igapäev

Miks ma Hele Valgus olen?

15. juuni 2015

Issand, ma ei suuda seda uskuda. Kas ma tõesti ei ole sellel teemal varem kirjutanud? Kasutasin blogiotsingus igasuguseid erinevaid märksõnu ja no kuidagi ei tulnud ette, et selline postitus siin kunagi olnud oleks. Ju siis olen ma oma peas sellele niivõrd palju mõelnud, et mulle tundub, nagu oleksin ma sellest varem kirjutanud, sest ma mäletan, et ma mingi AASTA tagasi juba tahtsin seda teha. :D

Igatahes, ma kunagi hakkasin mõtlema, et miks krt mind aina mingiks Hele Valguseks kutsutakse. Kui kuskil minust juttu on või minu blogi kuskil mainitakse, siis öeldakse mu kohta Hele Valgus. Suurte tähtedega. Nagu see oleks mu pärisnimi või miskit. Lihtsalt.. natuke kummaline ja naljakas mu jaoks.

Eriti kui vaadata, et teiste blogijate blogi nimetatakse ikka nende nime järgi, olenemata nende blogiaadressist või blogi nimest. Malluka esialgne blogi oli näiteks tahanteada.wordpress.com, aga ikka oli tegu Mallu blogiga. Britt oli brittkolismetsa ja nüüd on Life according to B, aga ikka öeldakse Britu blogi. Eveliisi blogidel on ka ilmatuma keerulised nimed, aga ikka on Eveliisi blogi ja nõnda edasi. Aga minu blogi ei ole tihti mitte Katre blogi, vaid the Hele Valgus. :D On ju imelik? :D

Siinkohal oleks vist sobilik rääkida ka, et miks blogile üldse niisugune aadress sai pandud, sest ma ei leidnud, et ma sellest ka rääkinud oleksin, kuigi enda arust olen, jällegi. Andestage, kui on topeltpostitus.

Igatahes kunagi ammu-ammu oli ühel mu sõbral ühes msn-i sarnases kohas staatuseks “bright light full of unicorns and jizz” ja see jäi mulle täiega kummitama. Ja sellel kunagisel ammusel ajal oli moekas omada ka tumblris blogi. Mul oli üks pildiblogi (link) ja tekkis tahtmine teha ka inglise keelne niisamablogi, mille aadressiks ma siis paningi brightlightfullofunicorns.tumblr.com. Viimased postitused kummassegi blogisse on tehtud vist aastal mingi 2011, aga võite ikka tsekkida, kui soovite. :D

No ja siis tuli aeg, mil ma siia wordpressi kolisin ja tahtsin teha uue eestikeelse blogi, kuhu oma rasedust üles kirjutama hakata. Ja ikka veel kummitas mul see sama pikk nimi peas, aga kuna tegemist pidi hakkama olema eestikeelse blogiga, siis ma üritasin seda lauset eesti keelde tõlkida. Ere valgus täis ükssarvikuid kõlas kuidagi, ee… naljakalt. :D Ja siis ma otsustasin need ükssarvikud üldse nimest välja jätta ja tõlkisin väljendit “bright light” kui hele valgus, sest see ere tundus ka kuidagi silmale kriiskav eestikeeli.

No ja nõnda sellise nimega blogi siis sündiski ja nõnda sai minust endast hoopis mingisugune Hele Valgus. :D

Kuna ma pole blogimaastikul väga märganud teisi Katre-nimelisi, siis mulle meeldiks, kui mu blogi kohta öeldaks ka ikka Katre blogi, aga see asi vist ei käi päris minu tahtmise järgi. Lihtsalt natukene naljakas on vahel suurte tähtedega Hele Valgus olla, sest noh… “oo, hele valgus,” eksole.

Vahel sõbrannadega ka oleme naernud selle üle, kuidas mu kohta hele valgus öeldakse. Näiteks blogijate üritusel oleks keegi mind tutvustavalt võinud mikrofoni kirikuisalikul häälel öelda, et “…ja seal kaugel kaugel pimedas nurgas paistab olevat hele valgus.” Ometi mitte, et “See seal on Katre.” :DD

Muidugi võib mind mõlemat moodi kutsuda, aga ise ma isiklikult pean ennast siiski Katreks ja hele valgus on kõigest blogiaadress. Miks aga teie jaoks on kergem minu kohta hele valgus öelda, sellest võite teie kommentaarides teada anda. :)

30 kommentaari

 1. Mariann ütleb:

  Ma kunagi arvasin et su enda nimi on Hele :D

 2. B ütleb:

  Minu arust oled sa sellest korra juba varasemalt kirjutanud, kuidas see nimi sündis, igatahes mina teadsin küll seda lugu (ja ma pole su tuttav ega miskit) :D

  1. Katre ütleb:

   No näed. Mu arust ka olen kirjutanud, aga ma ei leidnud üles seda miskipärast. :D

 3. Anita ütleb:

  Tunnistan, et kui Su blogi alles avastasin, siis arvasin ka, et su nimi ongi Hele. Aga siis tutvusin blogiga ja näetsa ei olegi – Katre hoopis! :) Ja tuli meelde kui EBAl Zenja minu juurest Sinu juurde tuli ja Su blogiaadressi kuuldes ütles mulle, “näe kui kergesti mõistetav aadress” :D :D
  Olen isegi mõelnud, et muudaks ära URLi, aga pole seni veel viitsinud süveneda kuidas see käib :D

  1. Katre ütleb:

   Eks see aadressi muutmine on ka selline tüütu protsess. Juba see, et kõigest .wordpress.com’i ära kaotasin, tingis ikka seda, et umbes pool aastat külastasid inimesed vana aadressi ja vajasid harjumist lihtsustatud variandiga. Ja ega ma midagi muud panna ei oskakski, katresuits.com tundub ka kuidagi liiiiiiga personaalne ja ametlik. :D

   1. Anita ütleb:

    hele valgus on kuidagi hästi armas ja “puhas” jah minu meelest, sobib Sinu olemusega ka kuidagi. Minu meelest on isegi lahe, et kedagi seostatakse mingi n.ö autorinimega.

 4. Annu ütleb:

  ma olen ka varem seda nime saamise lugu lugenud.. Kas sa sellest äkki mitte ask’is ei kirjutanud?:)

  1. Katre ütleb:

   Aa, võis olla küll seal jah. Pole seal jumala ammu käinud. :D

 5. K ütleb:

  Minu arust sa ka kunagi kirjutasid sellest, mitte küll täpselt selles võtmes… kuid mäletan, et seal oli kirjas et mingi valgustus ettevõtte nimi oli ka Hele valgus vmt Kuid seda postitust ei pruugi ju olla, sest sul vahepeal kustusid ju mingid postitused ära ja äkki seda ei õnnestunud lihtsalt taastada?

  1. Katre ütleb:

   Ühtki postitust ise kustutanud ei ole ja tookord, kui kogemata blogi ära kustutasin, siis veebimajutus suutis kõik ilusasti tagasi taastada. :) Juba selgus, et ask’is käis kunagi see teema läbi, aga blogis siiski mitte, seega ehk keegi ikka pole veel näinud. :D

 6. Laura ütleb:

  Mina jälle arvasin, et see nimi tuli beebiblogitamisega seoses.. kusagil oled minu arust maininud lauset a la “Annabel nägi heledat valgust” :D Sealt ka selline mõte.

  1. Katre ütleb:

   arvatavasti poolnaljaga blogi nimele viidates see lause :D

 7. Helena ütleb:

  Ma mäletan ka, et oleks nagu taoline postitus juba olnud :P

 8. Maarja ütleb:

  Järelikult oled Sa endale väga tugeva brändi loonud ;) Mõtlen Sinust ka kui Hele Valgus, kuigi tean, et oled Katre. Minu meelest just tore ja eriline.

  Mina aga Sinu täna räägitud nimelugu ei teadnud. Varemkirjutatu põhjal arvasin, et selle mõte ja tähendus on hoopis midagi muud. Kuna see oli esialgu rasedusblogi ja pärast Annabeli sündi kirjutasid, kuidas ta lõpuks heledat valgust nägi, siis seostasingi seda bloginime raseduse eesmärgiga, et kui beebi lõpuks sünnib, siis ta näebki seda heledat valgust jne. :)

  http://helevalgus.com/2013/09/28/printsess-on-sundinud/

 9. Aili ütleb:

  Parem Heleda Valguse Katre, kui Sülje-Aili :D Kuigi jah, õnneks selline asi ei ole veel külge hakanud. Ehk kaevasin just ise endale augu.

  1. Katre ütleb:

   Kaevasid küll jah :D:D

  2. Kaia ütleb:

   Hahahahaa, parim

 10. Bino ütleb:

  Hele on ju inimese nimi ja ma arvan, et paljud võivad arvata, et Hele on su eesnimi ja Valgus perekonnanimi :D

 11. Britt ütleb:

  Kusjuures jah, isegi Bruno kes teab üldiselt kes millise blogi taga peitub, viitab sulle kui helevalgusele :D Samas kui ma olen kellelegi su blogi maininud, siis ma olen ikkagi öelnud, et Katre blogi :D

  1. Katre ütleb:

   Kas ta hääldabki eestikeeli hele valgus või ütleb kuidagi inglise keeles? :D

   1. Britt ütleb:

    “elee valkgus” :D

    1. Katre ütleb:

     Hahaaa, üritasin seda kuidagi prantsuse aktsendiga ette kujutada. :D

 12. Liis ütleb:

  Okei – võtan ka mina teadmiseks, et Katre blogi siis :) Aga üldiselt aitad sa ise sellele kaasa, et sind Hele Valguseks kutsusid. Näiteks blogi headeris… Võiks ju olla “hele valguse” asemel hoopis “Katre blogi” vms… Ma usun, et see aitaks juba kaasa asjale, et inimesed teaks rohkem, kellega tegu. Ning võiks näiteks Katre nime kasutada oma blogi site title ja tag line’il… Lihtsalt mõned ideed ;)

  1. Liis ütleb:

   *kutsutakse

 13. tume öö ütleb:

  See Hele valgus on bloginimena kuidagi väga rõõmustav ja kena ning pole ju sugugi paha, et see nimi on sulle külge hakanud. Hele Valgus on tegelikult imeline nimi, mina sinu asemel ei muudaks seda.

 14. Eneli ütleb:

  Hakkasin ka mõtlema, et tõesti, ka mina mõtlen siinkohal pigem Hele valgus, mitte Katre blogi, kuigi tean ju väga hästi, et Katre siiski selle taga :)
  Arvan aga, et see pole ju absoluutselt paha komme, kuna Hele valgus kõlab ikka väga kaunilt ning nagu omaette brändi nimi sul juba.

 15. L ütleb:

  Ma olen ka sellest korra lugenud ja minu meelest blogis ikka, sest askis ma ei ole küll käinud :D

 16. Kristiina ütleb:

  Mina samuti arvasin algul, et su nimi on Hele Valgus ja mõtlesin, et appi kui lahe nimi! Isegi FBs üritasin sind stalkida(olen stalker :() kunagi ammu ja ei saanud aru, et miks ma ei leia ometi :D

 17. pussy ütleb:

  I do not even understand how I stopped up
  right here, however I thought this submit was once great.

  I don’t realize who you might be however definitely you are going to
  a well-known blogger if you are not already. Cheers!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga