Beebiplakatid | Laps

Beebiplakat #2

9. november 2015

Mul sai mõnda aega tagasi valmis üks beebi esimese eluea informaatiline plakat, mille üks tüdruk minult tellis ja miks mitte seda ka teile jagada. Mina ise jäin selle tööga küll väga rahule ja tihti nukrutesin, et miks ma küll Annabelile nii ägedat plakatit ei teinud (link postitusele). Aga siis jälle vaatasin tema oma, et kuigi ta oli lihtsakoelisem, siis vinge ikkagi. Kõik need sellised infograafikad on minu arust ülivinged lihtsalt!

Seda plakatit tehes õppisin ma ka päris palju ise juurde, kuna kohe kui ma plakati tegemisele mõtlema hakkasin, turgatas mulle pähe see pilveteema, et lapse nimi ühe suure pilve sisse kirjutada. Kui tellija ütles, et ta tahaks, et plakatil oleksid ka 12-kuu jooksul tehtud ühesugusel taustal lapse pildid, siis sellega seoses torkas kohe pähe mõte nad polaroidraamidena nööridele riputada.

Ma visandasin harilikuga paberile mõned visandid, skännisin need arvutisse ja taipasin siis, et mul jääb pPotoshopist natukene väheks või õigemini, et lihtsalt vältida Photoshopis kilplase töö tegemist, oleks tarvis kasutada Illustratorit, mis sai siis soetatud ja seega kulusid mõned õhtud veidikene Illustratori võimalustega tutvumisele. Aga ega need oskused kuidagi külgi mööda maha ei jookse, seega on mul ainult hea meel, et see projekt mind lõpuks Illustratorini viis.

Nüüd ma tunnen, et ka Illustratoris kilplase töö tegemist vältida, tahaks endale ka graafilist joonistamistahvlit, et ei peaks üldse skännimisega tegelema, aga eks see asi jääb hetkel veel tulevikumuusikaks.

Plakat sai välja prinditud A3 suurusele paberile nagu ka Annabeli oma ja minu arust on sellise plakati näitamine lapse esimesel sünnipäeval tõeliselt vahva asi. Külalised on alati lummatud ja uudistavad huviga. :)

Seega, kui kellelgi nüüd veel tekkis isu, et enda lapse esimeseks sünnipäevaks (või lihtsalt tagantjärgi lapse esimesest elueast lapse tuppa seinale panemiseks) tahaks ka sellist kihvti asja ja minu käekiri selles vallas meelejärgi on, siis pange aga kiri teele ja teeme ära! :)
pilveplakat

12 kommentaari

 1. Kelli ütleb:

  See on väga lahe idee! Aga kui palju sellise plakati hind umbes oleks? :)

  1. Katre ütleb:

   Kuna selle tegemine võtab ikka omajagu aega ja teostamist, siis alates 15 eurot oleks minu arust normaalne küsida (isegi ma arvan, et soodsam kui üldiselt disainerite ja muude selliste hinnad ikka on).

 2. Sirle ütleb:

  Mina sooviks, aga kas kuni 3nda eluaastani tehes läheks liiga keerukaks?

  1. Katre ütleb:

   Eks ikka ole tehtav. Lihtsalt siis panna neid üksikuid fakte iga aasta kohta veidi vähem või teha hoopis A2 suurusele.

 3. T ütleb:

  15 sellise too eest on vähe! Mina maksaks vabalt 30, see ju malestuseks ja super ajamahukas too. Mul kahjuks veel vaja ei ole, aga kui ajad sealmaal, siis ma kull telliks:)

  Vaga tubli oled

  1. Katre ütleb:

   Ajamahukas on ta tõesti ja tegelikult sellele kulub aega rohkem kindlasti kui tunduda võib, aga kuna ma alles enesearenduse teel, siis alguses võib ju soodsamalt teha mõned, kuniks tunnen end selles asjas enesekindlamalt, et rohkem küsida. :P

 4. lipsuke ütleb:

  Oi, tuttav beebi! :D
  Aga väga lahe ja nii tubli oled! :)

 5. M. ütleb:

  Väga ilus tulemus! Vabalt võiksid sellise asjaga lisaraha teenida! Nt facebooki leht ja voila! :)

 6. Epp ütleb:

  Oooh täiega äge! Jään kevadet ootama, et enda pisikesele ka selline tellida :)

 7. Anni ütleb:

  Tere!
  Väga ilus ja põnev plakat! Kas Sa ise prindid ta välja ehk siis hind on koos printimisega või annad kliendile faili? :)

  1. Katre ütleb:

   Ma ise ei prindi, aga prindistuudios on A3 plakati printimine näiteks 2 euri, nii et see ei ole kallis lisakulu. :)

 8. Miiu ütleb:

  möh, Annabeli oma on ju hoopis stiilsem :) kahetseda pole küll midagi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga