igapäev

EBA boikoteerijad, grow the f up!

Eile toimus siis Eesti Blogiauhindade jagamine ja mõtlesin, et viskan ka korraks sellele laivile pilgu peale, et natukenegi kursis olla, mis aasta jooksul blogimaailmas toimunud on. Sellest korraks pilgu pealeviskamisest muidugi sai hoopis terve laivi jälgimine kuni selle lõpuni, sest tore oli näha tuttavaid nägusid ja inimestele kaasa elada. Siinkohal kiidan Mari-Leenu, et ta viitsib seda üritust igal aastal korraldada. Minu arust oli väga hästi korraldatud ja väga tore oli ka, et Anu Saagim laivülekannet tegi, mis oli meelelahutuslik ja mida oli lõbus vaadata.

Anu tõi muidugi teemaks ka selle, et sel samal päeval toimus mingisugune Stellaariumi üritus, kus oli mingi punt blogijaid, kes üritusele tulla ei plaani, seal ei osale ja üleüldse sinna never oma jalga ei tõsta. Sellest oli mingi videointekas ka, mida ma lõpuni vaadata ei suutnudki, sest ma mõtlesin lihtsalt kogu aeg, et issand jumal.. mida te inisete ja vingute. No offence, minu arust on Stella tubli naine, Merlin vahva inimene, kellega tahaks kindlasti kohtuda ja kellega oleks tore aega veeta. Samamoodi olen ma kohtunud Anna Elisabethiga, kes on väga südamlik inimene, Liina on väga vahva ja no nii edasi. Mul ei ole teie kellegi kohta ühtegi halba sõna üldiselt öelda ja minu arust on ka ilu- ja moeblogijad väga normaalsed inimesed terve aasta vältel. Välja arvatud perioodil, mil on teemaks EBA ja nemad oma punti hoiavad ja nutma hakkavad. Lihtsalt… the fuck?

Ma ausalt mõtlen, et miks teid kuskile üldse kutsutakse. Üritustele, kuhu reaalselt loetud blogisid never ei kutsuta. Ma tahaks öelda, et te pole lihtsalt mitte keegi ega mitte mingi blogija ega vlogija, kui te auhindadejagamisele nii viltu vaatate ja sinna kohale ei lähe. Millal turundusinimesed, kes teid üritustele kutsuvad, sellest küll aru saavad? Miks te olete nii ära tõusnud sellepärast, et teid kutsutakse fäänsidele üritustele? Ja miks ei kutsuta fäänsidele üritustele elulisi blogijaid, kes tooksid nendele üritustele rohkem elulist feimi? Miks? Kuidas te aru ei saa, et see, mida te korraldate oma boikoteerimisega, on arulage?

Võtame nüüd näiteks ükskõik millise muu suursündmuse ja auhindade jagamise. No näiteks Eesti Muusikaauhinnad, mis mulle samamoodi väga meeldib ja mida alati huviga vaatan. Ma ei tea, palju seal faktipoolest kategooriaid on, aga no ütleme, et mingi kümme kategooriat, eksole. Üldiselt on ka seal enam-vähem ette teada, kes on nomineeritud ja kes saavad aasta auhinna. Saal on aga sellegi poolest kõiki erinevaid muusikatööstuse inimesi täis. Oleks ju naeruväärne, kui sellele üritusele ei läheks kohale näiteks Maarja-Liis Ilus ja Ivo Linna, sellepärast, et nad teavad, et nad auhinnalist kohta ei saa. Imelik oleks näha intervjuud Liisi Koiksoniga, kes ütleb, et tema sinna ei roni, sest tema kuulajaid see üritus ei kõneta jms. Ikka soovime me kõiki muusikainimesi sellel üritusel näha, hoolimata sellest kas nad võidavad või mitte ja ikka nad kõik lähevad sinna kohale, hoolimata sellest, kas nad võidavad või mitte.

Miks? Sest asi ei ole võidus. Asi on ühtses olemises. Kõik tulevad kokku, et teineteist toetada ja hinnata. Ega kõik muusikainimesed ka omavahel suurimad sõbrad ei ole. Kindlasti on ka sealsel üritusel inimesi, kes teineteist ei salli või omavahel läbi ei saa. Täiskasvanud inimestele aga ei ole see piisav asi, mis peaks takistama kohale minemisest. Miks siis blogimaailmas nii on? “Ma ei lähe, sest Mallukas nagunii võidab” The fuck? vol 2.

Tunnistan, et esimesel aastal oli EBA kategooriate teema veidi lappes ja oli ebaaus, et Mallukas mitme auhinnaga koju läks ja Britt mingi 8 auhinda skooris. Sellel aastal oli see viga parandatud ja kõik oli kategooriliselt väga korras. Iga blogi osales ainult ÜHES ja talle omases kategoorias, seega mis mõte oli sel aastal kellelgi üritust boikoteerida? Mallukas pani kinni ainult elulised blogid, mis on loogiline, aga mis on sellel pistmist ilu- ja moeblogidega, kes enamasti ürituse üle kõige rohkem vinguvad? Oma kategoorias oleksite te võinud ju esindatud olla.

Mulle jääb paratamatult mulje, et ilu- ja moeblogijad, kes peaksid olema need kõige fäänsimad üldse, on tegelikult hoopis kõige ebakindlamad inimesed meie blogimaastikul ja see on väga kurb. Ilu- ja moeblogijatele käib justkui au pihta, et nad ei pruugigi olla kõige ilusamad ja moekamad. Teie boikoteerimine ei tundu mulle üleolev ja julge tegu, vaid hoopis väga ebakindel tegu. Ennemalt siin ütlesin, et ma ei arva neist kellestki halvasti paljalt blogi põhjal, aga selle ürituse ignoreerimisega mulle tundub, nagu ma jõuaksin neile kuidagi koore alla. Ja et selle ilusa ja moeka koore all on inimesed, kes ei austa ei iseennast ega teisi. Ja teiste austamine on väga tänuväärne tegu. Oma kaashobiliste tunnustamine ja väärtustamine. Teie aga seda ei tee. MIIIIIIIIKKS!?

Tuleks aru saada sellest, et blogiauhindade jagamine ei ole oluline sündmus sellepärast, et seal auhinnalist kohta saada. Kui vaadata asjaolu, et Mallukas võitis 200-eurose Ülemiste kinkekaardi, siis on ju selgemast selgem, et erinevate blogi sponsorite näol on aasta jooksul sponsoritelt saadud asjade väärtus nagunii suurem. Seega mida see võit seal nii väga olulist ka on. Ma saaks aru, kui maja loositaks välja vms, oleks natukene nukker, et ise ei võitnud, aga jääda ilma 200eurosest kinkekast? See ei peaks küll ühtegi poppi blogijat nii väga muserdama.

Blogiauhindadel oli kohal väga palju inimesi, kes mingisugust kohta ei võitnud. Võiks siis ju ka neilt küsida, et mida nad sinna üldse otsivad, kui nad mingit kohta ei saa ja nad mingi 10-nda koha blogijad on. Aga jumalale tänu, et see üritus ei ole VEEL nii eliidiks kujunenud, et ainult auhinnalised kohad kutsutud oleks ja kõik on oodatud. Nii blogijad kui nende lugejad. Ja mis on ürituse mõte? Teineteist tunnustada, kaasa elada, väärtustada ja olla kõik kasvõi kaudselt ühes pundis. Kõik blogijad ei saagi omavahel bestikad olla, aga minu jaoks on asi austuses. Hoolimata sellest, et sulle see või too kaasblogija ei meeldi, sa ikkagi lähed ja elad kaasa. Ja kui nillid auhinnalist kohta, siis võtad end järgmisel aastal lihtsalt kätte ja annad oma parima. Ja isegi kui annad oma parima ja ei võida, siis ei hakka nutma, vaid üritad edasi.

Igale blogijale peaks kõige tähtsamad olema tema lugejad, sest tema lugejad teevad temast üldse ju loetud blogija ja vähe sellest, et ürituse ignoreerimine on justkui teiste blogijate mitteaustamine, on see ka nende lugejate mitte austamine. Ma olen üsna kindel, et üritusel on aastast-aastasse olnud inimesi, kes hoiavad ilu- ja moeblogidel aktiivselt silma peal ja ma kujutan ette, et nad on aastast-aastasse nördinud, et nad ilu- ja moeblogide kategoorias ei näe oma loetud blogisid. Mina näiteks olen küll tõeliselt nördinud ja tunnen, et ilu- ja moeblogijate jaoks ei ole grammigi oluline see, et ma neile kaasa elan, neid jälgin ja loen. Seega tekib küsimus, äkki ma peaksin teile igal pool hoopis unfollow panema? Ma olen teie jaoks ju tähtsusetu lugeja, keda on sobimatu rõõmustada oma kohalolekuga blogimaastiku aastasündmusel. Ja minusuguseid on ilmselt küllalt. Te olete noortele ilu- ja moeblogijatele suureks eeskujuks, aga mis eeskuju te oma käitumisega annate, olles ise ometi täiskasvanud inimesed ja mõned ka juba lapsevanemad? Jesus christ.

Las see teema nüüd jääb. Ma ütlesin vist niigi üsna emotsiooni ajel ja otsekoheselt välja, mida ma arvan ja ma loodan, et kõik elavad selle üle. Lihtsalt nii mu mõtted hetkel jooksevad ja mis neist ikka häbeneda.

On another note tahaks ma natuke rääkida Blogiauhindade üritusest ise ehk selle korraldusest. Siin ja seal torkas silma, et nii mõnelegi ei ole korraldus meeltmööda ja näib veidi labane. Okei, tõstan käed ja tunnistan, et Ženja kommentaarid ajasid ka mind kohati närvi või panid mhh-itama. Minu arust oli ebaviisakas, kuidas ta näiteks Lipsukese videotervituse peale silmi pööritas ja eks osad kommentaarid olid ka sellised ebamugavust tekitavad. Ma ise mõtlesin küll, et kui ma mingi auhinna oleks võitnud, sinna ette läinud ja muidu selle 5 sekundit tähelepanu üle elanud, siis mõnigi tema kommentaar oleks küll ikka sajaga punastama pannud ja kuidagi margi täis teinud. Saan aru, et tegu on mingitsorti huumoriga, aga noh.. me blogijad oleme ju siiski need inimesed, kes võivad tähelepanu otsida internetipildis, aga avaliku silma all tunneme end üsna kohmetult. Seega kui keegi selle avaliku olukorra oma kommentaariga kuidagi nagu veelgi alla teeb, siis on lihtsalt väga ebamugav olla. :D

Saagimi kohalolek mulle meeldis ja see oli minu arust ülivinge ja õige värk. See andis mõista, et blogiauhinnad on igati tõusuteel, kui niivõrd oluline seltskonnadaam meie seltsis hängida viitsib, eriti arvestades asjaolu, et tema blogisid ei loe.

Seoses sellega, et paljudele korraldus meeltmööda ei ole, tekib veel see mõte, et milline siis see EBA olema peaks? Praegune korraldus ei meeldi, aga mis oleks siis parem? Jääb mulje, et blogijad tahaksid olla justkui väga kultuursed ja umbes sellist korraldust nagu enne näiteks toodud muusikaauhindadel. Midagi, mis oleks nagu meluvaba ja oleks rohkem selline viisakas. Aga katsetame järgi? Mari-Leen, katsu näiteks EBA esimene juubeliüritus ehk viies aasta korraldada mõnes teatrisaalis ja selline.. päris gaalalik ja pidulik sündmus? Tegelikult oleks ju päris cool ja vinge, või mis? Kõik saavad saalis istuda, uhkele lavale astuda ja raamitud diplomi asemel ka mingi eriti vinge trofee koju viia. Saalis mingit joomist ja söömist ei toimu, alkoholi pakutakse enne ja pärast üritust ainult fuajees jms. Eks siis saaks edasi vaadata, mismoodi peaks blogiauhinnad jätkuma ja vast selleks ajaks saab ikka nii palju sponsoreid asjale taha, et selline uhke värk ära korraldada. Ja andku jumal, et siis KÕIK blogijad kohal ka oleks ja blogimaailm lõpuks ühtseks saaks! ;)

Kokkuvõtteks, et blogiauhinnad on mõeldud kõikidele blogijatele ja lugejatele nagu ma sellest aru olen saanud. Siinkohal on tegelikult muidugi mõistetav, kui keegi otsustab mitte oma blogi võistlusele lisada ja mõne aasta väljas istuda, tehes seda mõistlikult ja põhjendatult. Näiteks ei käi see postitus vähimatki Britt’i või Miiu kohta, kes ei osalenud, kuigi ka nemad ju otsustasid lihtsalt mitte osaleda, just nagu need tegelased, keda ma oma jutuga silmas pidasin. Vahe on aga selles, et on teada, et nii Britt kui Miiu näiteks, peavad üritusest väga lugu ja leiavad, et selle toimumine on igati tore ettevõtmine. Krimpsus näoga asjale vastu olemine on aga hoopis teine, eriti kui sinna lisatakse suhtumine “teeme hoopis oma gängiga oma värki.” :) Oleks ju naljakas, kui Taukar ka omaette muusikaauhindu korraldaks. :D

NB. Postitus on enamjaolt kirjutatud pidades silma väga valitud seltskonda ja ei ole mõeldud kõigi kohta, kes lihtsalt otsustasid mingil põhjusel mitte osaleda.

52 kommentaari

  • Arvan

    Asi vist ei olnud niiväga selles, et ilublogijad kardavad mitte võita, vaid see steitment sai alguse esimesel aastal, kui üritus oligi suht labane ja kodukootud. Ala tehtud selleks, et Mallukale 8 auhinda kätte anda. Pluss neil on suur vastuseis korraldajaga, sest Meelis kunagi kirjutas inetu postituse ilublogijatest. Võimalik, et nüüd nad juba tahaks oma kategoorias osaleda, aga veider oleks järsku boikott lõpetada. Egode värk noh. Kaotajad on kokkuvõttes muidugi nemad, aga ma mõistan algpõhjuseid. Ise ka ei läheks ju üritusele, mida korraldab sinu jaoks väga ebameeldiv persoon.

    • Katre

      Jah, mõtlesin ka sellele ja saan sellest tegelikult täiesti aru, et esimesel aastal oli väga vastu, aga juba teisel aastal oli see siiski puhtalt jonn, mis kasvas ka selle aastaga. Ja ka ennast teades, on arusaadav, et kui millelegi kaua vastu jonnid, siis üks hetk on kuidagi piinlik tunnistada, et kellelgi teisel oli õigus ja alla anda. Ise aga üritan sellisest asjast ennast näiteks välja kasvatada ja kui mõistan, et midagi halvasti olen teinud, siis vabandan. Kunagi oli seda mu jaoks raske teha ja pigem ootasin, kuni tuuled vaibuvad, aga tegelikult on vabandamine kuidagi hea tunne hoopis. Selline bigger person tunne tekib, kui tunnistad oma vigu.
      Meelise postitust ma lugenud ei ole, aga midagi kuulsin sellest. See on tõesti veidi taunimisväärne, kuigi kõlab, et tegelikult ka minu postitus läheb kohati samasse leeri ja sama emotsiooni ajel kirjutatud ju? Siiski aga, hoolimata oma arvamusest, ei vihka ma kedagi, kes ei osalenud ja ootan neid ikka osalema. Kuna minu selline arvamus sündis lihtsalt solvatud olemisest, siis mõistan ka, et korraldajatele võib olla solvav, kui teevad rasket tööd kõigi heaolu nimel ja keegi sellele lihtsalt peale sülitab. Muidugi aga on võimalik seda solvatud olekut väljendada ka viisakamalt (Meelise postitus vist olevat üsna mahlakas olnud).

      Siiski, ma arvan, et viimane aeg on võtta end kokku ja enesekindla näoga lihtsalt järgmisel aastal osaleda, sest kui see asi veel aina sügavamaks kaevata ja pikemaks venitada, siis ühel hetkel ongi liiga suur lõhe blogimaastikul sees, mida on lihtsalt inetu lugejana pealt vaadata.

  • S.

    Käed üles, sügav kummardus! Emotsiooni pealt aga nii täppi. Tahtsin lihtsalt, et sa teaksid, et pole ainuke kes nii arvab ja väärid kiitust nende sõnade kirjapanemkse eest. Aitäh, Katre.

  • Merlin

    Lugesin Su postitusest läbi 2 lõiku, ühe kus enda nime nägin ja viimase lõigu ja tundsin, et pean lihtsalt ütlema, et ma pole kordagi öelnud, et see oleks halb üritus ja ma ei ole ka mitte kuidagi selle ürituse toimumise vastu. Blogijatele väga õige üritus korraldatud ja muidugi oleks tore kui kõik head blogijad ka seal osaleksid. Aga mina ei näe pointi osaleda videoblogijate kategoorias, kus seekord oli 6 osalejat, kellest vaid kolme mina ise üldse teadsin. See, kas ma seal saan mingi koha või mitte ei näita minu jaoks kahjuks mitte midagi. Teen oma asja olenemata sellest, kas saan mingi auhinna või ei saa ja ma ei ole ka seda tüüpi, et hakkaksin väga oma vaatajatelt hääli küsima. Olen eelnevad 2 aastat üritusel kohal käinud ja kindlasti on aasta aastalt üritus paremaks läinud ja mul on olnud väga mõnus seal koos kaas-sisuloojatega aega veeta, aga kuna blogi ma enam ei pea, siis ei tundnud ka, et ennast sinna üles andma pean. Nii lihtne see ongi. Igatahes, sina oled mulle samuti alati väga vahva tundunud ja anna teada, kui koos aega veeta tahad :D

    • Katre

      Kuna sa oled jah videoblogile orienteerunud ja see hakkab vaikselt omaette maastikuks kujunema, siis selles osas on sinu põhjendus mõistetav. Lihtsalt sealt intekast jäigi kõlama see “pole vahet kas osalen või mitte, see ei anna mulle mitte midagi” ja võib-olla võtsin selle natukene out-of-context niiöelda. Hoolimata sellest, et sa oled platvormi vahetanud, kuulud sa minu meelest ikka kuidagi meie kui blogijate sekka, sest noh.. sa oled ju ometi blogide lugeja? Sa ju tead, kes me oleme ja me teame, kes sa oled. :D
      + sa käid ilu- ja moeblogijatega ühtses kambas ja üritustel, kuigi ometi ei ole sa ilu- või moevlogija. Seega kui sa ikkagi nagu koos nendega seal videos eksisteerisid, siis kuidagi jäi see plekk nagu külge ka. :D

    • Mir.

      Ma olen nii pettunud, et Merrific ka sinna punti sattus. Nagu kuidas? Ta on alati mulle tundunud nagu üks sooja südamega “jee oleme kõik sõpsid” suhtumisega inimene. Nüüd oli väga kurb ja üllatav näha seda Õhtulehe inteka videot, kus ta ka tuima ja uhke näoga Stella kõrval istus ja vahepeal isegi NÄGUSID tegi. Nagu appi. See oli väga halb vaadata, et endine nii sõbralik ja soe inimene suudab olla ja end ülal pidada nagu üks neist basic ussidest. Ja su põhjendused kõlavad normaalsena, aga need näoilmed ja uhkus-ülbus rääkisid teist keelt! Lisaks lugesin kellegi blogist kogemust, et sattus sinna kirbukasse kogemata samal ajal ja kuulis pealt, kuidas kõik need kirbuka-peolised EBA-t taga klatśisid. :D Nagu miks ja kuidas sa üldse oled selliste klatśijate ja usside seltskonda sattunud, kui ise oled väidetavalt nii tore ja sõbralik inimene. Mis sinuga juhtus?

        • Katre

          Eks see on see sama efekt, et kui mõne jaoks on kõik need kahtlased, kes Mari-Leenuga ühes pundis on ja saavad sellest mingi “maine” ja pleki külge, siis noh.. juhtus lihtsalt ka Merliniga kahjuks, kuigi ma olen vb ikka nii loll ja naiivne, et arvan, et tema seda väärt ei ole ja tegelikult ta siiski ei ole selline konkreetselt boikoteeriv inimene. Lihtsalt oli sobival hetkel vales pildis ja sellest piisaks hetkeks. :D

    • Pille

      Üritusele registreerimise etapis ei saanud sa kuidagi teada, et osalejaid nii vähe on, et see osalemine sinu jaoks mõtet ei oma. Osalejate arv ja konkreetsed osalejad selgusid ju alles peale registreerimise lõppu. Nii et see on küll tagantjärgi otsitud põhjus…

  • Mer.

    Boikoteerimine lihtsalt niisama, kuna “teised” teevad, pole jah mõistlik.
    Samas ma arvan, et kui inimene ei taha olla sellisel üritusel, siis ta ei pea olema ja tahab oma kommuuni luua. Miks ta siis kohe halvem on?
    Sa ei tea kunagi päris põhjuseid…
    Minu meelest on just äge, kui on erinevaid arvamusi.

    • Katre

      Arvamus arvamuseks, aga kui inimene ütleb, et “kõiges peabki kaks presidenti olema” siis noh… Ilmselgelt me ei tea pea kunagi kellegi elu tagamaid sajaprotsendiliselt, aga avalike sõnavõttudega tuleb arvestada sellega, et järledused sinust ja su arvamusest loodakse siiski su enda hoiaku ja ütluste põhjal. Kui keegi mind minu postituse peale viltu vaatab, siis võin ka ju mina öelda, et aga ta ei tunne mind ja ei tea, mis elu ma tegelikult elan, aga see polegi enam selles kontekstis relevantne, sest mingisugune arvamus tekkis juba eos sellegipoolest ja keegi polegi kohustatud mu elu tagamaadesse süvenema, kui ma nendest ise sealjuures ei kõnele.

  • Liis.

    Hästi kirjutatud tõesti! Mina olin Ilu ja Moe blogide kategoorias, kuid ise kahjuks ka üritusele kohale ei jõudnud kuigi oleks väga tahtnud. Mis minul natuke moti maha tõmbas selle üritusega on see, et moe ja ilublogid on ühte patta pandud.
    Mulle meeldiks väga kui moe ja ilu blogid oleksid eraldi kategoorias ning blogija saaks valida kumba ta siis rohkem kuulub. Ma isiklikult pole vist ühtegi moega seotud postitust teinud ning keskendun peamiselt iluteemadele, mis tõttu tundubki nii ebavõrdne konkureerida inimestega, kes ainult outfitidest kirjutavadki. Teen ettepaneku korraldajatele moe ja ilu blogid eraldi panna, sest tean nii palju ilublogisid, kes ainult kosmeetika toodetest kirjutavadki :)

    • Katre

      Seda jah, et neid saab ka lahku ajada, aga samas väga raske oleks end kategoriseerida inimesel, kes kirjutab nii moest kui meigist. Ta on siis ikkagi nagu moe- ja ilublogija, mitte üks VÕI teine. :D Et noh, selles suhtes on nende ühte patta panemine justkui õigustatud, eriti praegusel juhul, kui selles valdkonnas kandideerijaid nagunii üsna napib. Ilmselt kui nad kõik osa võtaks, saaks need ka vajadusel lahku ajada.
      Eks asi on ka selles, et kategooriaid on juba isegi palju. Ma ei mäleta, palju täpselt oli, aga kas 12 või rohkemgi. Ja auhindade jagamine kestab isegi päris kaua, et noh.. kui hakata erinevaid kategooriaid veel lahku lööma, siis kujuneks üritus lihtsalt nii pikaks, et oleks väsitav.
      Muidugi saaks teha ka kahes osas ja vahele mingi meelelahutuslik esinemine, aga see ilmselt põhjustaks liiga palju seda, et esimeses pooles auhinna kätte saanud rahvas läheb juba minema ja ruum jääb pooltühjaks. Nagu ikka iga sellise asjaga – nokk kinni ja saba lahti, aga mõtekas on olla tänulik, et keegi üldse viitsib korraldada, selle asemel et nuriseda. Tegelikult ei ole ju kõik ikka nii saast, et nurisema peaks ja on näha, et aasta-aastalt paremaks läheb. :)

  • estonianwithabackpack

    Okei, ma saan aru, et mingi grupp ilublogiajaid tunneb end solvatuna mingist vanast intsidendist ja ei taha osaleda, AGA mis mu meelest on lapsik, on see EKSTRA samal ajal teiste ürituste korraldamine “oma gängile”. Kui ma ei eksi, siis eelmisel aastal tegid nad midagi sama. See on minu arvates lame ja lapsik, et umbes me oleme teistest niikuinii nii palju paremad, et ei vaja tähelepanu. Kui ei taha. ära lihtsalt osale, aga ära tee mingit statementi sellest.
    Mina ka teatud põhjustel ei tahtnud sel aastal osaleda ja kahetsesin, et isegi kandideerisin, kuid see ei tähenda, et ma järgmisel aastal ei osaleks ja kui mul poleks sel aastal olnud samal ajal teisi üritusi, siis viimasel hetkel oleksin ma ilmselt ikkagi läinud, sest…noh… oleks ühele oma lemmikblogile nö kaasa elanud.
    On palju asju, mis mulle EBA juures ei meeldi, kasvõi näiteks VIP laud, Zenja Fokin, kes on minu arvates oma aja ära elanud, tähelepanu “staaridel” ja tibake segased kategooriad, aga mulle meeldib, et lõpuks ometi on selline blogipidu olemas ja toimub juba kolmas kord. Ma ise loodan siiralt, et varsti leitakse võimalus ka zürii kaasamiseks ning viiendal aastal ehk osalevad ka nö nišiblogid, tuleb lihtsalt igast aastast õppida ja korraldustiimi ehk värsket verd tuua.
    Boikoteerimine on igal juhul nõme.

    • Katre

      Kuule jah, võib-olla mind ka ajendas postitusele see ürituse teema või noh, miski lihtsalt oli alateadlikult kuidagi üle võlli. Poleks neist eile keegi juttu teinud, poleks ka seda postitust sündinud. Kedagi poleks huvitanud, et nad ei tahtnud osaleda ja et neid ei ole, aga “ei taha tähelepanu” ja sama päeva hommikul anda intervjuu stiilis, et see üritus on lame, pole ju mitte midagi muud kui puhas tähelepanu otsimine. :D Otsitakse tähelepanu, et näidata, kuidas nad on täiesti eraldiseisev üksus.

      Ja ürituse korraldamise suhtes. Sessuhtes, et ma arvan, et Mari-Leen ei pane ühelegi abikäele kätt ette. Kui keegi suudab aidata rohkem kui ainult kriitika või ideedega ja tahab reaalselt kampa lüüa ja midagi ära teha, siis mingu ja öelgu. Ma leian, et ta ei peaks üritust edasi pärandama ja käest andma, sest tänu temale see tõesti meie maastikule ju tuli ja seega tuleks üle olla sellest, mida ta minevikus teinud on ja aidata tal pigem seda asja aina paremini korraldada.

    • Britt

      Eelmisel aastal oli lihtsalt osadel blogijatel (sh. minul) omavaheline koosistumine, et tuttavaks saada ja see oli just nimelt korraldatud enne blogiauhindade päeva, et ei kattuks ja need, kes osalevad saaksid minna ilma, et peaks valima kus olla! :)

      • eveliis

        Aa okei, mul oli meeles, et oli mingi samalaadne teema nagu nüüd, aga mäletasin siis valesti. Sel aastal oli jah elu feil mu meelest see, et “ei vaja tähelepanu” ja siis antakse intervjuusid sel teemal. Ajuvabadus kuubis.
        Ja ma kindlasti ei arva, et Mari-Leen peaks selle ürituse käest andma, see ei oleks aus, sest tundub, et ta teeb seda ka hingega, mina nt never ei viitiks, aga ma loodan, et ta saab endale mõne pr firma kampa.

        • Katre

          Aa okei ma nüüd AE blogist lugesin mingi lõigu
          “Moeblogisid võiksid hinnata stilistid-moetoimetajad, ilublogisid jumestajad-kosmeetikud-juuksurid, kokandusblogisid kokad-restoranide omanikud jne ning rahvale võiks sõna anda vaid rahvalemmiku kategoorias. Nii jaguneksid võidud ka pädevuse, mitte ainult populaarsuse järgi.”
          , mis on tegelikult väga asjalik ja ma usun, et sinna punkti see EBA kunagi jõuabki tegelikult, siiski Mari-Leenu eestvedamisel ja isegi kui see punkt käes on, kas siis tulevad nad kõik ka osalema? Siiski aga selliselt asja korraldamine nõuab VÄGAAA SUURT korralduslikku poolt, nii et ma leian, et vingumise abil tasub kõigil kampa lüüa, sest ma kujutan ette, et igast kategooriast mingite tippnimede (keda züriiks võtta) kampa saamine ei ole teps mitte lihtne asi ära teha. :D

          • siilike

            Mina pole väga kõva blogide jälgija, aga ütlen ka selle koha pealt sõna sekka. Nimelt, selle asja teebki raskeks see, et kust võtavad need professionaalid aja lugeda läbi kõik kandideerivad blogid? Noh, oletame, et kokandusblogide žüriis ongi mingid kõvad tegijad. Selleks et valida parim, peaksid ju tegelikult väga suure hulga tekstimaterjaliga tutvuma. Ja tihtipeale on sellised inimesed väga hõivatud ka. Muidugi see ei pruugi probleemiks osutuda(nt žüriiliikmed ongi juba aktiivsed blogilugejad jne), aga võib. Iseenesest idee on minu arust suurepärane – parima blogi mingis teemavaldkonnas valivad välja selle ala professionaalid.
            Igatahes, väga palju ideid ja väga palju mõtteid ja tegelikult on hästi tore, et kõik aktiivselt nõu ja jõuga asja juures on :)

          • Katre

            Mhm, aga arenema peaks ikka üheskoos. See, et hüppan siis võib-olla rongile, kui rong hoo sisse saab, on ka ikkagi veider. Et siis tuled ja skoorid enda kasuks. Näib mulle kuidagi egoistlik. Blogijatena kasvame ja areneme ka selle üritusega üheskoos ja kui üks punt oma panust ei anna, siis tahakski üks hetk öelda, et enam te oodatud ka ei ole. Et “aa NÜÜD siis tulete?” Samas, siinkohal nad ML pärast muretsema ei pea, sest ma usun, et nad on oodatud ikka alati, nii et sessuhtes ei saa nad väita, et ML kuidagi objektiivne või neutraalne ei oleks. :D

            Žüriisid jah selles mõttes tõesti raske haarata. Nad peaks selleks pikka aega blogidel silma peal hoidma ja süübima, aga arvestades, et blogimine on niisugune asi, mis on väga maitse asi, siis noh. See on umbes sama, nagu raamatutega. Üks raamat läheb ladusalt ja teine on nagu mingi kuiv kohustuslik kirjandus, mille pead ära lugema ja kokkuvõtte tegema. Ma arvan, et väga raske on selliseid inimesi leida, kes suudaks erinevate inimeste erinevaid kirjastiile nii ausalt hinnata sisu poolest. :)

            Samas, jõuan siinkohal jälle eelmisse punkti, et arenema peab koos. Selleks, et tuntud näod (potensiaalsed tulevased züriiliikmed) meie, blogidega, kursis oleks, tulebki ühiselt tegutseda ja ühiselt pildil olla. Et blogide tuntus ja tunnustamine jõuab meediani ja sealt edasi jääks silma ka neile. Aga kui meie vahel on lõhe, siis vaatavad ka nemad, kui täiskasvanud inimesed, et tegu on mingi lasteaia sünnipäevapeoga, kus üks teise peale ära solvus ja pidevalt mingi kammaijaa käib.

            Playnupp näis paremini õnnestuvat? Duh, sellepärast, et neil oli õppida meie vigadest esiteks ja teiseks, kuigi youtuberite näol on tegemist valdavalt alaealistega, ei käituvad nad teineteise suhtes austusega ja tunnustavad üksteist – hoiavad kokku. Keegi ei solvu ja keegi ei nuta. Koos tehakse pulli ja nalja ja ollakse ühtsed. Vot selles peitubki edu saladus – ühtsuses.

      • M.

        Samas enamik ei läinud ju teie kambast tol aastal EBAle? Oli kambas ka nn ilublogijad, kes boikoteerisid üritust. Mt Miramii on poole jalaga seal kambas aga ikka osaleb (samas auhinda vastu võtmas ei käi – arusaamatu! :( ). Minu arvamuse põhiselt on hetkel nii Britt kui Miiu samasse paati sattunud, sest kuidas nad siiski paremad on, Katre? :D Nad peavad lugu üritusest aga mitte nii palju, et osaleda? :D boikoteerivad ju seda samamoodi :( ma pean silmas siis seda, et lugejatele ei ole teada antud miks nad selles ei osale – mis kamm on? Britt kuskil tegelikult väiksele ringile mainis, et hääletussüsteemi tõttu aga Miiu? Oleksin rõõmuga neile hääli jaganud :)

        • Britt

          Minu meelest pole midagi võimatut rõõmustamises, et asja tehakse ja soovis ise mitte osaleda. Mina ei soovinud sel aastal osaleda kahel põhjusel:

          1) hindamissüsteem – mulle tõesti tundub, et “hinnatakse parimaid” on pigem “hinnatakse popimaid”. Ma tahaks lihtsalt väga, et kuskil võetaks arvesse ka sisu, mitte ainult seda, kes kõige rohkem viitsib/jaksab oma lugejatele meelde tuletada, et viis korda saab hääletada.

          2) Lihtsalt natukene väsinud. Ma olen eelmise aasta lõpust saadik tundnud, et tahaks end distantseerida veits. Kogu see “tänu blogiauhindadele kogud tuntust ja uusi koostööpartnereid ja saad rohkem pilti” ei kõla mulle üldse ahvatlevalt. Ma ei taha rohkem pildil olla. Vastupidi. Tahan lihtsalt rahulikult oma blogis olla ja kõik :D

          Ja ausalt öeldes ei saa ma üldse aru, miks paljud (ei pea sind silmas M.) teevad sellest probleemi, et mingi osa inimestest ei osale. See on ju igati vabatahtlik! Enamik minu lemmikblogijaid ka ei osalenud (ei räägi moest või ilust, sest neid blogisid ma ei jälgigi) aga ma ei oska seetõttu küll pahane olla. Andsin oma hääled teistele meeldivatele kandidaatidele ja oma lemmikuid toetan edaspidigi hea sõnaga kommentaariumis :)

          • Piia

            Ohhh, ma nii nõustun sinuga! Natuek muidugi ka Katrega ja absoluutselt mõistlik emotsiooni-postitus (mitte mingi karm lahmimine :D). Mina ei osalenud suuresti seetõttu, et ei viitsinud ühe õhtu ürituse pärast Tartust Tallinnasse sõita (milline revolutsioon oleks üritus Tartus korraldada ja siis kiruda, miks keegi ei tulnud!), aga tegelikult nõustun sellega, et “parim” on “popp” ja kipuvad võitma need, kes lihtsalt oma lugejaid suudavad mobiliseerida. Ja kõige rohkem kiidan ka žürii mõtet, see annaks juurde kõvasti usaldusväärsust ja neutraalsust kogu asjale.

        • Katre

          No ma ka ei pannud ennast ju kirja, aga see ei tähenda, et ma boikoteerinud oleksin. :D Lihtsalt pole aasta otsa blogimaastikul aktiivne olnud ja ei hakka nagu inimestelt hääli lunima, et jou, anna mu 3 postitusega blogile hääl pliis. :D Britt minu arust kuskil selgitas ka, et jätab sellel aastal lihtsalt vahele. Tema puhul on ju loogiline, et kahe lapsega+rasedana ei hakka Prantsusmaalt kohale trippima jne. Miiu mu arust samamoodi selgitanud, et hetkel ei ole blogi lihtsalt prioriteet, elus on muud tegemised. Point on siiski selles, et nad kumbki ei väida, et nad KUNAGI oma jalga sinna ei tõsta. Lihtsalt sel aastal otsustasid väljas istuda ja seetõttu said ka teised võimaluse mu arust (sest ma arvan, et nad mõlemad oleks top3 olnud koos lipsukesega pereblogide kategoorias).

          Miramii puhul mõtlesin ise sama. Arusaadav põhjendus mu jaoks, et laps on haige ja ma ei vaata sellele viltu, aga vist on tõesti kolmas aasta, kus osaleb ja võidab, aga kingitust vastu võtmas ei käi. :D
          (Miramii, kui sa seda loed, siis tea, et su blogi on võidukohta igati väärt, lihtsalt oleks tore sind ka koha peal rõõmustamas näha. :))
          (Sorri Britt, su kommentaar tuli täpselt samal hetkel minuga ja noh.. mul oli sinu mitteosalemisest oma tõlgendus :D)

  • liz

    Milleks üldse mingit blogimist vaja on.Hankige elu ja ärge tõmmelge omavahel.Närvi ajab see tibitsemine seal Eestis.Üks üritab olla teisest parem ja võltsim.Elage reaalselt elu.Kõik ei pea teadma mida täna sõid,jõid.
    Kui edevad võivad inimesed olla.

  • kk

    Samas on Mari-Leeni ja ka Mallluga poolt olnud ikka väga inetut käitumist. Mõlema poolt suured postitused AE vastu, kus ühes solvati konkreetselt tema välimust. Kummagi postituse eest ei vabandatud. Kui mina nt oleksin AE sõbranna, siis ma ka ei läheks selliste inimeste tehtud üritusele kohale. Samamoodi eiraks. Pole tähendanud, et need nö snoobimad blogijat üksteist avalikult mõnitaks..

    • Katre

      Jah, on olnud intsidente, aga täiskasvanud inimene peaks suutma aru saada, et see ei loe, kes üritust korraldab. Kui Mallu ja ML kirjutaks minust nüüd halvasti, siis jah, kurb oleks olla ja halb oleks lugeda ja kahju oleks, et nad nii arvavad, etc, aga see ei oleks määrav sellele, et ma üritusele ei läheks, kui ma aktiivne blogija oleks jne jne. Ma läheks ju üritusele just nimelt oma rida ajama, oma seltskonnaga ja mis mul sellest, et seal üritusel oleks inimesed, kellele ma ei meeldi. Mis siis, et nemad seda korraldavad – ega nad mind siis välja viskaks ja ka nemad suudavad, hoolimata oma isiklikust arvamusest eraisikuna, ürituse korraldajana olla avalikus seltskonnas viisakad. Minu silmis täiskasvanud olekut näitabki see, kui kaks inimest, kes teineteist ei salli, suudavad ühes ruumis vajadusel koos viibida ja need hetked “ära kannatada.” Kannatus on muidugi suhteline asi, sest selles kontekstis ei ole tegemist mingi kannatusega, kui üks seltskond on ruumi ühes otsas ja teine teises. :D
      (Märgin ka, et Mallukas enam ei ole korraldustiimis, seega mu mitmuse kasutamine on lihtsalt kõige üldisemas mõttes poindi näitamine)

      • kk

        Järelikult ei ole loodud ühtset kommuuni, vaid keegi otsustas, et tema hakkab tegema ning osa blogijatest ei olnud sellisel juhul nõus osalema. Demokraatia. Kedagi sundida või survestada “muidu ei austa lugejaid” oleks võimatu ja kummaline.

        Kui mingi ürituse korraldaja mind mu nahaprobleemide jms eest mõnitaks, siis vabandust, see on niivõrd madal, et väga raske oleks lugu pidada ka üritusest üldiselt. Elu on ju näidanud, et üritus on ikkagi oma korraldaja nägu. Hetkel on see üritus ühe “blogileeri” moodi ning paistab, et teistel ei ole kaasa löömiseks sellisel kombel huvi.
        Täpselt nagu on elu24, on Postimees, on Sirp. Kui elu24 korraldaks omal maitse kohaselt ürituse, siis vaevalt, et Sirp ja Müürileht sinna kohale tuleks. Ja see on okei. Kõigile oma.

        • Katre

          Kui natuke laiemat pilti vaadata, siis elu24, Postimees, Sirp, Müürileht on just nagu spordiblogija, ilublogija, loomeblogija jms – erinevad valdkonnad ja erinevad sihid ja erinev sisu jms. Kui aga keegi korraldaks eesti meedia/ajakirja-väljaannete auhinnad, kus nad kõik oleks nomineeritud, siis ma usun, et nad kõik läheks sinna kohale ka. Nii elu24 kui ka Müürileht.

          • kk

            Muidugi, kui tegu oleks ühtse üritusega, mitte et Elu24 korraldab ürituse, kus teiste maitsepiire eirates kõik kohale kamandatakse ja kui ei tule, siis järelikult ei austa oma lugejaid ja mida kõike veel :D

            Ajakirjanduses on olemas ka eetikakoodeks, piiravad seadused jne. Blogimaastik on selles osas veel väga vaba ning pea kõik on lubatud. See ei tähenda, et kõike peaks aktsepteerima. Ja kui mingi osa blogijatest näeb, et selliselt korraldatult ei ole üritus neile aktsepteeritav, siis on see nende valik.

            Muidugi “konkureeriva” ürituse korraldamine ja pärast teise ürituse klatšimine on nõme ja madal. Aga eks sedagi tegi vaid konkreetne kontingent, mitte kõik EBA eiravad inimesed. Kindlasti toimus&toimub taolist klatši mõlemapoolselt.

          • Katre

            No muidugi, et kui elu24 korraldab mingi elu24 ürituse, siis mitte, aga kui elu24 korraldab need auhinnad (tehes seda üsna viisakas võtmes – nad oskavad küll), siis ma ikkagi arvan, et keegi ei hakka korraldaja pärast pirtsutama, sest üritus ise on korraldajast suurem. Mina lihtsalt näen seda asja siinkohal teistpidi. :D Koodeksitest ma siinkohal ei räägi, vaid lihtsalt sellest korraldamise-tulemsie mõttest.

            Ja nagu ma ennemalt ütlesin, küllap selle postituse ajendas ka see, et teine üritus pildis oli koos EBA kommenteerimisega. Isegi, kui see üritus oleks niisama pildis olnud, oleks ma sellest mööda vaadanud, aga kuna neil sellest EBA-st ikka niiväga suva ei ole, et sellest mitte rääkida ja nad sellest siiski rääkida otsustasid, siis noh.. jäid ette kah. :D Mallu blogis keegi kommenteeris ka, kes samal päeval Sarapuule ootamatult sattus, teadmata mis üritus seal on, et oli kuulda, kuidas räägiti ja vinguti EBA-st. :D

          • LL

            kk-ga 100% nõus :) ise mõtlesin ka, et kui kroonika teeks ajakirjanduse auhinnagala, siis eesti loodus ja horisont sealt vaevalt midagi leiaksid :D

          • Katre

            No see, mida te kirjeldate, oleks sama hea, kui Kroonika korraldab ajakirjanduse auhunnagaala, kuhu ta lihtsalt loodusajakirjade kategooriat sisse ei panegi. See võrduks omakorda sellega, kui EBA oleks korraldatud juba kolm aastat nõnda, et ilublogi kategooriat ei tehtagi. :D

  • Liis

    Paljud ei osale üritusel sellepärast, et seda korraldavad telefonivargad, kellel on eluks ajaks plekk küljes. Iga blogija mõtleb, mis tema imagole kasuks või hoopis kahjuks tuleb, olles pundis ebastabiilseid postitusi avaldavate ürituse korraldajatega määrid end täiesti ära. Täiesti mõistan miks suur kamp ei soovi osaleda sellisel üritusel, mida korraldavad inimesed, kelle varguse video on terve Eesti vallutanud: http://elu24.postimees.ee/2655778/video-tipp-ja-tapp-telefoni-varastamise-skandaalis

    PS. Küsi parem nendelt, miks nad oma perekonnanimed ära vahetasid? Ausad inimesed ei pea oma nimesid vahetama. https://innojairja.blogspot.com.ee/2017/06/miks-mari-leenust-ja-meelisest-said.html

    • Katre

      Võtan endale õiguse eemaldada/muuta edaspidised selleteemalised kommentaarid. Lihtsalt ei soovi oma blogisse mingit perekooli jätku. Loodetavasti on mõistetav. :D

      Mina usun, et hoolimata oma eraelu tegevustest ja minevikust, suudavad nad EBA üritust täiesti neutraalsel pinnal korraldada ja minu arust on nad juba kolm aastat end selles ka kehtestanud. No on korralduses osas üht teist lappes olnud, aga minu arust on võidud olnud niivõrd loogilised, et sealt ei annagi oletada mingisugust häältega mängimist või häälte võltsimist. Ma arvan, et ML on ürituse korraldamisega nii räigelt jebimist, et ta reaalselt ei viitsi oma vaba aega õhtuti korraldada sellele, et hääli ümber tõsta ja kohti ümber paigutada sellest, mis tulemused tegelikult tulid. :D

      Ja minu arust on hoopis see boikoteerimine blogijatele plekiks, sest nagu sadu kordi öeldud, näidatakse sellega kõikide oma lugejate ja KÕIKIDE kaasblogijate vastu mitteaustamist ja lugupidamist. See üks korraldaja on selles suures pildis tegelikult väga väike asi, mille taha end välja vabandada, aastast aastasse. :)

  • Inimene

    Ise Marimelli fänn ei ole, aga isegi minu loogiline mõtlemine küündib sinnamaani, et ehk tuli nimevahetus sellest, et ei tahetud enam Meelise emaga (kelle nad oma elust välja arvasid) sama nime kanda? Vaevalt mingi telefonisaaga pärast, mis 3,5 (!!!!!!!) aastat tagasi toimus..nad oleks siis juba ammu selle ära vahetanud.

    Merlin Kase vastusele ütleks nii palju, et nõme suhtumine see “mis mõttega kandideerida kui vaid 6 inimest”…täpselt sellised inimesed kerkivad esile nt valimistel. “Ah minu hääl niikuinii midagi juurde ei anna”..ja nüüd istub Trump pukis :D
    Kui sina oleksid see seitsmes olnud ja mõni järgnev oleks tulnud, et ohhoo juba 7, ma olen siis kaheksas jnejnejne kuni olekski 30 nime seal kirjas olnud.. Veits pläss arvata, et ah MINU see ÜKS hääl/kandideerimine nkn midagi juurde ei anna..

    • LJ

      Olen täiega nõus, et see on nõme suhtumine, et “see võit ei annaks mulle midagi juurde”. Isegi ehk vaatan pisut teise pilguga teda nüüd, nagu ka teatud ilu- ja moeblogijaid (alates eelmisest aastast), kes mulle muidu väga meeldisid ja oleksin nende poolt meeleldi hääletanud.

      Ja veel sel teemal, kus kirjutati žüriist. Miks arvavad inimesed, et võidavad vaid populaarsemad blogid? No ok, enamasti küll, sest nad on populaarsed seetõttu, et nad on head blogijad ja vastupidi. Küll aga jälgin mina ligi 50 blogi (enamik kokandus) ja ma ometi ei anna ju neile kõigile hääli, vaid ikka oma lemmikutele, mitte populaarsetele. :P

  • Gitte

    Ma ei olnud varem kursis, et nad on telefoni varastanud, kuid nüüd on selge, miks paljud blogijad ei taha nendega ühes lauses või peol olla. Telefonivargad! Õudne. Minu onul käisid kodus vargad ja ta sai sellest sellise depressiooni ning ma vihkan vargaid. Ma ei ava enam kunagi seda blogi. Kummaline on arvata, et igast maailma nurgast hakkab keegi varas blogijaks ja äkki on kõik blogijad justkui ühe pütis ning peavad käituma mingi normi järgi. Tuleb rivistuda üritusele, kus olla ei taha.

    • Katre

      Mul on elus kaks korda vargad käinud, seega ma ei saa öelda, et ma kuidagi erapooletum oleks. Ka isiklik kogemus mängus. Sellegipoolest ÜRITUSE peale vimma ei pea ja ÜRITUST ei boikoteeri, sest leian et BLOGIAUHINNAD on eraldiseisev üritus, mille eesmärk on tunnustada ja austada, mitte piupau, viuviu.

  • arhivaar

    Esiteks. Blogiauhinnad ei ole uus avastus. Umbkaudu 2008-2010 (võib-olla panen aastatega veidi mööda) olid suured blogijate võistlused rohkete kategooriatega, rahva hääletusega, žüriiga jne. Nendest peaks jälg veel internetis olema, Osalesid rohkemad blogid kui praegu, osalesid nii noored kui vanad, loeti palju, vaieldi. Lõpuks olid peod, auhindu nii kohutavalt palju ei olnud, sest suund ei olnud turundus ja reklaam. Manjana näiteks võitis toona majandusblogide kategoorias ja minu teada on tavastav T-särk ja vist midagi veel. Üksmeelt oli rohkem, sisukaid kommentaare oli rohkem.
    Teiseks: Fokin oli ikka väga labane ja solvav paljude jaoks. vaata näiteks reaktsiooni Rabarberibulvari blogis, keda ta ju tõesti väga halvustas. Live-ülekandes oli ta lihtsalt ebameeldiv oma tšikkide, viinakinnaste, titeemade halvustamise jm sellisega.
    Kolmandaks. Ei võistelnud blogide sisu ja blogijate kirjutamis- ning väljendusoskus, vaid reklaam ja turundus.
    Neljandaks jne võiksin veel pikalt jätkata, aga pole mõtet.

    • Katre

      Esimese kohta ei oska öelda ja ilmselt oligi üsna valitud ringi üritus, millest praegused blogijad kuulnud ei ole enamasti. Reklaami ja turunduse sidumist ma üritusega halvaks ei pea, sest praegune maailm lihtsalt keerleb selle ümber ühel või teisel viisil. See, et me sinna jõudnud oleme, ei ole ühegi ürituse süü. Kuna blogidesse on ülemaailmselt tulnud see reklaamiteema, siis seda nagu põrgutuld eemale hoida kaotaks mingis mõttes blogimise mõtte (mitte võtta otseselt, sest muidugi mõista on küllaldaselt blogisid, kes reklaamist ei huvitu ja blogivad heast tahtest). Lihtsalt, et enamik blogisid on siiski turunduskanal tänapäeval ja sisuturundus on hetkel teema. Seda asja 2010 aastal lihtsalt veel niimoodi ei olnud.
      Aga nõustun sellega, et küllap oli reklaamivaba blogimaastik palju üksmeelsem ja mingisugust kemplemist, sõdimist ja konkureerimist oli poole vähem. Inimesi lihtsalt ei kottinud ja igaüks ajas reaalselt ka oma asja (kuigi olen kuulnud, et ka siis olla teatud leerid ja omad draamad). :D

      • arhivaar

        Ei olnud valitud ringi üritus, ainus piirang oli, et osaleda saavad kõik blogtrees esindatud ajaveebid (neid oli tollal üle 2000). Katre, kui sul on huvi, siis vaata 2007. ja 2008. aasta ajaveebi võistlusi (blogivõistlust kutsuti siis nii): kategooriad, rahva arvamus, žürii ehk arvajad, võitjad, võidupidu jne.
        http://2008.ajaveeb.ee
        http://2007.ajaveeb.ee/

        Võib-olla saad häid mõtteid.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga