igapäev,  Laps

Esimene nädal lasteaias

Esimene nädal lasteaias möödus meil kokkuvõttes üsna edukalt, ma arvan, kuigi ega selle asjaga nüüd väga suuri samme astutud ei saadud.

Kasvatajad oli vastutulelikud ja ei kupatanud mind kohe esimesel korral rühmast minema, sest “teistel lastel on siis imelik olla, et ühel lapsel on ema ja neil mitte” vms. Võisin rühmas kaasas olla ja istusin lihtsalt oma 3 tundi diivani peal ja lugesin “Pere ja Kodu” ajakirju, mängisin Candy Crushi ja noh, lihtsalt olin seal olemas, aga samas nagu üritasin ka mitte olla. Et Annabel näeks, et turvaline on, sest ma olen silmapiiril, aga ega mul ei olnudki seal ju midagi rohkemat samas asjatada.

Sain aimu sellest, milline lasteaia eluolu hommikustel tundidel on ja milline on nende päevakava. Millised teised lapsed rühmas on, kuidas käituvad, mida teevad, jne.

Esimesel päeval olime me lasteaias kell 8-11 ehk siis 3 tundi, nagu mainisin just, ja siis läksime koju lõunaunele. Nii mina kui Annabel olime järsust režiimimuutusest päris läbi selleks ajaks ja lõunauni sai igati magus olema. :D

Teisel päeval olin ma ka temaga rühmas kaasas ja olime seal kokku 4 tundi. Vahepeal käisin umbes poolteist tundi ära, tehes seda “Käin ära ja tulen varsti tagasi” meetodit ehk siis, et lapsele siseneks see, et ma käin ära, tema jääb sinna, aga et ma tulen tagasi, just nagu ma lubasin. Kõik läks kenasti. Ei olnud mingit nuttu selle üle, et ma ära läksin ega miskit. Lõunauni kodus sai jällegi magus olema.

Kolmapäeval aga proovisime siis sedasi, et viisin Annabeli lasteaeda ja ise tulin koju tagasi ja läksin alles lõuna ajal järgi ehk et ma ei jäänud ise lasteaeda istuma. Sellega jonni ei olnud, et ma ära läksin. Jonn oli hoopis siis, kui ma talle aeda järgi läksin. :D Aga noh.. teisedki lapsed hakkasid end lõunaunne sättima ja eks ta oli ka nähtavalt väsinud ja tuli ära koju tudule minna.

Kolmapäeva õhtuks aga tõusis Annabelil 38,6 palavik ja otsustasin ja neljapäeval ja reedel pigem koju jäta, et ta mingi pisikukese läbi põeks rahulikult, mille ta juba kuskilt külge korjas. Eks siis esmaspäeval üritame uue hooga ja vaatab, kuidas teeme. Mõtlen ise, et kindlasti tahaks järgmine nädal juba ühte pikka päeva ka proovida ta jätta, et vaadata kuidas toime tuleb ja et ta näeks ka pika päeva tegevusi. :)

Aa, esimesel pildil on Annabel hommikusöögi ajal üksi teise laua taga mängimas. Mitte, et ta teisi peljanud oleks, vaid lihtsalt palju põnevam oli uute mänguasjadega tutvuda, kui midagi hamba alla saada. Teiselt pildilt on näha, et lõunaoote ajaks oli tal huvi ka laua taga teistega tutvuda. :D

Üleüldse sotsialiseerumise koha pealt olen ma tema üle väga uhke ja ka kasvatajad kiitsid. Nii kui Annabel rühma sisse astus, oli tal kibekiire laste juurde joosta ja ta läks kohe tema jaoks täiesti võõra tüdruku juurde ja üritas temaga koos mängima ja jutustama hakata. Et ta täitsa meelsasti mängib kellegagi koos ja ei pelga kohe üldse. Matkimisoskus olevat tal ka väga hea, mis on vist ka ikka hea asi. Küllap õpib hulganisti uusi asju siis lasteaias juurde. :)

20160209_0853221 20160209_1034501

10 kommentaari

  • Jane

    Väga tore :) aga mina veel ootaks selle pika päevaga, ta sul ju ainult 3 päeva käinud, et las harjub natuke rohkem. ;) Aga muidu tubli laps!

    • Katre

      Eks see värk käib sisetunde järgi. Ma tunnen, et võiks juba ja et ta on valmis. Ta lepib uute olukordade ja magamise ja asjadega lihtsalt ülikergelt ja ma võin vabalt ta nt sõbrannale viia terveks nv näiteks kui peaks vaja olema. Ta lihtsalt on siuke tubli ja ei niutsu kui mind ei ole.
      See, et pika päeva aias teeks, ei tähenda, et ta kohe siis 5p nädalas pikalt käima hakkaks. Ma mõtlen, et kolmapäevad jäävad esialgu vabadeks päevadeks ja mingi päev lühike päev jne. :)

      • Signe

        Tundub väga loogiline lähenemine. Ma ise jätaks ka pikaks päevaks, kui ta ise vähegi välja näitab, et selleks valmis on. Nagunii näitab seda vaid aeg, et kui palju päevi nädalas lasteaias teda liialt ära väsitab jms. Tore, et olete leidnud sobiva rühma :). Ütlesid ka seda, et sul pole lasteaiaga üldse mingeid kokkupuuteid, seega ütlen ka seda, et kui veel küsimusi või probleeme tekib, pane aga siia julgelt kirja, hea on ju kuulda ja tuge saada ka teiste kogemusest samal teemal. Ja eks siia satu lugema ka lasteaednikke (hehehe.. :) ).

        Edu!

  • Helen

    Hei. Täiesti offtopic küsimus. Äkki oskaksid soovitada kaamerat? Eesmärk oleks pildistada oma jumestus töid ehk siis inimesi. Üldse ei välista, et tahaksin seda ka tulevikus rohkem teha. Osad soovitavad hübriidi, osad peeglit jne. Arvamusi on nii palju. Vaatan, et sina kasutad Canon eos 600d. Ühesõnaga on valik nii meeletu suur. Hinnaklass max 500, aga mida odavam, seda parem loomulikult.

    Hetkel olen toetudes foorumites räägitule natuke vaadanud sellist: http://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/448361/

    Ettetänades,
    Helen

    • Katre

      Hübriid on hea ja kaasaskantav, samas kvaliteet on ikka ülihea ja ei pruugi tekkida vajadust lisaobjektiivi järele. Kujutan ette, et sul raske meigikohver, mida niigi igale poole kaasas pead tassima, siis kobakat peeglit oleks ju lisakoormus tassida?
      Samas kui sind peegelkaamera suurus ja kobakus ei häiri, siis soovitaksin peegelkaamerat. Ainult, et arvesta sellega, et kindlasti võiksid mingi lisaobjektiivi juurde muretseda (100-500 eurot) ja tehes meiki/pilti õhtusel ajal ehk ka mingi lisavälk (100 eur) vms. Et noh, peegliga on see, et tasapisi tuleb sinna alla minu arust raha panema hakata, eriti kui sa tahad mingit mega professionaalset asja ajada ja facebookilehele või kuhu iganes üliilusaid pilte ikka oma meigist teha vms.
      Aga eks saab ka hübriidiga teha ilusaid. Lihtsalt tseki ülevaateid ja kiip.ee katsetamisi näiteks vms ja siis näed ka tehtud pilte ja saad kvaliteeti võrrelda peegliga.
      Üldiselt on nende piltide erinevus olematu, kui peeglil on tavaline objektiiv peal ja hübriid võib kohati peegelkaamera tavaobjest isegi parem olla. Et noh, kui sa lisaobje ei plaani osta ega selle peale kulutama ei taha hakata, siis pigem hübriid jne.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga