beebiblogi,  Fotograafia,  igapäev,  Söök&Jook

Lastetoitude showroom

IMG_6544c

Kuna Annabel sööb juba vaikselt ka tahkemat toitu, käisime me eile Keio ja Annuga Lastetoit.ee showroomi üle vaatamas. See asub kesklinnas, Kreutzwaldi tänaval, ja on hästi armas, hubane pisike kohake. Showroom iseenesest tähendabki seda, et see ei ole niiöelda lastetoitude pood, vaid see on hoopis hea koht toodetega tutvumiseks enne nende ostmist. Suurem tellimus on mugavam ja parem ikka pärast teha netipoes ja asjad endale mugavalt koju kätte saada.

Kohe sisse astudes võttis meid vastu sõbralik poe meeskond, kelle kohta saan vaid kiidusõnu jagada. Kui mina muidu olen näiteks üsna niisugune inimene, et poodides käies tahan omaette uurida ja mulle väga ei meeldi kui tullakse abi pakkuma, siis seal sellist tunnet küll ei tekkinud. Meeskond oli just nõnda rõõmsameelne ja tore, nagu oleks ammuste tuttavatega kohtunud.

Sinna võivad uudistama minna kõik, kes soovivad. Eriti soovitan ma teha seda just minusugustel uutel emadel, kellel lisatoiduga alustamise teekond alles ees. Seal saad küsida nõu ja soovitusi, millest alustada ja samuti on see, nagu mainitud, ideaalne viis pea kõigega, mis meil Eestis lastetoitudest saada on, tutvuda. Garanteerin, et lahkute sealt veelgi parema tujuga kui sisse astusite. Ka Keio ütles pärast meie lahkumist, et “Niiii toredad tädid olid.” :D

IMG_6523c

Kõige suurem oli mu huvi Organix näputoitude vastu, sest nii minu kui Annu arvates võiks ta hakata toitu ise suhu toppima. Üldtuntud kava järgi soovitatakse näputoitumisega algust teha alates 7.elukuust, millele Annabel juba vaikselt lähenebki. Organixi toodete valikus on näiteks orgaanilisi erinevate maitsetega suus sulavaid maisipulki ja -rõngaid ning riisikooke. Natuke vanematele lastele küpsised. Siinkohal tahaks kohe tähelepanu sellele suunata, et kallid emad, ärge andke oma beebidele mingeid šokolaadiküpsiseid (olen nii mõndagi näinud seda tegemas), vaid kui tõesti on ilmatu suur kihk oma lapsele huvi pärast küpsist pakkuda, siis, palun, andke ikka spets ökoloogilisi asju ja neile õiges vanuses.

IMG_6586c

Koha peal tekkis mul veel huvi ka spetsiaalselt beebidele mõeldud Mount Roucous mineraalvee vastu. Annabel sai just sel nädalal kuue kuuseks ja selleks puhuks ostsime me talle joogitassi. Niisama avastamise ja ise jooma hakkamise mõttes olen tahtnud talle seega vett juua pakkuda. Ostsin poest täiesti tavalist gaseerimata vett ja siis kuulsin, et beebidele peaks tegelikult pakkuma hoopis keedetud vett. Mul on kodus väga kehv vesi. Ma ei teagi, kas ta on rauane või katlakivine või mida ta sisaldab, aga minu arust isegi läbikeetes ei saa sellest veest midagi sellist, mida kurgust alla tahaks lasta. Seega ei taha ma seda ka Annabelile pakkuda. Mõnele tundub kindlasti beebile poest spets vee ostmine raha raiskamine või mõttetus ja kui tõele au anda, siis ma ise ka rasedana sellest spets veest kuuldes turtsatasin natuke naerda ja mõtlesin, et see on absurdsus, aga nüüd leian, et see on siiski hea valik halva korterivee puhul. Oma lapsele mul seda igatahes kahju osta ei ole, olgu ta siis kas väljamõeldud rahapumpamine või mitte.

IMG_6516c

Püreedest on minu südame võitnud jäägitult Ella’s Kitcheni tooted. Nende tuubid on esiteks juba nii vahvad ja värvilised ja teiseks oluliseks asjaks on see, et need on 100% orgaanilised. Päris ausalt kohe. Sisaldavad nad alati täpselt seda, mida pakil suures kirjas lubatakse ja ei ole lisaks midagi muud. Näiteks Plum püreed meeldivad ka mulle ja on orgaanilised, aga nad sisaldavad alati vähesel määral kinoahelbeid ja sidrunimahla. Mõndade purgipüreede puhul olen sama täheldanud, et peal on kirjas näiteks üks asi ja kui koostist lugeda, siis sisaldab püree veel paari muud ainet ka. Tuubipakendeid on ka lihtne tulevikus kodust või poest kaasa haarata, kui kuskile minna, sest kui laps sealt lõpuks imeda oskab, siis ei ole vaja kaasa võtta ekstra lusikat ja suurem mäkerdamine jääb seega loodetavasti ära.

IMG_6524c IMG_6538c IMG_6509c

Lastetoit.ee veebipoes ja showroomis leidub veel teistegi brändide tooteid nagu Hipp, Milupa, Holle, Kõhupai ning Aptamil ja Tutteli piimasegusid. Lisaks veel Lotte teemalised tassid ja joogipudelid.

Et olla kursis sooduspakkumistega või muude uute huvitavate uudistega lastetoitude kohta, soovitan teil aeg-ajalt jälgida ka nende facebooki lehekülge. Miks mitte seda hoopis laikida? Vahel on nende poolt pakutavate toodete väljapanek olemas ka Coca Cola Plaza beebikinos, kus saab samuti lapsele üht-teist maitsta anda ja lastetoitude teemal natuke jutustada.

Pikemaks vestluseks ja uudistamiseks minge ikka ise kohale. Kui see peaks kärutamise või autosõidu marsruudi tee peale jääma, siis saate hetkeks mugavale diivanile maha istuda ja lapsele midagi maitsvat pakkuda. :)

IMG_6533c

14 kommentaari

 • El

  Kuidas sa saad kindel olla, et seal toitude sees on täpselt need ained, mis sildikeste peal kirjas on. Ja kui pikk on nende orgaaniliste toodete säilivusaeg, sest teatavasti täiesti orgaanilised ja naturaalsed tooted iseseisvalt ei säili eriti kaua, ainult säilitusainete mõjul… siin mõtlemiskoht.

  • Katre

   See säilitusainete häma on üks jaburamaid asju, mida inimesed ajavad.. et poes ei müüda midagi ilma säilitusaineteta? Aga oma kodus tehtud keedised ja hoidised on ju ka säilitusainete vabad, ometi kestavad aastaid.
   Nipp on õhukindlas sulgemises lihtsalt. Hapniku ligipääs toidule on see, mis selle riknema paneb ja kui tooted ikka hoolikalt sulgeda nii et sinna sisse seda õhku ei satu, siis see säilibki säilitusaineteta ka väga kenasti. ;)

 • Elsa

  Ega kindel ei saagi 100% olla, kuid siin tuleb aru saada, et laste toitude valmistajatel ja koostisosadel on väga ranged nõudmised ja neid kontrollitakse. Seega 99% kindlusega usun mina küll seda, mis sinna sisse väidetavalt pandud on. Ja kuidas tagatakse nende säilivus- eks ikka, nii et need toidud pakendatakse viisil, et sinna sisse ei satuks baktereid, mis toidu riknema ajavad. Tööstuslikult kontrollitud keskkonnas on see täiesti võimalik.

 • Karini

  Kui palju sa korraga lapsele tahket toitu annad, kindla koguse või “niipalju kui soovib”? Kas asendad juba tahke toiduga mõnda rinnatoidukorda või annad alati rinnapiima juurde?

  • Katre

   Rinnapiima soovitatakse juurde anda ikka võimalusel alati ja kuni aastani vist.. ma ei tea. Ega ma mõni ekspert ole, aga siiani ikka pärast lisatoitu PAKUN vähemalt alati rinda ka.
   Sööb nii palju kui ise soovib, aga samas ka kindla koguse. Kui annan mõnd uut maitset, siis paistab, et ta tahaks aina veel, aga piirdun siiski ~5 teelusikatäiega igaks juhuks. Aga näiteks kõrvitsa on ta juba omastand ja paistab, et kõhuvaevusi ei tekita ja seda annan nii palju kui tahab.. või nii palju kui on. Ma ei tea.. tunde järgi. Kindlat reeglit päris tegelt ei järgi selles osas.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga