beebiblogi | igapäev

Faktid Annabel Meria esimesest eluaastast

27. september 2014

Pinterest on üks vahva koht. Ses suhtes, et sealt leiab väga huvitavaid asju, ideid ja inspiratsiooni. Nõnda juhtus minuga ka ühel õhtul sellel nädalal, kui kondasin seal niisama ringi ja sattusin miski vahva kollaaži või plakati peale, mille keegi oma lapsest tema esimeseks süntariks teinud oli. Ja see oli minu arust NIIII vahva. Mõtlesin kohe, et sellist oleks ju ideaalne lapse sünnipäeval teistele ka näidata, kus siis kõik huvitav ja oluline kirjas. Eriti hea nende külaliste jaoks, kes last kunagi veel näinudki ei ole või kes tema tegemistega nii hästi kursis ei ole. Ja noh, niisama huvitav on teda vaadata ka nendel, kes kõike juba teavad, sest see asi näeb lihtsalt lahe välja. :D

Ma hakkasin kohe seda siis Photoshopis nokitsema ja taipasin üsna pea, et see vajab natuke aega.. rohkem aega kui ma ette kujutasin. Ja kui ma tahtsin seda selleks laupäevaks plakatina veel A3 paberile printida lasta, tuli veelgi kiiremini tegutseda, et tellimuse sisse anda jõuaks.

Nokitsesin 2 ööd ja pool päeva. Mitte järgemööda, muidugi. Minu nokitsemisaeg algab alles siis kui Annabel magama läheb ja tema ülevaloleku ajal ma üldiselt sellise tööga ei tegele.

Kolmapäeva lõuna ajal sain asja valmis, andsin kiirelt Prindistuudiole tellimuse sisse (see sama koht, kus kutsed lasin printida) ja valisin seekord kättesaamiseks ise kohale minemise, et mitte postile lootma jääda nii kitsastes tingimustes. Juba neljapäeval saingi teate plakati valmisoleku kohta ja see nägi paberil veelgi kihvtim välja kui arvutis. Üliiilaheee!

760

Mõistagi annaks siia veel päris palju huvitavat lisada, aga kuna mul oli kiire ja ma tegin seda õhtuti unise peaga (panin Annu magama ja olingi põhimõtteliselt ise ka juba unne suundumas, kui end vägisi üles ajasin, et asi ära teha), siis mul lihtsalt ei torganud kõik ideed nii kiirkorras enam pähe. Kui sellise plakati meisterdamiseks rohkem aega varuda, jõuaks paremini. Aga noh, kerge kokkuvõte on olemas ja ma olen ikkagi väga rahul. :)

Kui photoshopi ei oska, ei pea ka kurvastama, sest sellist plakatit annab ju ka käsitsi teha. Ja sellist vahvat plakatit võib ju teha ükskõik kui vana lapse sünnipäevaks, et temast huvitavaid pilte ja fakte kokku miksida, mis külalistele huvi võiksid pakkuda. :)

Mis te arvate?

Nüüd aga läheb mul kiireks ja kohe lähen ma Annabeli uhke sünnipäevatordi järele. Mis ma muidugi loodan, et ikka on niisugune, nagu ma tellisin. :)

20 kommentaari

 1. Britt ütleb:

  Ma olin kindel, et sa miskit sellist tegid!

  Ma tahtsin Leenule ka teha, kui ta aastaseks sai ja tükk aega nokitsesin, aga lõpuks lõin käega, sest mul polnud piisavalt skilli :D

  Ilus töö!

 2. Svea ütleb:

  Väga lahe plakat!!!

 3. Merje ütleb:

  Väga lahe!:)

 4. Kätlin ütleb:

  Jaa lahe idee! Kindlasti ahvin sind kunagi :D

 5. Liis ütleb:

  Mul on selline tunne,et siin tuleb tellimus sisse anda :D see on lihtsalt vapustav , väga hea teenimis viis !:)

  1. Katre ütleb:

   Kusjuures Photoshopis nokitseda mulle tõesti meeldib, aga kahjuks nõuab see rohkemalt vaba aega ka. :D

 6. Liisa ütleb:

  Super idee! Olen copy cat ja kasutan su ideed ;)

  1. Katre ütleb:

   Jeee.. mul ka copycat. Ole ole ja kasuta muidugi. ;D

 7. Liisu ütleb:

  Juba aastane :) Palju õnne Annabelile. Ma nii mäletan, et alles see oli, kui siit blogist sai lugda, kui sa veel rase olid ja siis, et Annabel sündis .. Ja juba aasta möödas..
  Minu tirts sai täpselt eile ühe kuuseks :)

 8. Marbrit ütleb:

  Issand kui ilus! See plakat on üks ilusaimaid asju, mida tükil ajal näinud olen, mul oleks paari kuu pärast sellist vaja, kuhu tellimus anda? :P

  1. Katre ütleb:

   Ma pole oma oskustes päris nii kindel veel, et teistele teha. :D See nõuaks ikka teise lapse-pere teadmist ka nats, et asjale nende hõng jääks + hea kvaliteediga originaalsuuruses pildid mängivad ka palju rolli (eriti kui tahad nad suurele plakatile selgelt printida). Päris suvalt ei saa võõra lapse kohta vist fakte ise kirjutada. :D

 9. Eneli ütleb:

  Niii vahva plakat ja küll Sa oled alles asjalik! Sama ideed saaks tegelikult kasutada ka iseenda sünnipäeval, pulmas või mõne muu tähtpäeva puhul, super kihvt! :)

 10. Kati ütleb:

  Tõesti vinge idee..ehk kui mahti on,siis rotin ka idee aga tundub, et tükk pusimist on küll:D

 11. Svea ütleb:

  kas see ongi sulo photoshopis tehtud? kas enne tegid nö põhja ja siis lisasid pildid? :D

  1. Katre ütleb:

   Photoshopis jah. Ma täpselt ei mäleta, aga tegin põhja jah ja enam-vähem panin mõttes paika, et kus kastikeses mis info paiknema hakkab ja siis hiljem hakkasin fakte ja pilte juurde lisama.
   Siiski aga need kastikesed tuleb nii teha, et sa pärast saad vastavalt vajadusele neid kas väiksemaks või suuremaks teha, kui juhtub et infot ei tule nii palju kui vaja või just et ala suuremaks teha. :)

 12. Pingback-viide: Sünnapaanika | Lipsuke

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga