Filmid | igapäev

Sarjasoovitus: UnReal

26. august 2016

Ma loodan, et ma nüüd viimane inimene Eestimaisel pinnal pole, kes sellest sarjast kuulis/räägib, sest muidu oleks see postitus ju täitsa maha visatud üritus. Üldiselt pean end sarjade alal üsna teadjaks, kuna mul peab alati midagi vaatamises leiduma ja kui midagi parajasti vaadata pole, lappan ma mööda interneti usinalt ringi, et midagi leida. Seega olen ma endas pettunud, et ma seda sarja omal käel avastanud ei olnud, aga samas tänulik Taivele, kes selle kohta mulle ülistuslaulu laulis.

Because it’s OOSAAAAAAM!

uxacvkslvvnrfyfyd9l7

Sari räägib sellest, kuidas tehakse reality-showsid ja UnReal’is on ette võetud The Bachelorette sarja näitel selle tagamaade näitamine ehk niiöelda saab aimu behind the scenes melust. Lights, camera, action! – Cut, cut, CUT!

Ma kunagi kuulsin kuskilt, et reality-showd, no näiteks nagu ANTM ei ole päris reality. Selles suhtes, et on ju ette teada, et sarjas on üleskeerutatud draamad, et vaatajal oleks huvitav. Kui asi oleks puht-reality, siis ilmselgelt osalejad ilmselt talitseks end kaamera ees ikka veidike ja jälgiksid usinalt seda, kuidas nad käituvad.

ur_104_09052014_jw-0156_FULL

Sarja mõte ongi näidata seda külge, kuidas tegelikult saates osalejatega manipuleeritakse ja neilt neid draamasid välja pressitakse nii, et nad ise arugi ei saa, mille sisse neid mässitud on. Ühesõnaga tehakse osalejatele korralik ajupesu ja manipuleeritakse nendega nende nõrki kohti osavalt ära kasutades, mistõttu nad ära flipivadki ja kaamerasse rumalate ja hüsteerikutena jäävad. On ju teada ka, et eetrisse jõuavad siis ainult need magusamad palad. Kõik, mis on igav ja tavapärane, jääb lõpuks eetrist välja.

Samuti on palju juttu olnud alati selle üle, et paljudel võistlussaadetel on võitja algusest peale teada ehk et võitja valivad kohe välja saate tegijad, kes nende arust võita võiks ja miks. Ka seda kajastab sari päris hästi, et kuidas siis kedagi võidu poole manipuleeritakse ja oma konkurente maha nottima. Eeeehk siis favoriitidel on teinekord tõesti natuke rohkem võimalusi ja eeliseid kui teistel, kes ongi juba eos arvestatud esimeste osade vältel saatest välja langema.

1438377290-screen-shot-2015-07-31-at-41234-pm

Ahhh, ma ei oska seda sarja ilmselgelt sõnadesse panna, aga see on nii hea, et ma just lõpetasin selle kahe hooaja vaatamise ja ma võiks kohemaid kõik need 20 osa uuesti läbi vaadata. Igatahes on see minu arust nii hästi üles ehitatud ja iga osa on absoluutselt põnev vaadata. Žanriks on tal ilmselt draama, sest draamat ja pinget jagub. Peate lihtsalt vaatama! :)

Kui minu sõna võimukas ei ole, siis vaadake parema aimu saamiseks näiteks treilerit:

Unreal-1

14 kommentaari

 1. Cherr ütleb:

  Kus sa seda sarja vaatad? :-) Tundub põnev, mina seda sarja enne ei teadnud :-P

  1. Katre ütleb:

   Mm, mul on komme torrentitega, agaa kirjuta googlesse lihtsalt “tv shows online” jne ja siis leiab igasuguseid, kus saab netist ka.

  2. P ütleb:

   Selliselt lehelt nagu http://www.popcorn-time.to saab vaadata enamus seriaale ja filme, tõmbab samal ajal korraks alla kui vaatad.

   1. Cherr ütleb:

    Minu lemmiksait võeti maha, ei teagi, kus head torrentid nüüd asuvad. Püüan online’s vaadatavat leida :-P

 2. T ütleb:

  Polnud kuulnudki sellest sarjast. Vaatasin kaks osa ära ja ootan juba millal oleks aega edasi vaadata. Aitäh soovituse eest :)

 3. Kats ütleb:

  Aitähhhh, et seda sarja soovitasid, nüüd jälle midagi vaadata :D Korralik meelelahutus on see ikka :D

 4. Maris K ütleb:

  Vaatasin millalgi eelmisel aastal 1. hooaja ära, ei teadnudki, et 2. ka tehtud on. Aga ma vanasti tõmbasin ka torrenteid, nüüd ei näe sel enam absoluutselt mõtet, sest netist saab sama kvaliteediga palju kiiremini vaadata (ka filme). Vaatan põhiliselt iwatchonline.cr lehelt, seal nt hea populaarsemate nimekirjast uusi sarju ka vaatamiseks leida.

  1. Katre ütleb:

   ma ei tea, ma netist olen paari filmi püüdnud vaadata ja kvaliteet on olnud siuke eeeh ja ööh. filme meeldib mulle kindlasti 1080p tõmmata ja sarju 720p.

   aga eks see harjumise asi, kui sarjalehe lahti võtad ja kohe sarja vaatad, siis arvatavasti muidugi sama vaev kohe online vaadata kui nagunii nime sisse trükid. mul aga harjumus hommikul ära tõmmata ja siis kunagi hiljem alles mõelda, et nüüd on aeg vaadata vms. :D

   1. Maris K ütleb:

    No filmide puhul on jah see kvaliteet veidike kehva taolistel lehtedel

 5. eveli ütleb:

  Kus sa muidu tõmbad ? mu lemmik kat.ph on rivist väljas

 6. Kadi ütleb:

  Hakkasin ka vaatama seda sarja ja tõesti hea meelelahutus :D Ikka on hea, kui keegi miskit head vaadata soovitab :)

 7. Olga ütleb:

  Tänan – mul läks kõigest nädal, et mõlemad hooajad alla neelata :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga