõpusarjad nagu The Walking Dead või Revolution, kus elu maal on suhteliselt kõlbmatu , aga eks ma viskan pilgu peale ikka. :)

   • Mia

    Ma ka kusjuures selliseid ulmekaid ei fänna ega vaata. Aga kuna seal peamisteks tegelasteks teismelised, siis olemuselt meenutab rohkem vampiiripäevikuid (kui see veel hea oli) :)

 • LihtsaltMelon

  Kusjuures kui mind näiteks vampiiri päevikute ja üldse enamik fantaasia seriaalide puhul tohutult häirib see, kuidas neid asju hakatakse üle võlli viskama. Igalt poolt muudkui kuhjub ja kuhjub ja kuhjub seda sitta, siis Pretty Little Liarsit olen ma alati pidanud erandiks ja imestanud, et kuidas nad iga hooajaga suudavad aina paremaks ja paremaks seda seriaali teha. Päris üllatav oli siit lugeda täiesti vastupidiseid arvamusi.

 • Aili

  Lõpetasin Vampiiripäevikute vaatamise vist 4. hooaja keskel. Ühel hetkel hakkas mulle see Elena ikka nii ajudele käima oma “Sa lubasid mulle, et ta ei sure!” jutuga… nagu miks on vaja räigelt solvuda ja vihane olla pool hooaega oma mehe peale, sest “too andis lubaduse”, aga näed, ikka sai keegi surma. Vaatasin isaga koos seda, tema vaatab jätkuvalt edasi :D

  PLL’i vaatan siiani. Ma ei tea miks seda vaatan… vist selle pärast, et muud ei ole väga suvel vaadata (ma püüan uusi sarju vältida ja vanadega ühele poole saada ning lihtsalt raamatuid pigem lugema hakata :D). Ja see Ezra osatäitja on kena.

 • K

  Ei saa sinuga rohkem nõustuda. Mul samamoodi, vaatasin Vampiiri päevikuid, kuid see Elena hakkas juba nii ära tüütama ja jäi pooleli. Bretty Little Liarsiga sama lugu, vaatasin ja meeldis, kuid mingi hetk enam lihtsalt ei viitsinud vaadata- kogu aeg üks ja seesama.
  Praegu vaatan Switched at Birthi- ja täiega meeldib. Väga mõnus vaatamine :) Juba endalgi viipekeeles mõned väljendid selged :) Eriti peale esimest hooaega :)
  Viimaseid kahte ei ole vaadanud.

 • Eveliis

  Loen ja imestan, kuidas te nii palju sarju vaadata jõuate. Nii ajaliselt kui üleüldse. Ma jõuan hommikuti vaid “Vaalasaarte Maria” ära vaadata ja sedagi mitte iga päev:D

  • Katre

   Noh, muidu oli sarjadele aja leidmind imelihtne – iga vaba hetk kodus! :D Nüüd teen seda siis kui laps magab. Ühe osa jõuan päeval vaadata ja rohkem siis kui oma ööaega loovutada tahan.

 • Mannu

  Oi see kahe tüdruku sassi minemise sari tundub nii põnev. Mingi aeg oli ka The Lying Game midagi sellist vist, see meeldis, aga raha sai vist otsa, igaljuhul liiga pikk paus sisse tulnud. Kuskil isegi räägiti, et jääbki poolikuks.. mis on väga kahju.
  Mu uus vaieldamatu lemmik on Mistresses, selline veidi äkilisem ja rohkema sisuga kui Koduperenaised, aga üliäge mu meeelest, vaatasin mõne päevaga kaks hooaega ära :D
  PLL on jah natuke jabur juba, aga ikka ootan kannatamatult kolmapäevasid, et uut osa näha :D

  • Kadi

   The Lying Game minu teada lõpetatigi ära, et ei tule enam ühtegi osa :) Väga kahju, sest nagu nii poolikult kui poolikult jäi sari pooleli kui üldse võimalik.
   Switched At Birth on niii hea. Sa ei kahetse üldse, kui tõmbad. Lausa kolm hooaega on olemas, saad hulluks minna! :D Sest ma garanteerin, et selle vaatamine nonstop pole üldse probleem.

 • Mannu

  Aa, tahtsin seda ka veel öelda, et raamatu järgi pidavat PLL-i Allisonil kaksikõde olema, kes ta päeviku leidis ja kõiki terroriseerima hakkas :P

  • Katre

   Ma tean jah. Ma korraks eelmise hooaja lõpus isegi arvasin, et toovad selle kaksikõe ikkagi sarja ka sisse, aga vist ikkagi mitte. Algselt nad ütlesid, et ei taha raamatu järgi teha ja ei tee seda, aga noh.. sarja kirjutajaid teades võivad nad öelda üht ja teha ikkagi teist, lihtsalt et ootamatum oleks. :D

   • Britt

    Mina arvan, et toovad ikkagi, sest noh..miks muidu pole selle tüdruku pilti näidatud veel, kes Ali hauas oli? Teame ainult seda, et oli blond. Ja noh, vanus klapib ka. Arvestades veel seda, et tal oli Ali emaga mingi suur läbisaamine, siis see tundub minu jaoks kõige tõenäolisem teooria :D

 • Elen

  Minu hetke täielik lemmik on Switched at Birth. Sony TV-st vaatasin ära kaks esimest hooaega ja praegu netist vaatan kolmandat…Täielik sõltuvus. Kolmas hooaega on kõige põnevam ja mõnusam vaadata. Lugesin netist, et neljas hooaega tuleb ka :) Soovitan!

 • O.D.

  Minu uus lemmik on Extant: http://www.imdb.com/title/tt3155320/?ref_=ttep_ep_tt Üleüldiselt ei meeldi Sci-Fi, aga see on väga huvitav ja noh, kes ei armastaks Halle Berry’t :D
  Veel vaatan kõigi lemmikut Switched At Birth’i, aga mainiks eelkõnelejatele, et kahjuks on igas riigis viipekeel erinev. Isegi ASL’i “tänan” on meie omast erinev.
  PLL oli ka minu lemmik. Vaatasin 4nda hooaja lõpuni ja arvasin, et oligi kõik. Sinu eelmisest sarjade postitusest sain teada, et läks veel edasi :D
  Muidugi on mu lemmikute seas ka The Vampire Diaries. 7nda hooaja kohta ei tea midagi, aga hiljuti postitas Mr. Somerhalder pildi endast, mille pealkirjas oli sõnum, et ta ei kao kuhugi vms. Ei jäänud sügavalt mõtlema sellele, aga võib olla see siis ikkagi oli mingi vihje…

 • KZ

  Minu arvates on True Blood üks debiilsemaid sarju, mida ma näinud olen. Okei, alguses tundus täitsa vaadatav a’la vampiiride teema jne. Aga no kurat, kas ma olen ainuke, keda häirib kohutavalt nende tegelaste näitlemine? Lausa vihkan neid osatäitjaid, nende debiilset käitumist, Ja üldse see süzee on ka nii ajuvaba. Ma ei saa aru, kes üldse kirjutab sellist asja. Aga siiani olen ikka uued osad ära vaadanud, kui tõesti midagi muud teha/vaadata pole :D

  Mul kõik sarjad vaadatud, mida Sa oled maininud oma postitustes (v.a Believe).

  Ja aitäh sellele armsale inimesele, kes soovitas kommentaariumis Elementary’it. KAHJUKS on mul nüüd tolle kaks 24-episoodilist hooaega ka vaadatud :’D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga