Hobifotograafia

30 day photography challenge: Day 3

3. oktoober 2014

Tänase pildi kohta mul ei olegi suurt midagi öelda, kui et selle teemaga tulid kohe ette kaks asja – Annabel ja Zóra. Kuna ma leidsin, et Annabelist on pilte juba, khmm, lademeis, siis võiks vahelduseks hoopis kassi kaamera ette püüda. Ja noh, pildistamise käigus talle positiivset tähelepanu ka pöörata, sest mul on temaga läbisaamine hetkel natikene kehva. :D Mulle tundus, et ta täitsa nautis seda sessiooni ja tundis end hästi küll. :)

Kui Sullegi see pilt meeldib, siis sain sellest eriti ilusa arvuti taustapildi, mille saad endalegi taustaks panna ja alla laadida vajutades SIIA. See on suuruses 1366×768 ehk peaks sobima enamikele laiekraanidele, aga kui tahad muus suuruses pilti, siis anna teada. :)

teema: 
close up (lähivõte)IMG_1657-1kaamera: Canon EOS 600D
objektiiv: Canon 50mm f/1.8
[ ISO 100 • f/2.8 • 1/60sec ]

10 kommentaari

 1. Kati ütleb:

  Vauuu nii hea pilt!!! Silm näeb nii äge välja. Uskumatu kuidas sa kassist nii lähedalt pilti said rahulikult teha, minu kass jookseb kohe kaamerat uudistama kui temast pilti tahan teha :D

  1. Katre ütleb:

   Mu kass selline võrdlemisi rahulik jah, muidugi ta niheles ja hõõrus end küll vastu aknalauda, kus ta pesitses ja oli pidevalt liikumises, aga suutsin ühest rahulikumast 2-st sekundist pildi tabada. :D

   Ja tead, ma avaldan sulle ühe saladuse, mis võib kehtida päris paljude selliste piltide puhul – pilt on tegelikult kaugemalt tehtud, aga hiljem arvutis natuke lõigatud ja meelepärane kaader valitud. ;)
   Pilti tuleks teha siis võimalikult suure resolutsiooniga, et kvaliteet ei kannataks ja isegi kui pilti äärtest natuke kärpida, jääks ikkagi hea kvaliteet ja võimalikult suuuur reso alles (juhul kui pilt printimiseks läheb). Antud pildist lõikasin ma ära umbes 30% ma arvan ja kass oli muidu pildil peaaegu tervenisti peal. :)

   1. Kati ütleb:

    Oh aitäh selle saladuse avaldamise eest, ise polegi selle peale tulnud, aga kindlasti tasub proovida :)

    1. Katre ütleb:

     Oih, valetasin, ei olnudki kass nii tervenisti peal.. :D
     Aga annan sulle võrdluse mõttes algse pildi ka, et siis saad võrrelda, mis osa ma pildilt välja jätsin, et saavutada close up efekti: http://helevalgus.com/wp-content/uploads/2014/10/IMG_1657-1-3.jpg

     1. Kati ütleb:

      Igatahes on sul väga hea silm, et antud pildist just selline kaader välja valida :)

 2. Laura ütleb:

  Sul ikka on seda head silma!

 3. Gretss ütleb:

  Masterpiece! ;)

 4. Mer. ütleb:

  Vaatasin originaalpilti ja mõtlesin, et möh.. misasi see on.. ja siis tänu lõikamisele-töötlemisele on sellest super hea kaader saanud! Facebookis juba tükk aega vahtisin, et vau! Kui ikka silma on, siis saab ka nö ebaõnnestunud pildist hiljem väga hea asja valmis keevitada :)
  Ps. Ma ei mõtle sellega mitte midagi halba! See on ikka kiitus!

  1. Katre ütleb:

   Noh, mu objektiiv lihtsalt ei lubanud nii lähedalt pildistada, et saada otse selline pilt nagu ta lõpptulemusena sai. Selle jaoks oleks makro objet või eriti head zoom objet vaja. Originaalpilt on pildistatud niiii lähedalt kui võimalik oli, aga kuna ma tahtsin, et üldmulje oleks VEEELGI lähemalt ja üksikasjalikumalt, siis tuli jah natukene kärpida ka. :) Aitäh!

   1. Mer. ütleb:

    Tuttav mure, jep. Üritasin ise ka eile oma 50mm objektiiviga detaili pilte teha ja no mida ei saa, seda ei saa. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga