Ilu&Mood

Mugav naine

Kui riideid leidub mul kapis küll, mida selga panna, isegi kui ma kiunun, et “mitte midagi ei ole,” siis jalanõudega on mul lugu ausalt öeldes üsna täbar. Minu jalanõukapis on peamiselt ainult niisugused asjad nagu tossud ja baleriinad ehk mugavus. Lausa piinlik on. :$ Aastaid on selline valik mind rahuldanud, aga viimasel ajal tunnen, et tossudega ei kõlba enam nii väga ringi käia. Vabal ajal küll, aga viisakalt rahva sisse minnes tahaks ikka välja näha nagu noor daam ja kaunis ema, mitte kui teismeline.

Ühesõnaga, tahaks kontsi jalga panna, aga nii uskumatu kui see pole, siis mul ei olegi põhimõtteliselt kontsaga jalanõusid. Ma lihtsalt ei jaksa nendel kaua vastu pidada ja seepärast pole ma nende poole eriti isukalt vaadanud. Vahel poes jalga ikka proovin ja siis imetlen oma pikkkkkki jalgu ja seda, mis ilusa rühi konts tekitab, aga siis panen kinga tagasi ja lähen ostan mingid madalad plätad. :D Kontskinga puhul on minu jaoks oluline, et konts oleks paksem ja toekam, sest kuna ma olen terve elu põhimõtteliselt ainult madalate jalanõudega käinud, siis tikkudel ei saa ma ilmselgelt absoluutselt hakkama. Harjumise asi?

Aga aitab jamast! Ma olen endale eesmärgiks võtnud, et ei enam! On aeg endale midagi naiselikumat ikka jalga otsida. Kaua võib! Aina kallava vihmaga on suvekingade jaoks juba hilja, nii et tuleb hakata kinniste jalanõude poole piiluma. Sellised mustad poolsaapad(2) tunduvad väga mõnusad ja neid annaks sobitada iga riideesemega. Valged, musta pitsist paelaga kingakesed(3) on jällegi nii armsad ja eriti kujutan ette neid mustade sukkadega ja mingi eeeriti nunnu kleidikesega. Mul oleks sinna juurde eriti nunnut kleidikest ka vaja.

Heledad karvase äärega platvormid(1) näevad lihtsalt ülišefid välja ja sädeleva lipsukesega saapad(4) sätiks peokleidi juurde jalga.

kontsad Ja noh.. tagavaraks peaks ikka madalad saapad ka olemas olema, sest mõni päev võib ju ennast natuke vabamalt tunda. Eriliseks lemmikuks järgmisest valikust on sinised põlvini saapad(4), mis sobiksid kui valatult selle Jean Paul Gaultieri disainitud sinisetriibulise mantliga, mida ma siin näitasin. Veel on vägagi viisakad need mustad saapad(2).

Pruunid poolsaapad(1) tunduvad ülimalt mugavad ja valged lillelise elemendiga(3) saapad võiksid niisama olemas olla, kui keegi tahaks need mulle kinkida. Kannaksin küll!

madalad

Kas te kannate kontsadega jalanõusid meelsasti või eelistate mugavaid madalaid?

30 kommentaari

 • Nessa

  Olen alati kandnud sügisel, kevadel ja ka talvel kontsaga kingi. Tunnen ennast ise nõnda palju paremini. Aga kuna olen viimase aastaga niiiii palju juurde võtnud, siis ma ei jaksa enama kontsadega käia pikka maad.
  Kuid neid pilte vaadates mõtlesin, et tahaks ikka kingad jalga susata ja linnapeale minna. Siit ka küsimus, kas tellid ise selle lehepealt või lased tellida kellegil :) ?

  • Katre

   Pikkadel naistel jah omad mured, et noh, kui 10cm konts alla panna, siis läheb nagu käest ära veits. :D
   Ma ise 168 pikk ja konts annab seega parajalt hea kõrguse. :D

 • Sirli

  Eluaeg niiöelda tossuinimene olnud. Lihtsalt ei taha ja ei jaksa millegi kõrgemaga liikuda. Olen küll kandnud mõned vääääga üksikud korrad (koolide lõpetamised, tuttava pulm ja üks sünnipäev), kuid juba esimene tunni jooksul on varbad valusad ja jalad väsinud. Tihtipeale avastan end mõtlemast, et võiks ju ometi vahel ka “viisakamalt” ringi liikuda, kuid siis tuleb meelde millist piina see tekitab ja sinnapaika see mõte ka jääb. Kapis on küll mantel ja poolmantel, mille juurde oleks ju konts vägagi sobiv, aga EI EI EI :D Ikka madalad saapad jalga ja asi vask. Kuigi mul on kapis olemas nii kontsaga saapad, tikkkontsaga kingad kui ka veidi paksema kontsaga kingad.. aga las nad siis seisavad seal ja ootavad oma aega :D

  • Katre

   Ok, ma valevorst, mul ka ÜHED kontsaga saapad tegelikult on ja üsna tikuga isegi. Ühe korra kuskil peol kandsin ja siis ulgusin terve õhtu istudes, et ma ei saa kõndida ega tantsida ega astuda. :D Nüüd on nad kuskil karbis ja võib-olla kuskil kapi otsas, ei tea – jalga ei julge panna. :D
   Aga paksem konts tundub natuke kindlam valik ja looooodan, et suudan oma rännakuid vastu pidada. Lihtsalt no nii ilus on tegelikult, kui naisel ikka konts jalas mu meelest. Ise olen kõik oma lõpetamised teinud ka madalates sussides, nii et suht jama. :D

 • Lenks

  Kontsadega pole miskit hullu.Harjud ära kiirelt. nö. tikk-konts pole midagi hullu. Seal on sul samamoodi enda hoiakus asi kinni,nagu jämedama või madalama kontsaga :)
  Pead teadma,kuhu raskus/tasakaal suunata lihtsalt. Harjutamise asi. Tee kasvõi kodus kuiva trenni.
  Mina pole üldse kontsa-inimene.Ometi paar paari “killereid” mul on. Ja kõndimine on täiesti normaalne,ei võta jalga võdisema.

 • j

  Ma olen samamoodi kohutavalt ‘laisk’ ja kannan ainult madalaid ja mugavaid ning ei viitsi ennast kontsadega piinata. Siiski on mul mõned poolsaapad, nii umbes 12 cm kiilkontsaga, ja tõesti võin öelda, et äärmiselt mugavad ja kuidagi julgem kõndida ka kui päris tikkudega :D

   • Minna

    Ma just lugesin ka, et kontsa sa kandnud ei ole, ja siis selline valik (kontsa kõrguse osas), et wohoo.
    Soovitan ka alustada ikka natukene madalamaga ja veel parem kui sinna jääda ja sellist kõrget ikka kandapigem harvem kui igapäevaselt. Hoia oma ilusaid jalgu ikka :)

    Valik iseenesest väga ilus!

    • Katre

     Saapa puhul tegelikult madal konts käib kah ja on isegi kena, aga vot KING madala kontsaga tõesti ei meeldi. Siis ongi kaks varianti, et valin kas baleriina või ikkagi 10cm ja mõtlen “ilu nõuabki ohvreid.” ;D

 • Tikker

  No noilt piltidelt jääb mulje, nagu peale 10cm kontsa ja täitsa madalate jalatsite valikut polekski. Kõrge konts on pikemal kandmisel jalale kahjulik – fakt. Kui tervisest hoolid, kanna vaid siis, kui pole palju käimist. Peol, pikemaid vahemaid autoga läbides või kontorisse vahetusjalatsiteks näiteks, kui enamik päevast laua taga istuda – miks mitte? Aga KÄIMISEKS? No tegelt, räägivad küll, et mugava kontsaga jalg ei väsi. Ma pole täpsustust küsinud, mis kõrgusega see mugav konts siis on. Minu lemmikud on mugavad pehme tallaga 3-6cm kontsagamingad, nendega tõesti ei väsi :) Ja 3cm konts on ausalt öeldes mugavam kui täitsa madal jalats. Ma olen juba nii ära harjunud igasugu antistressi ja antishokiga, et kui tavaliste balerinadega pikemat maad kõndisin, siis kohe tundsin, kuidas põrutas.

  Ma ikka vaatan ja katsun neid jalatseid kingapoodides ja mõtlen enamiku puhul, KES küll on nõus kandma midagi nii ebamugavat… Sel põhjusel ei julgeks ma eales ka kingi netist tellida. Aga noh, kui tasuta pakutakse, siis ehk küll.

  • Katre

   Netist saab odavamalt, aga tõesti on tellimine riskantne. Ühed, mis ma tellisin, ootavad nüüd seda, millal ma end kätte võtan ja neile uue omaniku otsin, sest nad olid mulle suured.
   Samas ega see lugu mind ei õpetanud, tellisin uued aliexpressist, mida nüüd ootan ja loodan sõrmi ristis hoides, et nad parajad oleks, sest nad olid lihtsalt mu ideaaaaaaaalkingad.

   Tean, et kõrge konts pikas plaanis kasulik ei ole ja ma olen näinud, millised on nende inimeste varbad, kes ainult kontsasid kannavad – no inetud (või see asi ei tule kontsakandmisest?) Point on selles, et viisakaid riideid nagu seelikud, kleidid, mantel, kandes tahaks ikka kontsa alla panna. Igapäevaselt lapsega väljas ja poes nagunii käiks mugavamas variandis. :)

 • Katu

  Mina olen sinuga samal arvamusel, et madal konts on kole :D Minul on selle eest kohe mitu väga kõrge kontsaga jalanõud. Ja praegi ootan kontsaga poolsaapaid, sellise jämeda kontsaga. Vaatan mis saab, sest praegu on mul kõrge kontsaga saapad olnud täistallaga ja nendega käin nagu sussides. Mina olen 179cm pikk, seega kontsadega näen suht pilvelõhkuja välja aga need on lihtsalt nii ilusad jalas.

  • Katre

   Kiilkonts on vist tõesti mugav. Mäletan, et kunagi olin sõbrannaga peol, mina baleriinades ja tema siis kiilkontsaga saabastes. Pika pidutsemise peale väsis tal jalg ikka ära ja siis me vahetasime jalanõud koduteeks ümber. Polnudki selline raske tunne astuda ega käia ja terve kodutee oli jalgadel hea kerge tunne, nagu polekski kontsasid jalas.
   Suvekingaks tahtsingi kiilkontsaga midagi leida, aga ühtki taskukohase hinnaga ilusat kinga ei jäänud silma ja 50 euri ei raatsi ma jalanõu eest väga välja käia (kuigi samas tossude eest maksan rohkemgi, aga noh, olles tossuinimene, siis ma tahangi, et see aastaid vastu peaks ja kvaliteetne oleks). :D Kingade/saabaste puhul olen harjunudki neid niiöelda üheks hooajaks odavalt ostma ja pikalt ei investeeeri.

   • Katu

    Mina ka ei raatsi raisata jalanõudele. Siis tellin everything5poundsist, seal päris ilusaid kingi. Mul on sealt ühed IMEILUSAD valged kingad. 7,5€ võib selliseid kapju osta, et siis harjutada ja proovida. Ja nüüd ma tellisin poola lehelt omale poolsaapad, üliilusad ja maksid 15€.
    Ei ütleks et need odavamad saapad vähem vastu peaksid kui kallimad.

 • Mari

  Kiilkonts on tõesti võlusõna. Ma avastasin selle rõõmu eelmisel suvel kui kogemata ühed kõrge kiilkontsaga kingad ostsin. Nü ja nüüd ma enam muud ei tahagi. Saapad ja kingad ja kõik üritan kiilkontsaga osta. JAlg ei väsi absoluutselt ära.

 • Kadi

  Ma ise olen 176 cm pikk ja üks paar 7cm-se kiilkontsaga peosaapaid on täitsa olemas.. Või noh, mis peo – sobib ka igapäevaseks ringikappamiseks. Päris mugavad, kuid kõrgemat kontsa ilmselt ei kannatakski väga (minu jalg vähemalt) pikemat aega kanda. Aga igapäevased saapad on mul väga tihti ca 5 cm-se kontsaga ning need on isegi mugavamad, kui täitsa madalad saapad ja teevad jala ka visaalselt väiksemaks, sest nr 41 jalg.. noh.. pole just kõige pisemat sorti ja peenikese jala otsas näeb üpris koomiline välja :)

 • K!

  Ma olen ise olnud rohkem madala jalanõu inimene. Aga kuna mul pikk mees (natu üle 190 cm), siis on mul vabadus misiganes kapju endale alla panna. Tundub tobe siis juba mitte kontsa kanda. Kuna mul on põlved ja hüppeliigesed sellised äbarikud siis alustasin oma kontsandust nendest platvormidest, e wedges’itest. Super mugavad on ja jalale paremad. Hiljuti otsustasin nagu sinagi, et aeg oleks kontsadeks. (Mul samuti kodus ühed ülikõrged millega ma käia ei suuda). Tellisin endale hiinast paksema kontsaga saapad. Ülikõrged, Ülikenad. Ma olen nendega juba täistiiru linna peal teinud ja mu suureks üllatuseks ei ole mul valutama hakanud ei põlv, liiges ega ka päkk.
  Tellisin endale sellised http://www.aliexpress.com/snapshot/6193107040.html , mina nt olen väga rahul, suurus oli õige, jalanõu on kvaliteetne mingi imega ja kuna tellisin dhl’ga siis olid nad mul ka 6 päevaga kohal.
  Ma nüüd harjutan end tolle kõrguse peale ära et saaksin oma kapis seisvaid tikk-kontsi ka kunagi kandma hakata.
  Loodan et sul oli mu sogamisest abi ehk.

  • Liisu

   Mul on samasugused saapad ja need on nagu kõige mugavamad üldse! Mul endal on 36 jalg ja hästi kõrge, seega on mul kõrgeid kontsi hästi keeruline üldse kanda, sest jalg läheb kuidagi hästi ette labast? või kuidas ma seletan. :D ja siis see meeletult koormab jalga. Muidu ma vaatan ka ainult kõrgemaid jalanõusid, kõige ilusam jalanõu on ikka 15-16cm kontsaga, aga no kahjuks mina ei suuda üle 12cm-i kontsaga jalanõudega pikemalt kui 10m käia ja tänu sellele seisab ka vähemalt hea neli paari kapis ja koguvad tolmu. Vahest panen kodus jalga ja siis ikka imetlen kui ilusaks need ikka jalad teevad. :D
   Samuti ma alati imetlen ja heas mõttes kadestan, kuidas klubitavad neiud selliste 16cm-stega üldse püsti seisavad, veel enam vanalinna tänavatel nendega jalutavad?! Venelannadel tuleb see oskus vist rinnapiimaga kaasa, isegi loomaaias käivad selliste stiletodega.
   Aga igatahes jaa, selliseid saapaid ma soovitan soojalt! ;D

 • Merje

  Mul on just vastupidine probleem, pole ilma kontsata jalanõusid. Ainult ühed tossud ja varbavahesandaalid. Mulle meeldib kontsadega käia. Olen 180 cm pikk ja mõni ilmselt sellise pikkuse juures väldiks lisakõrgendusi :D

 • Reet

  Mina ka üldse kontsakandja tavaliselt pole, aga lemmikuimad jalatsid terve kapi peale on näiteks sellised http://ecx.images-amazon.com/images/I/41zwjrgkCDL._SY395_.jpg, teist värvi küll, aga igatahes tunnen, et parim investeering mis ma üldse jalatsitesse teinud olen. Jalg ei väsi tõesti ära ning väga mugavad, olnud need mul juba paar aastat ning näevad ikka välja samasugused, kui ostes (Denim Dreamist). Väga rahul! Üldiselt olen aga kahe käega ka kiilkontsa poolt, eriti algajale (nagu ma ise:D).

 • Mormelar

  Õige kontsaga jalanõu on mugavam kui madal. See on lihtsalt kõndimisel jalga paremini toetav. Soovitan Sul esialgu näiteks kiilkontsa poole vaadata, siis kergem katsetada.
  Mina olen kontsainimene, aga kuna olen küllalt pikk, siis eelistan mõistliku kõrgusega kontsi.

 • E.

  Minul on sama probleem. Ühed poolsaapad on isegi, midagi taolist nagu teisel ja neljandal, 11cm kontsaga. Muidugi tunduvad ääretult mugavad ja tegelt poes ringi patseerides olidki, aga vot pikalt kõndida ei kannata :D Lahendasin selle probleemi hoopis fancymat stiili kiilkontsadega. Palju mugavamad ja leidub ka igas stiilis.

 • tafkav

  Mul on teistpidi (õigemini oli kuni raseduse keskpaigani) – pole kontsata jalanõusid. Ja varbad muuseas on täiesti deformeerumata. :-)
  Olen Sinuga sama pikk (168, mo meelest tähendab see lühikest inimest) ja enamik kingasid on seega pärispäris kõrge kontsaga. Ikka 7-10 cm. Ja kuna mul on kontsaga käimise kogemust rohkem kui 20 aastat (tantsisin tatikana mingis showrühmas ja selleks, et kontsaga tantsimine välja tuleks, hakkasin ka muul ajal kõrgetel kontsadel käima), siis julgeks väita, et kontsa kõrgus ja paksus ei puutu asjasse, oluline on see, et king oleks paras ja mugav. Mõistagi ei tasu 5tollise kontsaga kingadel päev läbi ringitraavimist plaanida, aga paaritunnine tantsulka või tavaline kontoripäev (mõned kilomeetrid kõndimist selle hulgas) on käkitegu. Ja näiteks rattasõiduks olid mu lemmikkingad sellised (konts 10 cm): http://tafkav.wordpress.com/2011/08/22/rattakingad/ – kahjuks olen nüüd need ribadeks kandnud, nii et kingsepastki enam abi ei ole.
  Sarnaselt varasemate kommenteerijatega soovitaks aga kontsadel käimist kodus/peegli ees harjutada, jube kole on vaadata neid noori tütarlapsi, kes kooberdavad oma stilettodel, põlved kõverad, tasakaal metsas, nagu äsjasündinud varsal, jalad värisemas all. :-) Kuigi (vanainimese viginat jätkates) paljud noored inimesed ei oska ka kontsata käia kahjuks.

 • Kätriin

  Nii kui suvi läbi saab, tulevad kontsad kapist välja ja jäävad välja kuni järgmise suveni. Enamasti on kontsa kõrgus 7-9cm, ühel paaril rohkemgi (12-13cm).
  Tööle käin sarnaste poolsaabastega ( http://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_1_20846952.jpg ) (värvuselt mustad) ja need on ülimalt mugavad. Pole probleemi kui vaja bussile joosta või mäkke tõus ees on.

 • E

  Lugedes sinu postitust läksin ka suures vasikavaimustuses ostlema sellel veebilehel, aga kui järg maksmiseni jõudis, tuli miinimum postikulu 15$ ning max oli ca 28$. Kas sa oskad aidata ja natuke seletada võhikule kas tulebki niipalju juurde või olen ma millestki valesti aru saanud. Aitäh:-)

  • Katre

   Ma ise ka just üritan seal tellimust teha ja mul oli shippingu alune lahter täiesti tühi ehk siis ei lase midagi valida ja seega ei lase ka tellimust teostada. :D Seega ei oska selles osas aidata.
   Aga muidu vaat kui lehe alla kerid ja seal “shipping blabla” vajutad, siis seal on erinevad hinnad toodud erinevate võimaluste kohta ja ma vaatasin, et tuleb tõesti päris palju. 1kg kaaluvate saabaste postikulu tuleb mingi 25euri, sest iga 100g plegob mingi 1,44$ vms.

   Anyway, ma ei saa ka hetkel väga hästi aru, aga vist on jah nõnda kallis.

   A ma soovitan sul näiteks schuhtempel24 või ital-design lehtedel surfata, seal ka odavad jalanõud ja fb grupist “tellin ja vahendan” saad kellegi kaudu tellida. Postikulu maksad mingi 2 euri paari jalanõude pealt ainult. :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga