beebiblogi

A kuhu ma oma lapse magama panen?

Tegelikult on nüüd selle asjaga üsna tõsised lood, sest aega ju ei ole enam palju. Algne ideaalplaan pidi toimima niisuguse skeemi järgi, et mu laps uneleb oma esimesed elukuud selles samas hällis, kus minagi omal ajal. Minu isa enda kätega meisterdatud täispuidust hällis, mis nüüdseks 23 aastat pööningul on oodanud aega, mil kedagi magatada. Andsin siis isale käskluse häll pööningult välja võtta ja septembri keskpaigaks valmis seada.

Täna aga helistas isa ja teatas, et selle renoveerimine polegi niivõrd kerge töö. Häll on aastatega tohutult vaiku ja muid mahlasid endast välja ajanud ning nüüd on seda raske tagasi ilusaks ja korralikuks töödelda. Viskasin ise ka kodus käies sellele asjale pilgu peale ja nõnda ta tõesti oli ka. Kulunud aastatega, mis teha. Mina aga ikka ju arvan, et ehk annab sellest midagi veel välja võluda. Ei peagi nägema välja kui tuttuus.. ja mõte kõlab lihtsalt nii ilusasti – minu preili magamas seal, kus mina magasin.

Nüüd pean mõtlema ja vaatama ehk tahan hoopis miskit uut uneaset või jään rahule ükskõik millega, mis sellest vanast hällist võimalik veel teha on. Vana asi kipub ikka kuidagi rohkem meeltmööda olema. Sinna ju oma hing sisse pandud, nähku see lõpptulemus siis välja ükskõik missugune.. või noh.. ma loodan, et sellest saab veel asja. Ei tahaks kohe üldse osta poest mõnda vabrikus tuimade emotsioonidega valmistatud jama või võõra poolt kasutatud asja. Tahaks ikka seda oma ja hääd… :)

pic133

6 kommentaari

  • Kats

   Ei oska nii hästi joonistada või maalida paraku. Samas ei tundu ka, et need midagi määraks, kuna voodi paigutan ma ilmselt nii, et selle otsad jääksid peidetuks ja pulkadele pole ju mõtet midagi maalida. :D
   Aga olen mõelnud mingi vahva voodipesu või kangastega äkki muudmoodi kaunistada. Baldahiini tahaks ka panna ja seega äkki kuidagi ikka midagi loob. :)

 • Kärt

  Ook, lihtsalt mõtlesin pakkuda :)
  Alguses need pehmendused ja baldahiin püsivad jah, aga minu pisike pätt on need ammu juba vallutanud näiteks :D Baldahiini avastasin ühel õhtul voodist tal, kui magama läks ning pehmendused suutis ka kõik lahti arutada :)

  • Kats

   Haha. No sellega on kaks varianti jah. Minu oma ei pruugi samas näiteks seda baldahhiini kiskuma hakata. Eks me näe. :D
   Voodipehmendusi ja asju ikkagi ju vaja, sest ma kuulnud, et kui laps end keerama hakkab, siis muidu kolksatab end vastu neid puid ära.

 • Kärt

  Ega ma väitnudki, et kõik lapsed kiskuma hakkavad, tõin vaid ühe näite :) Aga jah, pehmendusi ikka vaja. Lapsel ka mõnusam pesake.

  Edu sulle!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga