Beebiplakatid

TUTVUSTUS

Aastaid olen aeg-ajalt oma vaba aega sisustanud Photoshopis üht ja teist asja katsetades. Kui Annabeli esimene sünnipäev lähenemas oli, leidsin internetis ringi kolades huvitava idee panna erinevatest andmetest kokku üks vahva esimese eluaasta infograafia ehk plakat.

Seda on (näiteks) sünnipäevapeol mõnus külalistele esitleda ja selle pealt nad saavad kerge vaevaga kätte neid huvitava info lapse arengu kohta, ilma et peaks lappama paksu beebiraamatut (mille puhul, olgem ausad, lihtsalt lapataksegi lehti ja nii väga sinna kirjutatud andmetesse ei süveneta, sest infot on liiga palju). Pärast sünnipäevapidu aga saab plakati kenasti lapse tuppa seinale riputada ja sellest jääb maha ilus mälestus, mida endalgi huvitav aeg-ajalt ikka uudistada ja uuesti vaadata.

Esimese plakati tegemine oli mulle uudne kogemus ja mäletan, et pärast selle valmis saamist vandusin ma endale, et ma enam ühtegi sellist tööd ette ei võta. Siiski aga potsatas mulle ükskord postkasti tagasihoidlik kirjake palvega, et ehk meisterdaksin ka kirjasaatja lapse sünnipäevaks ühe plakati. Heasüdamliku inimesena võtsin asja muidugi töösse ja pean tõdema, et mulle täitsa meeldis seda teha. Nõnda võtsin ma hoopis vastu otsuse, et kui keegi peaks plakatit soovima, siis suurima meelega tulen appi ja teen ära. Nii et, olen tellimustele avatud. :)


INFO

Soovid ka plakatit?
Siis saada mulle julgelt kiri meilile katre.suits@gmail.com ja edasta oma soov. Hea oleks, kui lapse sünnipäevani oleks aega jäänud vähemalt 2 nädalat, et jõuaksin asja tegemise ilusti kavva arvestada. Mida varem teada annad, seda rohkem on meil aega läbi arutada sinu nägemused ja soovid ja koguda kokku vajalik info plakatile minekuks.

Mis on plakati suurus?
Peamiselt olen plakatid teinud A3 formaati, sest olen taibanud, et mulle edastatud info mahub üldjuhul sellisele suurusele kenasti ära ilma, et peaks kirja suurundamise arvelt tühja pinda ära täita. Kui aga kellelgi on infot, mida ta plakatile tahab, kohe tõeliselt palju või tegu kaksikutega, siis soovitaksin plakati teha A2 formaati.

Hind
Ühe A3 suuruses plakati hind algab 25-eurost.

Disain
Üldiselt eelistan ma igale inimesele teha täiesti unikaalse plakati, mis on disainitud spetsiaalselt talle ja milles on arvesse võetud tema soove ja minu kujutlusvõimet. Kui aga mõni varem tehtud plakat sind tõeliselt kõnetab ja tahaks (võimalikult) samasuguse kujundusega, siis ära pelga ka seda küsida.

Printimine
Mina tegelen ainult plakati disainiga ja kahjuks hetkel printimisteenuseid omalt poolt ei paku, kuna mul ei ole nii suurt printerit. Saadan sulle valmis kujul plakati JPG, PNG või PDF formaadis ja saad selle lasta välja printida sulle lähimas fotopoes või prindistuudios. Keskeltläbi tuleb A3 plakati printimise hinnaks 3 eurot.


TÖÖ KÄIK

Info edastamine
Pärast tellimuse vastuvõtmist vajan ma, et sa paneksid mulle kirja kõik lapsega seonduvad ja just teie pere jaoks olulisimad faktid. Alustades siis sünniajast ja lõpetades lapse 1-aastaseks saamiseni. Ühesõnaga kõik, mida sa leiad, et tahaks hiljem meeldejäävalt plakatilt lugeda.
Kindlasti ütle ka, milline on sinu enda nägemus kujunduse osas, kui sa seda omad. Kui suuremate ideede osas jätad mulle vabad käed, maini kasvõi, mis värvitoone sa näha eelistad. :)

Valmimine
Üldiselt eelistan ma plakati täiesti valmis teha, enne kui seda esitlen. Seda nimelt sellel põhjusel, et tihtipeale ei ole vahepealne või algne disain üldse päris see, milline ta lõpus on ja üsna niru vahetulemuse tõttu võib tekkida tunne, et lõpptulemusest ka suurt asja ei saa. See aga ei tähenda, et hiljem ei saaks plakatit muuta. Tavaliselt näitangi ette enda valmisvisiooni ja seejärel küsin, kas ja kust peaks sinu nägemuse järgi midagi veel ümber tegema, et just sulle sobiva lõpptulemuseni jõuda.

Senini on õnneks kõik kliendid tulemusega rahule jäänud. :)


MÕNED TEHTUD TÖÖD