igapäev,  Laps

Mida kinkida 2-aastasele?

Täpselt nädala pärast on üks imeline päev siin maailmas, milleks on juhtumisi Annabeli sünnipäev. Wipii! Kuna tähtis päev on juba nõnda lähedal, siis kuulen ma ilmselgelt siit ja sealt küsimusi, et aga mida siis talle kinkida võiks. Kui eelmisel aastal, kui ta sai 1-aastaseks, oli natukene raskem mõelda, millega 1-aastasel tore mängida oleks, siis sellel aastal vastan ma sellise küsimuse peale ainult… “Mida kinkida? Oh, KUST küll alustada!?” Nimekiri paistab olevat lõputu! :D
kingitused2

3 asja, mille kinkimisega vist küll IIALGI mööda ei saa panna igas vanuses (oleneb muidugi lapsest):
LEGOD! – Hetkel on meil vanuseklassi järgi kasutused DUPLO klotsid, mida on miljon erinevat kollektsiooni. Asja juures on hea ka see, et isegi kui kinkida klotsikarp, mis juba olemas, siis seda uhkem, sest rohkem juppe võrdub noh, rohkem juppe ja seega ka rohkem ehitamist ja rohkem tegevust. :D

RAAMATUD! – Pildil on näidiseks toodud 2-aastastele mõeldud kleepsuraamatud, mida mingi aeg küll huviga kasutusele võtaks. Tunduvad asjalikud ja õpetlikud nii kleepsupanemise kui ka sõnade tarvis. AGA, ega ükski teine raamat kehvem ei ole, sest neil on lihtsalt niiii pikk kasutusiga. Kingituseks võib kinkida ka muid raamatuid, mis ei pea isegi olema trükitähtedes, vaid mida mina saan talle unejuttudeks lugeda. Huvitavad lasteraamatud on alati hea kingitus!

PUSLED! – Oleneb vist lapsest, et kas pusled pakuvad huvi või mitte, aga puslede panek on tore tegevus ja ma näen, et sama suure huviga, nagu Annabel legotorne laob, paneb ta ka puslesid kokku. Hetkel oleme me 9-jupiliste puslede kokkupanemise juures, seega alates 9-jupilised pusled on oodatud. :)

JA VEEL! (entusiastlikult nagu TopShopi reklaamis :D)

Rollimänguasjad – Hetkel olen ma entusiastlikult täiendamas Annabeli mänguköögi varusid ehk siis sinna juurde oleks vaja ka mängunõusid, mängusöögiaineid, mängupuuvilju ja muud sellist, millega saab mängida söögitegemist. Eriti head tunduvad sellised, mida saab ka niiöelda “lahti lõigata” ja siis krõpsuga tagasi tervikuks kinni panna, aga valikuid on veel nii palju erinevaid. :)
Poisslastele meeldiks kindlasti omada tööriistakomplekti. Olemas on ka arstikomplektid, need Babyborn nukud ja nii edasi. Kusjuures, poistel soovitatakse ka mänguköögis mängida, sest see on väga arendav ja nii väikeste laste puhul ei peakski üldse sugu diskrimineerima. :)

Puidust tähekuubikud (link) – Olevat eriti head asjad tähtede esmaseks õpetamiseks, nime õpetamiseks ja torni ladumiseks. Mäletan, et ka mul olid väiksena puidust tähekuubikud, aga need vist on ammuilma kuskile kaotsi ära läinud. Kuluksid uuesti marjaks ära ka Annabeli harimisel. :)

Lauamängud – Kuigi alla 3-aastased veel eriti hästi lauamängude mängimisega õiges võtmes hakkama ei saa, siis näiteks Memory mäng on hea alustus lauamängude maailma. Nii väikese lapsega saab seda mängida õigetpidi kaartidega ja kui “otsi üles teine samasugune.” Samas aga jätkub mängule kasutust ka hilisemas vanuses. Mulle vist meeldis Memory mäng isegi mingi 8-aastasena veel. :D

Kineetiline liiv (link) – Kõik muudkui kiidavad seda asja. Isegi täiskasvanud. Ma pean kurbusega tunnistama, et ma pole seda iial oma silmaga näinud ega oma käega katsuda saanud, aga haip on suur. Ühel päeval vihmase ilma korral tegin kodust liiva jahust ja õlist, aga seda oli jube jama hiljem koristada, nii et kineetiline liiv oleks vist tubaseks ajaveetmiseks tore asjake küll. :)

Magnetiline õngamäng (link) – Olen näinud nii putukapüügi kui ka kalapüügi versioone. Ma ei tea küll, kui pikalt sellel mängul kasutust oleks, aga hetkel tundub, et 2-aastasele oleks see tore ja käeliselt arendav tegevus küll. Huvitav ka esimeseks kokkupuuteks magnetite maailma. :)

Elektriauto (link) – Asi, mis on Keio mõtetes olnud, et mida võiks kinkida. Minu silmis ka äge asi, aga ainukest muret valmistab, et kus lapsel sellega sõita oleks. Kas toas oleks mõtet? Toas on niigi tal igasuguseid ratastel vidinaid. Õues võiks samas pigem jalgrattaga sõitma õppida, mis oleks kasulikum ja eluks vajalikum oskus, aga noh.. kui KÕIK MUU lapsel tõesti olemas, siis võib ju kah. Olen näinud, et päris paljud on oma lastele ostnud (kelle rahakott kannatab, sest tegu on pääris kalli asjaga) ja lastele olevat loomulikult meeldinud ka. :)

Veel on mulle ägedad asjad tundunud nöörimäng, tasakaalumäng ja poistele näiteks puldiga juhitav auto (kuigi ma tahaks Annabelile ka :D) ja noh, see on alles algus ja esimesed asjad, mis mulle hetkel meelde turgatasid, et mida võiks. Valikut aga jagub siiski veelgi ja see läheb nii kirjuks, et kõike ei jõuagi ühe korraga kirja panna. Väga ägedate mängude valik on näiteks Taibula e-poel (link) ja Nuputaja e-poel (link).

Ja kui IKKA midagi nagu valida ei oska, siis tänu jumalale on mänguasjapoodidel tänapäeval kõikidel olemas ka kinkekaardid, mille eest saab kindlasti ise lapsele midagi asjalikku valida. :)

Sorri, et nimekiri niiiii ulme pikk sai, aga loodetavasti ei ilmu pärast selle postituse postitamist enam iialgi kuskil netifoorumis ette küsimust, et mida 2-aastasele sõbranna lapsele või sugulasele kinkida. Valik on ju niiiii suur! :)

12 kommentaari

 • Sigrid

  Ole rahulik, neid küsimusi tekib nagunii veel ja veel. :D

  Mul endal tehtud ka postitused, et mida võiks aastasele kinkida ning mida kahe aastasele. Ikka näen siin ja seal neid küsimusi kerkivat, inimesed ei guugelda just eriti :)

  • Katre

   Eks see oleneb lapsest jah. Beebigrupis üks kommenteeris, et 2 aastasele natuke liiga vara sellega mängida, aga.. lapsed on erinevad. Palju oleneb lapse huvist, püsivusest, mis tekib igaühel eriajal. Palju oleneb ka sellest, kas ja kuidas keegi ette näitab, mida millegagi teha. Kõik mänguasjad polegi sellised, et laps ise tegeledes mõistab, mida sellega teha. Koos vanemaga aga mõistab ja huvi kasvab. :)

 • K

  Rollimängudest võiks ka nt koristustarbed muretseda. Komplektid on võrdlemisi soodsad ja õpetavad last juba varakult emaga koos koristama :)
  Lisaks on olemas ka moon sand, mis on veidi tahkema koostisega ja müüakse eri värvides ja on minu arust ka natuke soodsamad. Ise ostsin tööle lastega kasutamiseks 2 karpi ja on igati võrdväärsed kineetilise liivaga. Võib-olla isegi paremad, sest meisterdused püsivad paremini koos :)

  • Katre

   Jaa koristustarvetele!
   Hetkel mängib ta aeg-ajalt tavalise väikese harja ja kühvliga, mida ma isegi kasutan. Samuti kui pesen vannituba või aknaid, siis annan talle ka mingi lapi/svammi kätte ja kui ta midagi maha ajab, palun/lasen tal ise ära kuivatada/koristada.
   Nägin kunagi ka mingit ägedat laste koristustarvete komplekti, aga siis ta oli veel liiga väike ja nüüd ma pole enam nagu märganud kuskil. :)

 • K

  Elektriauto on minu silmis küll täiesti mittevajalik ost. Tõesti kasulikum ost on jalgratas (või jooksuratas), millega ta õpib nii tasakaalu kui koordinatsiooni tunnetama. Elektriautoga nt lapsega poodi ju ei sõida, rattaga aga küll. Praktiliselt igas mängukohas saab ju elektriautodega sõita, seega ma leian, et koju seda veel küll pole vaja. Tihti on see rohkem isside kinnisidee (minu mehel ka). Muidugi kui just tõesti neid sadu eurosid enam mujale pole panna.. :D.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga