Tehnika

Sama klassi telefonide võrdlus ja telefoni valikust

Kui ma uut telefoni otsides Elioni e-poe listimööda kondasin, uurisin ma läbi ikka tohutul hulgal erinevaid mobiiltelefone ja nende sisimuse andmeid.

Kõige esimesena sümpatiseeris mind muidugi Samsungi uus mudel Galaxy S6 Edge või siis tavaline S6. Saan öelda, et telekast nähtav reklaam on oma töö hästi teinud ja telefon tundus tõesti kohe nii ilus, et võiks ju tahta. Kui ma aga poes omal käel proovisin, siis mõistsin, et kurvikas ekraan on minu jaoks pigem ebamugav ja harjumatu. Mitte, et ma ei arvaks, et sellega ei ole võimalik ära harjuda, aga las see uudne teema hetkel jääda. Võib-olla ehk kunagi.

Üleüldse Samsung S6 mudelite puhul meeldib mulle nende välimus ja see, et enam ei ole telefoni kesta jaoks kasutatud plastikut, vaid õhukesest ent tugevamast ja kestvamast metallist. Küll aga leian ma, et alati on need lipulaevatelefonid ehk uuemad mudelid natukene overpriced ja neid ei ole kohe mõtet ostma tormata. Muidugi kui rahaliselt võimalik ja tahtmine suur, siis küll, aga ise leidsin, et hea oleks ju hea telefon tunduvalt odavama rahaga saada.

Siis hakkasingi uurima üks nõks allapoole ehk siis eelmise aasta parimaid telefone, mis siis minu jaoks kallid tundusid ja märkasin enda rõõmuks, et tänu uuemate versioonide väljatulekutele on nad hetkel 200-300 eurot odavamad ja veel soodushinnaga ka. Super.

Välimuse poolest mõtlesin ma, et tahaks telefoni, millel on tugev ja metallist korpus. Sellistena jäid mulle silma Zperia Z3 + sama seeria Compact, Samsung A5 ja A7 ja LG G3. Kõigi nende välimus on minu arvates väga stiilne ja kvaliteetne. Siiski aga lisasin valikute hulka ka Samsungi eelmise aasta plastikust staari Galaxy S5-e.

Samsungi A5 ja A7 langesid valikust sama kiirelt kui nad sinna jõudsid. Kena välimus küll, aga kui vaadata, et hind on neil kõigil samas klassis (325-399 eurot Elioni kliendihinnaga) ja protsessor on neil teistest pea poole nõrgem, siis ei tasu ilusa välimusega ja nõrga sisuga telefon sama raha eest lihtsalt ära. Tegelikult A7 on tänu oma kahele neljatuumalisele protsessorile isegi okei valik, aga välja jäi ta valikust ikkagi ja alles jäid Samsung Galaxy S5, LG G3 ja Sony Xperia Z3 Compact.

telefonide

Kes pikalt lugeda ei viitsi ja seda rida siin märkab, siis ütlen kohe kiiresti ära, et nendest kolmest on kõige parem valik minu arvates LG G3. Miks ma siis aga ise seda ei valinud, on muidugi hea küsimus. :D

Osalt on asi selles, et ma tegin Samsung S5 tellimuse lihtsalt juba enne ära, kui ma LG telefoni märkasin valikusse lisada. Teisalt kaalusin ma päris põhjalikult, et kas peaks oma tellimust muutma või Samsungi tagastama ja LG vastu ümber vahetama ja kolmandaks mõtlesin ma lihtsalt, et Sony nutitelefon on mul ühe korra juba olnud. LG oli ka just hiljuti ja why not siis ikkagi Samsung ka järele katsetada.

Üritan aga siiski (võimalikult) “lühidalt” (vaevalt, see mul õnnestub) ja ülevaatlikult nende kolme telefoni andmed, plussid ja miinused kokku võtta. Äkki keegi niisama viitsib lugeda või kellelegi lihtsalt tuleb kasuks (kuigi vist keegi ei taha osta vanemaid mudeleid ja ikka jahitakse noid uuemaid? :D).

Kõigil neil on 2,5 GHz neljatuumaline protsessor ja 2GB rami, mis on väga piisav telefoni sujuvaks toimimiseks ja mis peaks päris kena mitu aastalt sujuvalt toimimise tagama ka igasuguste appide värskenduste ja muude muutustega. Kõigil on 16GB telefonimälu, aga kellel sellest väheks jääb, siis on ka võimalik paigaldada kuni 128GB suurune microSD mälukaart. Kõigil on päris heade näitajatega kaamera ja videosalvestus. Muidugi on olemas ka 4G internet.

Ühesõnaga kõik on väga head telefonid ja ei jää sugugi mitte KÕVASTI oma uuematele mudelitele tugevalt alla.

Sony Xperia Z3 Compacti puhul meeldis mulle see, et ta on veekindel ja sealjuures ka tundub veelkindel. Ka Sony eelmised Z seeria mudelid on veekindlad ja tulevad vesistes tingimustes väga hästi toime. Samuti meeldis mulle tema natuke kandilisem välimus teistest, mis näeb stiilne välja. Nendest kolmest on tal ka megapikslite järgi parim kaamera, tagumine 20,8 Mpx ja eesmine 2,2 Mpx.

Ei meeldinud aga see, et ma kartsin, et tema ekraanisuurus jääb mulle väikeseks, mis on 4,6 tolli. See on muidugi maitse asi, aga ma panin endale paika, et alla 5 tolli ma ei taha pikas plaanis. Selle vea ma kunagi juba tegin, et tahtsin pisikese ekraaniga ja lõpuks jäi see liiga väikeseks. :D Väiksema ekraani tõttu on tal kõigist neist kolmest ka väikseim resolutsioon. Samuti on tal kõige väiksem aku mahutavus.

Muidu peaks nagu ikka olema hea ja asjalik telefon. Kes tahab väikse ekraaniga telefoni SUPER sisuga, siis see on SINU telefon!

Samsung Galaxy S5 puhul oli mulle oluliseks samuti see, et ta on väidetavalt veekindel ja talub mingi piirini vett. Paraku aga näeb tema välimus üsna selline ebakindel välja, et mina teda küll vette kasta ei julge, erinevalt Sony veekindlatest telefonidest, mille kõik augud on ikka kenasti kinnikaetavad. Siiski mingi piirini ta vast vett talub, seega kui Annabel mahla peale kallab, ei juhtu telefoniga midagi, aga basseinis vee all ägedaid pilte ma temaga küll teha ei julgeks.

Ekraanisuurus on tal juba mulle täiesti arvestatava suurusega ehk 5,1 tolli. Minu jaoks käes mugav, isegi ühe käega. Ekraanitüübiks on uutsorti Super AMOLED ekraan, mis peaks siis väidetavalt (sest ega ma ju täpselt veel ei tea) olema nõnda hea, et ükskõik mis nurga alt vaadata, on värvid ikka kirkad ja selged ning ka päikese käes peaks ekraani vaatamine palju tuntavalt parem olema.

Plussiks veel see, et tal on Adreno 330 graafikakaart, tänu millele peaks igasuguste videote ja muu graafika esitus palju parem olema.

Välimus ei sümpatiseerinud mind iseenesest absoluutselt, sest ega ta ju midagi erilist ei ole. Samsung nagu Samsung ikka. Iga telefon täpselt ühte nägu ja nagu eelmisest postitusest näha oli, siis täiesti sarnast nägu ka mu eelmise LG-ga. :D Ka puudub tal FM raadio. Ma muidugi telefoniga eriti raadiot ei kuula, aga kui konkurentidel on raadio ikkagi sisseehitatud, siis on see minu arust pigem pluss, sest kunagi ei tea, kuna seda vaja võib ju minna.

Lisaks on Galaxy S5el hulganisti lisarakendusi, mis pole minu arust üldse vajalikud või olulised. Näiteks mingisugune pulsimõõtur ja sõrmejäljelugeja, mis ei pidavat üldse alati korralikult töötama. Et teinekord võib nii juhtuda, et kui sul sõrmejäljekood peal on, siis sa ei saa ise ka oma telefonile ligi, sest ta lihtsalt ei funka. :D

Aku kestvus neist kolmest keskmine, aga loetakse päris heaks, 2800 mAh. Heade lisavõimalustena saab telefoni muuta ka üleni must-valgeks, mis peaks siis aku kestvust natukene pikendama. Mina ise olen hetkel suutnud niimoodi ära elada, et aku peab vastu 1-päeva. Ühe korra kasutasin ka must-valget režiimi, et aega pikendada. Aga eks asi selles ka, et ma hetkel lihtsalt näpin telefoni pidevalt ja arvatavasti mõne aja pärast lasen telefonil rohkem omal kohal puhata, kui vaimustus üle läinud. ;)

LG G3 on nendest kolmest kõige suurema, 5,5-tollise, ekraaniga. Eriti hea võrdlus on see, et telefon ise on põhimõtteliselt täpselt sama suur kui näiteks Samsung S5, aga sama suuruse sisse on mahutatud suurem ekraan. Seda tänu sellele, et ääred ekraani ümbert on jäetud ülimalt kitsaks ja külgedelt ulatub ekraan põhimõtteliselt küljest küljeni.

Samuti on tal kõige rohkem piksleid ekraani kohta ja suurim resolutsioon neist kolmest, 1440×2560 pikslit. Kuigi ekraaniteravus ei ole silmaga eriti hästi eristatav, on tal siiski kõige parem teravus. Tal on mingisugune Quad HD ekraanitüüp, mida peetakse ka üliheaks ja silmadele loomulikuks, aga samas on tema värvid tuhmimad ja ekraan hämaram kui näiteks AMOLED ekraanidel.

Välimus meeldis mulle kohe VÄGA, sest eriti huvitav oli see, et telefoni külgedel ega esiküljel pole mitte ühtegi nuppu, mida vajutada. Poweri ja helireguleerimise nupud asuvad telefoni tagaküljel, kaamera all, mis võib esimese pilguga tunduda kentsakas, aga võtke nüüd oma telefon kätte ja te märkate, et teie nimetissõrm asub nagunii umbes samas kohas, kus sellel telefonil see nupp on, seega seda on päris mugav sealt vajutada. Kuigi telefon on plastikust nagu Samsung, näeb ta välja justkui oleks metallist ja seega on ta ka stiilne.

Tal on ka hästi äge ekraaniluku süsteem, et mööda musta ekraani koputad sisse oma salakoodi, umbes nagu morse. Muidu on ju mustriluku puhul alati need punktikesed ees ja kes pingsalt jälgib, näeb su mustri ära, aga LG uudne mustrisüsteem näeb väga äge välja (vaadake siit youtube videost).

Kaamera on tal neist kolmest küll nõrgim, 13Mpx, aga tegelikult silmale ei määra see olulist rolli. Fokusseerimine on tal väidetavalt parem kui Samsung S5’el ja see on tegelikult ju suur pluss. Mis veel kaamerasse puutub, siis värvid ja kontrast on natuke tuhmimad, kui teistel telefonidel, aga mitte nii oluliselt, et see otseselt mingi negatiivne asi oleks, sest pilditöötlusega saab seda viga nagunii parandada.

LG G3 telefoni katsetajad ütlevad ise ka, et telefon jookseb palju paremini ja sujuvamalt kui S5, kuigi nende protsessor ja põhimälu on samad. Ilmselt on asi osalt tänu sellele, et Samsung kasutab Androidi peal ka omaloodud Touchwiz rakendust, mis võib omakorda tõrkeid korraldada.

Aku on LG-el samuti neist kolmest tugevaim, 3100 mAh ja kuna display on ka natukene tuhmim, siis peaks vist ikka päris kenasti kaua vastu pidama. :)

Pikka, tehnilist ja kohati äkki ebamäärast teksti kokkuvõttes kordan üle, et minu lemmik neist on jah LG G3, sest tal on kena välimus ja üldiselt ka parem ja toimivam sisu. Suurimaks miinuseks oli pigem vist see, et ta pole ehitatud veekindlaks, sest mul on suur hirm, et Annabel telefonile midagi peale ajab või selle kuskile kastab.

Aga seekord osutus minu valikuks neist tõesti Samsung Galaxy S5, sest Samsungit pole ma eales proovinud ent samas olen ammu ihaldanud proovida. Mäletan, et kui Samsung S3 reklaamid aastaid tagasi üle linna väljas olid, siis juba vesistasin, et tahaks Samsungit ja eks siiamaani see sisetunne ilmselt alles, et ma ikkagi just sellele valikule kindlaks jäin, hoolimata erinevatest asjadest ja sellest, et tal parim väljanägemine pole või parim kasutajasõbralikkus. Ainult AMOLED ekraan tundus mulle suurima plussina. Samas harjun ma selle telefoniga päevast-päeva üha enam ja hetkel oma valikut ei kahetse ka. Las ta siis olla.

Seda, kas minust saab järgmise telefoni ostmise ajal siis nüüd Samsungile truu fänn, lülitun tagasi LG-le või Sonyle või katsetan hoopiski näiteks HTCd või iPhone’i, näitab vaid aeg. ;)

10 kommentaari

  • Sigrid

    Pragu hakkab end vaikselt turule sisse sööma ka Lenovo, minu arust väga heade omadustega telefonid. Oleks varem avastanud, oleks sony asemel veebruaris hoopis selle soetanud. :P

    • Katre

      Kui ma ise oleks paar kuud tagasi saanud uue telefoni osta või kui seda telefoni oleks võimalik järelmaksule võtta, siis oleksin ka praegu võtnud tegelt vist hoopis OnePlus One telefoni. Hind ~249-300 eurot ja peetakse samamoodi samaheaks kui iPhone 6 . Super väljanägemine, unikaalne ja mida kõike muud cooli.
      Lihtsalt et telefonil pole veel suurt nime ja palju promo, aga see ei tähenda, et telefon hea ei oleks. Ja ma ei leidnud, et seda järekaga saaks, sest selle müük on siuke ebamäärane hetkel, et saab ainult kindlatel aegadel osta vms. Rott nagu ma hetkel olen. :(

      Tal samuti 2.5 Ghz prose ja sealjuures hoopis 3GB rami odavama hinna eest. Lisaks 5,5 tolline ekraan. No super ju!

      Mul üks tuttav ostis ja kiidab taevani.Oneplus One

      • Elis

        Mul on OnePlus 1 ja juba aasta vana. Töötab ikka megahästi, on kiire ja aku kestab oma 3 päeva vähemalt.. samas ma ei näpi seda eriti tihti. Viimase androidi uuendusega tulid kahjuks mõned vead kaasa.. nt kaamera jookseb mõnikord kokku.

        • Katre

          Androidi uuendusega ikka ilmneb neid buge aegajalt jah. Testversioonid jms. Pead aeg-ajalt tsekkima, kas on veel lisauuendus peale tulnud, mis võib asja ära parandada.
          Kui ei, siis tasub peale igat suuremat tarkvarauuendust lihtsalt tehaseseadete taastamine teha, kõik äpid korraga maha lasta jne. No nagu arvutis, kui ikka uue OP süsteemi peale paned, siis pead puhtalt lehelt alustama.
          Nii võib ka osadest vigadest lahti saada. :)

  • Anne-Mari

    Mul on LG G3 olnud nüüd 2.5 kuud äkki ja tõesti, täiesti super valik! Mul mehe kindlaks tingimuseks oli, et peab olema LG ja mitte midagi sellist, mille lähiajal välja peaks vahetama. Jooksutab ilusti isegi mitu äppi korraga. Muuhulgas saab teha nii, et pool ekraani on ühe äpi jaoks ja teine pool teiseks (nt vaatad filmi ja samal ajal surfad FB’s). Pärast telefoni välja vahetamist olen ma kusjuures arvuti järele haaranud minimaalselt, sest enamusega saab telefon hakkama. Koputamisega olen ka nii ära harjunud, et enam teisiti telefoni kasutada ei oskakski :D
    Õhuke on ta ka, kaitsvad kaaned muudavad muidugi paksemaks, aga kõik on üle elatav.
    Natuke on tegelikult tagakaanel paiknevad nupud ka ebamugavad sest väga lihtne on sõrm hoopis kaamerale panna :D
    Ja veel üks suur pluss, seda suurt ekraani annab muuta ka selliseks, et on sujuvalt ühe pöidlaga kasutatav.

  • Pille

    Hah, no kui kümnesse! Mind ootab kohe peale jaanipuhkust seesama valik ees ning praegu sa tegid minu eest suure osa eeltööd ära, aitäh! :D

    • Katre

      Selle üle on mul ainult väga hea meel, kui see kellelegi natukenegi asjalik postitus. Mulle endale meeldib vabast ajast nagunii selliseid asju uurida ja nende üle juurelda ja üht ja teist võrrelda, nii et polnud see mu jaoks miski töö. :D

  • Liina

    Seda veevärki ei pea üldse pelgama. Eelmine suvi filmisin sellega rannas ja suskasin kohe ikka täitsa vee alla ka telefoni. Videos on kõik ilusti peal ja mingit veekahjustust sellest telefonile ka ei tulnud. Seega pole tõesti midagi karta. Üks asju, mis mind kohutavalt häirib, on see, et kui üldjuhul hoian oma telefone nii hästi, et pärast kaheaastast kasutust pole pea üldse kasutusjälgi telefonil… siis see alumine laadija augu kate suutis nurgast pealmise kaitsekihi maha ajada ja selle kadudes tuli ka kroom maha. Niiet väike ots sellest kattest on nüüd mingi kole valge ja ülejäänud on kroom. Sõrmejäljelugeja tõesti pooltel kordadel ei tööta, juba isegi sõrmejälge “sisse töötades” ei saa ta päris hästi alati aru mis toimub. Kukkumistele peab ta üsna hästi vastu õnneks. Minul on see nüüdseks aasta olnud, viimasel ajal kukub aina enam maha ja kroomserval on kergemad mõlgid, aga muidu on täiesti ok. Originaaltagus sai ühe kukkumisega ka kahjuks kannatada, aga ebayst tellitud paarieurised lisatagused (mis küll pole veekindlad, kuid leiab kindlasti ka neid) annavad sellele ka puhkust. Ma ütleks, et olen selle telefoniga rahul, aga ei ole vaimustuses ja kui mu leping uuel kevadel läbi saab, jääb see telefon ka pensionile.

    • Katre

      Neid alumisi jublakaid saab iibeist euriga uusi tellida. Juba märkasin. :D Sõrmejäljelugeja panin ka hetkel ikka peale endale, sest tundus mugavam kui mustrit lohistada või parooli trükkida, aga jah, paar x päevas pean 30sek ootama, et uuesti proovida :D kui töötab, siis muidugi hea lihtne.
      Selle veekindluse kohta ma ikkagi kardan, sest see võib enda lohakusest oleneda või äkki on praaktoode üldsegi. Never knows. Aga eks näis jah. :D
      Kuskilt lugesin ka juba, et sa ikka õunfänn ja plaanid 7me väljatuleku ära o odata. Maitse asi jap. Ise pole õuna maitset suhu saanud ja pole veel plaanis ka. Vb kui neil kunagi mingi eriti laheda ja uudse väljanägemisega telf tuleb, aga hetkel välimus ei köida :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga