beebiblogi

DIY põlvekaitsmed beebile

Umbes nädal tagasi sain ma sõbrannalt pahandada, et miks ma pole eraldi postituses ja täpsemalt maininud seda, et Annabel juba ringi käputab ja ta seda kuskilt ridade vahelt pidi välja lugema. Noh, asi ongi nii, et ühel hetkel siin mõni nädal tagasi, kuskil kuuenda elukuu ajal, hakkas Annabel siis lõpuks põlvedel edasi liikuma ja jättis selle põrandal aelemisega kõhu sügamise sinnapaika. Nüüd pole mööda maad libistamisest enam jälgegi. Üleüldse ajab ta end juba toe najal püsti, mis hakkas pihta kohe kui käputamine selgeks sai. Ei tea mina, kuhu tal kiire on nii väga…

Aga noh, ma tahan selleni jõuda, et kui see sündmus alguse sai, siis ma ühel õhtul käputasin mööda tube lapse kombel koos temaga, et talle motivatsiooniks ja eeskujuks olla. Müttaski mulle muudkui järele, aga olles umbes nii.. 2 minutit vaid käputanud, tundsin mina küll, et mul on põlvedel ikka kohutavalt valus. Eks ma siuke kondine ka, aga ikkagi. Annabelil olid ka pärast käputamist põlvekohad natukene punetavad ja mõtlesin, et äkki on tal ka ebameeldiv seda palja põranda peal teha. Pükse ma talle tavaliselt jalga panna ei taha ja ei viitsi, sest minu arust on toas nii soe. Pealegi on tüütu pükse pidevalt mähkmevahetuseks jalast ära kiskuda. Aga põlved ju tahtsid justkui mingit kaitset.

Nõnda ma siis trükkisingi google otsingusse sisse “diy baby knee pads” ja leidsin väga palju projekte. Kes ise googeldada ei viitsi, siis võin mõningad variandid ka teieni tuua. Nende tegemine on imelihtne ja põhimõtteliselt peaks kõik vajaminevad asjad kodus olemas olema, sest vaja läheb põhimõtteliselt ainult pika säärega sokke või võib mõnelt vanalt bodylt varrukad ära lõikada. Või vanade väikseks jäänud retuuside sääred. Ja rinnapatju ja niiti ja nõela.

Variant 1, kõige lihtsam: On sul mingid pikema säärega sokid ehk kuskil vedelemas, mida enam jalga panna ei taha? Ideaalne variant on sellised paksemad meeste sokid. Igatahes kui leiad justkui sobivad, siis lõika kääridega sääreosa maha ja ongi põhimõtteliselt valmis. Edasi tuleb see lapse põlve otse ajada. Parem oleks, kui leiad kaks paari sokke, sest siis tuleb tulemus pehmem. Sellisel juhul pista ühe soki säär teise soki sääre sisse.

Idee pärit siit blogist ja postitusest.

Variant 2, natuke rohkem nokitsemist (minu variant): Kuna ma mingeid paksemaid sokke ei leidnud, pidin tavalistega läbi ajama. Enda sokivarust ka midagi katki lõigata ei söandanud ja siis võtsin ma kasutusele hoopis mingid Annabeli pika säärega põlvikud, mis talle väikeseks jäänud. Lõikasin varbaosa küljest ära ja jätsin kasutusse soki kanna ja sääre osa.

Kuna sokk oli õhuke, siis oli seda vaja kuidagi natuke pehmemaks teha. Võtsin 2 rinnapatja, mis nagunii enamjaolt kasutult sahtlis vedelevad. Keerasin sokid pahempidi ja traageldasin rinnapadja selle äärtest ringikujuliselt kanna osa sinna külge. Noh, nii, et kui pärast sääred tagasi õigetpidi keerad, siis jääb see rinnapadi sinna sissepoole. Aga samas kui nagunii ainult kodus neid kasutad ja ilu taga ei aja, siis vahet pole kui jääb ka väljapoole. No ühesõnaga saab rinnapadja pehmenduseks panna! Originaalõpetuses tehti seda ilma rinnapatja kinni traageldamata, aga kuna ma igaks juhuks ikkagi tegin seda, et see sealt välja ei hõõrduks.

Idee pärit siit.

IMG_6945c

Variant 3, vajab rohkem viitsimist ja kummi: Võta mingi vana body näiteks ja lõika sealt rinnapadja kuju järgi 2 ringi välja. Siis pane üks riidering alla, rinnapadi peale ja üks riidering peale. No et rinnapadi jääb kahe riide vahele. Õmble nüüd see asjandus kokku. Saab nii käsitsi kui ka õmblusmasinaga. Tee teine samamoodi.

Siis tuleb aga leida kuskilt kummi. Ühele põlvekaitsmele läheks vaja õmmelda külge kaks kummiriba. Üks üles ja teine alla poole. Nii et kui pärast selle lapsele jalga paned, siis üks kumm hoiab põlve pealt kinni ja teine alt. Kuigi see variant tundus kõige tüütum mässamine, siis arvan ma samas ka, et äkki need kummid kipuvad põlveõndlasse vajuma ja et kaitsmed ei püsi eriti paigal, aga noh.. ma pole oma silmaga seda praktikas näinud, nii et ei tea ka. Kes viitsib, võib katsetada. :D

Idee koos näidispiltidega siin.

Idee koos näidispiltidega siin.

Variant 4 on ka iseenesest olemas, kui kohe üldse meisterdada ei viitsi, aga ikkagi leiad, et põlvekaitsmeid tahad. E-bayst saab minimaalselt 1-2 euro eest tellida näiteks sellised ja 2-3 euro eest sellised.

Imelihtne nipp on ka see, et kui ma teinekord Annabelile püksid jalga ajan toas, siis suskan rinnapadja lihtsalt ka retuuside sisse põlvekohtadele. Püsib ümber pükstega kenasti paigal ja annab põlvedele pehmust. Aga noh.. ma enam pole tükk aega viitsinud talle tegelt mingeid kaitsmeid panna, aga nii kui näen et põlved marraskile hakkavad kiskuma, siis paneks küll pehmenduse sisse. :)

3 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga