Ilu&Mood

Sheinside 100$ Giveaway!

21. veebruar 2014

Ma ei oskagi paremat sissejuhatust sellele postitusele teha, kui et nüüd ei pea te enam kurvalt pealt vesistama, sest üks õnnelik blogilugeja saab ka peagi endale Sheinsidest 100-dollari eest rõivaid soetada ja seda täitsa tasuta. Ühtlasi on see kingiloos, nagu lubatud, sobiv lõpuks ka neile, kellel kodus titte pole. Muidugi neile ka, kellel on, sest omast kogemusest tean, et lapsele saab riideid palju rohkem ostetud.  :D

Ma üritasin ka mõningaid näiteid tuua, milliseid riideid sealt saada võib, aga teate – valik on nii suur, et peate ikka ise sinna uurima minema, sest maitsed on ju nii erinevad ja iga päev tuleb kevadisemat kaupa aina juurde. Peale minu väljatoodud asjade, leidub seal veel T-särke, toppe, pusasid, nahktagisid, kampsuneid, retuuse, ehteid, kotte ja miljon muud asja, seega igaüks peaks oma maitsele kindlasti midagi leidma. Mine uuri ise järele, mis just sulle kõige rohkem meelejärgi on.

kleididkleidid 1 // 2 // 3

jakidjakid // 2 // 3

Osalemistingimused on seekord natuke nõudlikumad, kuid tegelikult ju tükki küljest ei hammusta ehk
1. Tee endale Sheinside lehel konto (sinna kontole kantakse kinkekaardi summa shoppamiseks).
2. Pane like Sheinside facebooki lehele.
3. Jäta siia alla kommentaar ja räägi, mida su riidekapp suveks enim ihaldab või mis toredad plaanid sul selleks suveks on. :)

Kui sa siin juba oled, siis võib sind vast minu blogi lugejaks nimetada ja ilmselt oled sa mu facebooki lehte juba laikinud, aga kui ei ole, siis saad seda teha SIIN või siis jälgi mind näiteks bloglovinis. Noh, et enda võidust ikka kõige kiiremal ja mugavamal moel teadlik olla. ;)

Võitja loosin välja 7.märtsi õhtupoolikul.

177 kommentaari

 1. Täps ütleb:

  Kõik tingimused täidetud! Minu riidekapp( aka riidekirst) ihaldab enim igasuguseid värviilisi,lihtsaid ja mugavaid kleite.

 2. kadilblog ütleb:

  Kuna rasedusajal enamus riideid välja venis ja nüüd peale sünnitamist veidi peenikesem olen, kui kunagi varem, siis vahetaks enamus asju oma riidekapis välja :) Kindlasti oleks sinna suveks vaja uusi kleite, seelikuid, lühikesi pükse ja ilusaid pluusesi, et saaksin särada oma pisikese piiga kõrval :) Kui plaanidest rääkida, siis sooviksime väga perega esimest korda minu õele Rootsi külla sõita, siis tütar juba 1 aastane ja liiklemine palju kergem :)

 3. Reet ütleb:

  Ohoooo! Sellel suvel plaanin mina igatahes endatehtud pitspükstega ringi patseerida, õmblen ma neid juba ammu, aga alles nüüd leidsin mahti ka endale lõpuks üks paar teha :D Ja ehk jõuaks seekord korrakski mõne kleidi selga panna…
  Aga absoluutselt kulub ju ära igasugune riidekapitäiendus, alati! :D

 4. merlin ütleb:

  Tingimused täidetud.Oleks hädasti vaja kleite ja seelikuid.väikse tita kõrvalt on raske poodides käia ostlemas aga sealt lehelt tellimine on imelihtne.
  Suvel plaanime Eestis ringi sõita, siin ju palju ilusaid kohti.

 5. Kati ütleb:

  Suveks tahaksin uusi bikiine ning kindlasti ilusaid kleidikesi :)

 6. Andra ütleb:

  Huhh, minu kapp vajab kapitaalset väljavahetamist, sest tee või tina, aga emadus on oma töö teinud ja tundub, et vanad riided ei ole enam kuidagi paslikud… Mõned kleidikesed ja jakid on puudu, igatsen tegelikult aga korralikku arsenali teksaseid (ja üldse, pükse), sest kõik on üksteise järel otsa saanud. Saatus annab mõista, et ongi aeg garderoobi uuendada :D

 7. Merily ütleb:

  Oo, mu riidekapp ihaldab suveks uut sisu. Kuna vanad riided on raseduse ajal ilmselt 2x suuremaks veninud, ongi vaja taaskord uued muretseda.

 8. Svea ütleb:

  Ma olen andnud endale lubaduse, et kannan rohkem seelikuid ja kleite, selle kinkekaardi võitmine oleks hea start sellele, telliks kohe mitu kleiti endale :)

 9. Kristi ütleb:

  Super loos peaks mainima! Ma väga väga tahaksin võita, kuna suvel toimub mul gümnaasiumi lõpupidu ja vaikselt on vaja hakata juba ilusat kleiti otsima :) Eestis poodides on asjad nii meeletult kallid ju. Garderoob pole mul samuti üldse kiita, kuna mul ei meeldi üldse poodides šoppamas käia :D Enamasti tellin endale asju netist, kuna nii on lihtne ja mugav. Jama on aga see, et paljud asjad ei pruugi üldse selga sobida :D

 10. Kaisa ütleb:

  Tingimused täidetud :). Kapitäiendust oleks mul vaja kuna olin just rase ja enamus riided kuidagi suured nüüd ja ei istu enam seljas ilusti :(. Ja mis peamine märtsis on mul sünnipäev ja see oleks väga väärt kingitus :)

 11. Britt ütleb:

  Mul on suveks kaks suurepärast plaani
  1. Kuu aega Eestis olla
  2.Abielluda :)

 12. Heli ütleb:

  Jubedalt oleks vaja suveks kappi kleite, bikiine ja muid suviseid riideid.

 13. sirtsu23 ütleb:

  Minu riidekapp ihaldaks üht kena kleiti, sest seal pole hetkel ühtegi millega niisama suvel tsillima minna (ainult 2 pidulikku koolilõpukleiti). :)
  Selleks suveks plaane pole teinudki, eks kõik läheb jooksvalt, sest sellest aastast vaja arvestada ka ühe pisikese noormehe olemasoluga :)

 14. Lillu ütleb:

  Ma igatsen värve oma garderoobi. Kevadist värskust ja kergust. Nii loodan, et loosiõnn mulle naeratab :) Päikest!

 15. Iris ütleb:

  Loosi tingimused täidetud! Jee! Mu riidekapp ihaldab kõike VÄRVILIST!

 16. Johanna ütleb:

  Minul on ka tingimused täidetud :)
  Sellel suvel sooviksin kanda armsaid kleidikesi, õhulisi pluuse ja lendlevaid seelikuid, sest talvel ma põhimõtteliselt elan teksades ja ei suuda kevadet/suve ära oodata, et kleidi selga saaks panna. Muidugi saab ka talvel kleiti ja seelikut kanda, aga ma ei oska neid kuidagi saabastega sobitada. Kui linnas ringi vaatan, siis näen küll naisi kandmas pikki saapaid koos kleidiga, aga minu peal näeb see lihtsalt kuidagi… kohmakas välja :D Seega ootan väga, et saaksin kleite just nimelt koos suvekingadega kanda.

 17. cucara ütleb:

  Ma arvan, et kõige rohkem on puudust seelikutest. Kleite on mul piisavalt, aga just seelikud on kuidagi unustuste hõlma vajunud..

 18. Mariliis ütleb:

  Kõik nõudmised täidetud :) Oi, kui väga ma tahaks seda auhinda võita. Ehkki mul pole lapsi, kelle peale kuluks meeletult raha, siis endale uusi asju saan lubada suhteliselt harva. Viimase riideese soetasin vast paar kuud tagasi.Selle aasta suveks ma kindlasti vajaksin endale uusi bikiine. Lisaks tahaks soetada mõne ilusa kleidi, lühikesed püksid, maikad. Loodan, et esimest korda naeratab loosiõnn ka minule :)

 19. Liisu ütleb:

  Oh, mul oleks hädasti uusi riideid vaja. Olen hetkel lapseootel ja just sellises hetkes, et olemasolevad riided hakkavad väikseks jääma. Valiks sealt lehelt sellise kavala lõikega riideid, mis sobiks raseduse ajaks ka.
  Ja suvel, suvel kavatsen ma puhata, nii palju, kui see enne sünnitust veel võimalik on. :)

 20. kkatiii ütleb:

  Riide kapp vajab totaalselt kõiki suviseid riideid – eriti kui minek on Itaaliasse esimest korda puhkama! :)

 21. Gerli ütleb:

  Minu riidekapp ihkab ilusaid värvilisi kleidikesi ja mõnda jakki suveõhtuteks. :)

 22. Külli-Carmen ütleb:

  Tingimustele linnukesed taha.
  Minu riidekapp on praegu ühtetoonis – kõik mustad ja tumedad toonid, mõni üksik valge riietusese. Kui siiamaani pole ma isegi puudust tundnud värvistest asjadest või üldse teistest toonidest, siis nüüd kui ma väikest viisi olen kaalust alla võtma hakanud ja esimest korda tahan/julgen kanda vabamalt kleite ja seelikuid, siis kindlasti mu ühetoooniline riietekapp karjub nende poole ( mina ka :D). Tegelikult sobivad isegi tumedad asjad millegi erksama tooniga. Üleüldiselt vajaksin paar komplekti riideid, mida suvel kanda.
  Ülepika aja kavatsen ma selle suve täitsa vabaks jätta tööst ja nautida suve täpselt nii nagu see on. Arvatavasti tuleb nii mõnigi roadtrip Eestis koos sõpradega, avastame uusi kohti ja tunneme elust mõnu.

 23. Annekas ütleb:

  Minu garderoob ihaldab suviseid ja huvitavaid kleite :) Ma olen hirmus suur kleidikandja, sest kleidid sobivad minu kehakumerustega palju paremini kui püksid ja pluusid. Suvel ma tahaks puhata ja sõpradega mõnusatel suveõhtutel grillida ja kvaliteetaega veeta. Lisaks tahaks ka mõneks nädalavahetuseks kuhugi ära sõita ja seda Eesti piires, sest Eestis on palju vapustavalt ilusaid kohti ja uuteks meeldejäävateks elamusteks ei ole vaja sõita kuhugi kaugele.

 24. Kärt ütleb:

  Kuna hetkel läheb kogu vaba raha maja ehitamisele ja riidekapp on unarusse jäänud siis oleks suveks rõõm saada mõni ilus kleit või seelik ;) Päikest!

 25. kärtu ütleb:

  Mul puuduvad kapis värvilised riided !
  Sooviksin siiski kevadele minna vastu värviliste riietega.
  Unistan kleitidest ja seelikutest.

 26. Tracey Tint ütleb:

  Minu riidekapp vajaks kindlasti värvilisi kleite ja ägedaid pluusesid.
  Suvel plaanin palju palju aega veeta omale kallite inimestega.

 27. Helery ütleb:

  Päris palju asju tahaks välja vahetamist ja uuendamist, kleite, jakke jms. hoiame pöialt! :)

 28. Kaja ütleb:

  Suveks on kindlasti vaja uut seelikut ja kleiti, sest viimane ilus punane suveseelik sai nii läbi kantud, et suisa rebenes puruks!
  Suve plaanide hulka kuulub kindlasti mitu huvitavat vabaõhu kontserti ja palju seiklusi ja eesti peal trippimist või noh, nii palju kui tööst vaba aega jääb ;)

 29. Eva ütleb:

  Riidekappi on mul vaja hädasti värve. Hetkel domineerib 97% ulatuses must-valge-hall. Natukene nukker on aga mis teha, ehk võidan omale värvid!

 30. Kerli ütleb:

  Tingimused täidetud :)

  Minul on suveks vaja kindlasti juurde suurt portsu seelikuid, kuna hetkel on mul neid kapis ainult 2 tk. Ja hunnik baleriinikaid kulub ka ära, ainult neid ma suvel kannan :)

 31. Piret ütleb:

  Uusi riideid on alati (!) vaja :) Erilised lemmikud on lillelised riided, mida rohkem värvi – seda parem, suvi ju siiski :)

 32. margeros ütleb:

  Tean seda tunnet nii hästi et lähed endale shoppama aga lõpuks ikka vaatad ainult lasteasju:D õnneks laps on kevadeks täitsa valmis aint endal pole midagi selga panna. Leidsin sealt lehelt juba niiiii ilusa mantli, käin ja vesistan seda iga päev, seega kuluks ära küll:)

 33. Keidy ütleb:

  Kõik tingimused täidetud! Kuna ma viimati uue riideeseme sokutasin endale?.. hmm, ah jaa, muidugi see oli ju umbes 9 kuud tagasi, siis kui rasedaks jäin. :D Muidugi on vaja mu garderoobile väheke tuulutust ! Ja milline imeline kingitus see mulle oleks, just sellisel kuupäeval (7.märts) peaks ka minu kõhuelanik ilmale tulema :)

 34. Kelly ütleb:

  Kõik tingimused täidetud ja ma niii ootan juba suve!Suveks ikka kleite,kleite ja palju värvilist:)

 35. Kaire ütleb:

  Sünnitustähtaeg on kätte jõudnud- kuid pole ühtegi märki, et midagi võiks toimuma hakata. Seega olen veel tükk aega n-ö ”vormist väljas”. Küll aga olen endale selgeks teinud, et hakkan taas trenni tegema, kui olen omadega ühele poole saanud ja mõnda aega paranenud. Uusi riideid pole juba väga ammu ostnud. Viimati mai kuus. Olen pidanud vanade kaltsudega läbi ajama ja noh, nii palju olen saanud ”uusi” riideid, kui sõbrannad on oma rasedusaegseid hõlste mulle loovutanud. Aga ma juba nii unistan kevadest ja suvest, et saaksin ka ennast taas ilusti sättida ja osta kauneid rõivaid. Kõige rohkem tunneb mu garderoob puudust toppidest, kingadest ja kleitidest. Mulle niiiiii meeldivad riided. Uhh, neist ei saa mul kunagi küll :)

 36. Karin Peerna ütleb:

  Minu kapp kisendab kindlasti uute, suviste kleitide järgi! Hetkel unistan sellisest suvest, kus on palju puhkamist (ehksiis soojal rannaliival lebottamist), magistrikraad on omandatud ning palged on mõnusalt pruunid! Ohhh, can’t wait!

 37. Mari ütleb:

  Done, done and done! Ei ole kunagi eriline ostleja olnud ja uusi riideid lähen enamasti otsima siis, kui vanad juba päris räbalad on. Üldiselt kannan selliseid “poisilikke” riideid, nüüd aga tunnen, et oleks aeg pusad, teksad ja t-särgid kokku pakkida ja vahelduseks panna selga kleite, seelikuid ja miks mitte ka lühikesi pükse. Mida rohkem värvi, seda parem! Sel suvel tahan kindlasti merre ujuma jõuda. Kaks eelmist suve on kuidagi nii mööda läinud, et pole ujuma saanudki.

 38. Sigrid ütleb:

  Kleidid, kleidid, kleidid. Mina vana kleidifanatt telliks endale sealt suveks ilmselt mitu kleiti. Suveplaanides on puhata ning inglismaale reisida :)

 39. Lotta ütleb:

  Tingimused täidetud!
  Kui muidu räägitakse, et lastele ostetakse rohkem riideid, kui endale, siis meil kodus hoopis selline nähtus, et elukaaslane on see, kes kõige rohkem riideid saab. Tema riided kuluvad kiiremini, kui roomava lapse sukapüksid :)
  Nüüd alles avastasin, et ma pole enda garderoobi juba üsna mitu aastat täiendanud. Mõni asi on juba 5-6 aastat vana, mida ei raatsi välja vahetada. Meie hindade juures väga ei taha ka. Selleks suveks võiks kappi värve tuua, kuna 95% minu rõivastest on mustad/tumedad ja midagi pitsilist ning eriti naiselikku võiks ka kapis olla :)

 40. sannukesandra ütleb:

  Kõige tähtsam plaan selleks suveks on nn beebikilod kaotada, mida on mul u 10kg jagu, ning seeläbi kaunim ja enesekindlam olla :) Väiksed edusammud on juba näha -3kg näol :) Motivatsiooni lisaks kindlasti, kui saaks endale ilusaid uusi riided sheinside poest lubada :)

 41. Eneli ütleb:

  Kleit ja lühikesi pükse oleks vaja :)

 42. Agnes ütleb:

  Millegipärast ostan ma hulgi kleite, kuid ei jõua neid ära kanda- varem oli vastupidi. Kuna eelmine aasta töötasin terve suvi otsa, siis sel suvel loodan rohkem Eestit avastada .. ja ka ehk kleidid ära kanda :) Sheinside lehelt leiaksin endale veel suurel hulgal eriilmelisi kleite, eriti tõmbab mind mustrite ja nö. print kleitide poole, mida sel lehel hulganisti jagub.

 43. Mari Liis ütleb:

  Kleite on vähevõitu ja seelikuid.
  Kuigi sel suvel pean ma kooli jaoks tegelema maa kaevamisega ja mööda metsi ja niite taimede korjamisega, niiet selle jaoks vist kleidid kõige praktilisemad polegi :D

 44. Ethel Maarits ütleb:

  Kõik tingimused täidetud! :)
  Kuna mu riidekapp on väga väga kleidivaene ja mulle tegelikult kleidid väga meeldivad, siis sooviksin suveks ägedaid kleite juurde. Muidugi ei tee ka paha jakid, naiselikud pluusid ja muud toredad riidehilbud :)
  Suvelt ootaks seda, et oleks sooja ja päikest ja saaks rannas peesitada ja ujuda :)

 45. Lenks :) ütleb:

  Väliriided ole kõige suurem väljakutse vast. Ehk siis minu puhul tagi :) Kaal ju jätkab vaikselt langust ja maru nõme seis on,kui tagi (teadaolevalt pole nad odav kraam) kipub liialt suureks jääma.

 46. trinksu ütleb:

  Minu riidekapp nõuab suviseid kleite/seelikuid. See kinkekaart oleks ideaalne võimalus :)

 47. Eva ütleb:

  Oeh, kleite pole kunagi vähe, ega ka kampsuneid..

 48. Mari ütleb:

  Mul on puudu kleite ja seelikuid.

 49. Suzan ütleb:

  Suveks tahaks ikka kõige rohkem värvilisi kleite. Kuna mees hetkel VJPs siis tahaks suvel ikka särada, iga kord kui tema nädalavahetuseks koju jõuab :)

 50. Greta ütleb:

  Lugesin teiste kommentaare ja ega minagi väga teistest ei erine. Kindlasti oleks vaja suviseid kleite, seelikuid ja šortse. Kindlasti on vaja ka üht pidulikumat kleiti, sest suvel on pulma minek. Kleit on juba välja ka valitud ning see kinkekaart oleks super võimalus, et seda ilusat kleiti endale soetada :)

 51. Tuuliki ütleb:

  Ausalt öeldes on mul kõike vaja :) Pükse , seelikuid , kleite , pluuse jne :D

 52. Simone ütleb:

  Mul on suveks täiesti uusi riideid vaja, sest kavatsen oma pekist kõhtu ja võdisevaid kintse viimaks armastama hakata ja kumerustest vaatamata sel suvel oma keha pruuniks päevitada ja siis uhkelt ringi patseerida nendes riietes, mis mulle meeldivad. Viskasin juba kõik eelmise hooaja pekipeitmisriided ära…:)

  Kõige rohkem tahaks ikkagi erinevaid kleidikesi ja mugavaid ja ilusaid vabaajariideid suveõhtute grillimisõhtuteks. Eelmisel suvel jahtisin linaseid pükse ja ei suutnudki leida.
  Ilusaid päevikaid oleks ka vaja…seega kõike.

 53. Eliisabet ütleb:

  Mõistusega võttes oleks mu riidekappi kõige rohkem vaja vähemalt üht uut kampsunit. Noh, et jahedamal suveõhtul ka väljas saaks ringi patseerida. Aga tegelikult ma tean küll, et kui ma peaks võitma, siis valiksin endale uusi seelikuid, sest armastan seelikuid üliväga ja kuna kannan neid palju, siis ka tüdinen ja vajan uusi :)

 54. Aivi Saar ütleb:

  Suveks tahaks ikka kõige rohkem kleidikesi ja seelikuid. :)

 55. M ütleb:

  Äsja teise lapse saanuna tahaks nüüd uuesti oma vormi ilusaks timmida :D, seega garderoob läheb välja vahetamisele. Just tegin Sheinside lehelt tegelt tellimuse, aga sinna jäi veel palju asju, mida tahaks suveks. Nimelt lühikesi pükse, särke ja muidugi kleite, kleite ja veelkord kleite. Lühikesi ja maxikleite :) Armastan neid :) Vahelduseks lasteriiete shoppamisele oleks aeg ka endale midagi lubada.

 56. Jessika ütleb:

  No suvine riidekapp vajab ikka suures mahus täiendamist.. kleidid, lühikesed püksid, topid, õhukesed särgid jne :) kõike tahaks! :)

 57. Eneli ütleb:

  Oleks tarvis uusi toppe ja äkki mõnda mõnusat seelikut või päfkasid :)
  Plaanis on puhata, ehitusega jätkata ning loodetavasti ka natuke reisida.

 58. lihtsaltmelon ütleb:

  Suvel ootab ees palju praktikat, ehk palju lõbusaid seiklusi lastega. Lisaks tahaks ka ise minna metsa matkama. Riidekapp vajab alati kleite ja seelikuid. Kõige rohkem vajaks hädasti mingit jakikest, mida sobiks kleitide peal kanda. :)

 59. Maria ütleb:

  Kleidid, seelikud! Mis ühilduks mu toredate plaanidega suvel ilusaid ilmu nautida :)

 60. Käts ütleb:

  Kõik tehtud. Ma ei teagi täpselt mida riidekappi ihaldan. Arvan, et kleite ei saa kunagi ühel tüdrukul palju olla..Aga kuna ma neid kannan üsna harva ja kõik kleidid on üsna uued ja igaks juhuks neid ilmselt jätkub, siis piiluksin äkki T-särkide ja pidulikumate pluuside järgi. Mingi huvitav leid oleks ka äge..

 61. Mari R. ütleb:

  Täitsin kõik tingimused. :) Ja riidekappi oleks juurde vaja kevadeks ühte nahktagi ning suvel tahaks ju igasugu vahvate värviliste kleidikestega ringi tatsuda :)

 62. Merili ütleb:

  Kleite!!! Ja muidugi mõni üliäge kiisuga kampsik oleks ka veel suureks plussiks

 63. kaheliisuga ütleb:

  Minu suveplaan näeb kõigepealt ette kolmandat korda emaks saamist ja siis tahaks ennast ikka naiselikuna tunda, mitte lihtsalt emana ja seega kuluks ilusad suvekleidid väga ära. Eriti tore on see, et õige lõikega kleidid varjavad raseduse ja sünnituse tõttu 2x laiemaid puusi väga hästi ja veel moekalt ka :)

 64. Silvia ütleb:

  Minu plaan on suvel puhata, hästi palju rannas käia ning ka tublisti hispaania keelt õppida, sest kui hästi läheb, lähen sügisel hispaaniasse vabatahtlikuks!:) Kui võit tuleks mulle, valiksin sealt eelkõige suviseid ja kirjuid riideid:)

 65. Liina ütleb:

  Suveks oleks ilusaid kleidikesi/seelikuid vaja. Lisaks on mul suvel sõbranna pulma minek, seega sinna ka vaja ilusat kleiti :)

 66. Klaarika ütleb:

  Riidekapp vajaks suveks rohkelt kleite ja seelikuid :)
  Kui on õnne saab suvel osaleda Tantsupeol ja juba 3-ndat korda siis.

 67. Krista ütleb:

  Mul on selline tunne, et alates lapse sünnist (väike Nele nüüd 6,5 kuune) on kõik asjad vaid talle ostetud ning enda jaoks ei ole aega olnud midagi vaadata..olgu, välja arvatud 2 ilusat kleidikest, millest ühega käisin talvel juubelil ning teisega töökaaslastega jõulupeol…need olid küll ägedad (tellitud clothingattesco.com-st)
  Kuna loosiõnn ei ole mind iial soosinud, loodan uuele võimalusele 7. märtsil :)
  Kindlasti tahaks suveks uusi kleidikesi. Ei tea, kas seoses lapsesaamisega on mu riiete maitse muutunud või milles asi. Kappi vaadates tundub, et midagi ei ole selga panna. Seega tahaks vist ikka midagi veel enamat peale kleitide, ikka jakke ja pluuse ning muud pudi-padi ka :)

 68. Tiina ütleb:

  Muidugi bikiine, kleite, pükse, pluuse jne. Suvel on plaanis nii palju päevitada ja ujuda kui võimalik, sest eelmine suvi beebi ja imetamise pärast eriti ei saanud. loodab ka et kuskil saab mõnusasti aega veeta ja ka kuna mehekene saab sõjaväest koju siis otsime uut kodu endale :)

 69. K ütleb:

  Ohh. Suvi. Suveplaanidesse mahub üks tagasihoidlik pulm ning omal käel pulmareisina Euroopa avastamine. Jube äge oleks küll kui saaks uutes riietes kusagil Hispaania kandis ringi lehvida :)

 70. Kaari ütleb:

  Mul pole kunagi piisavalt riideid, mis siis, et kapp täis riideid aga suveks vajaksin ma kindlasti uusi lühikesi pükse ja palju seelikuid ja kleite, sest neid meeldiks mulle kõige rohkem suvel kanda ja neid ma hetkel kõige rohkem vajan ka! :)

 71. Mayri Tiido ütleb:

  Kleite, kleite ja veel kord kleite! :)

 72. asiaks ütleb:

  Kuna ma ei ole eriline seelikute ja kleidi kandja inimene, siis see aasta olen otsustanud, et suvel hakkan rohkem kleite kandma! :)

 73. Mari-Liis ütleb:

  Minu riidekapp ihaldab kõige rohkem suveks lustakaid kleite ja seelikuid. Hiljaaegu sai just vaadatud, et no pole suveks midagi. Eestis ka poodides kohati nii kallid hinnad, et raske on omale midagi lubada. :)

 74. helerin h. ütleb:

  Mina tahaks suveks kõige rohkem kleite. Seal leheküljel on need nii ilusad, mis just sobiks suvel eestimaal ringi sõites teistel näidata. :)

 75. Kadi ütleb:

  Kõik tingimused täidetud. Minu riidekapp ootab suve vastuvõtmiseks veel enda avarustesse mõnda kleiti-seelikut ja ühte kollast jakki ka. Õhukeste toppide vastu poleks ka midagi – need kuluvad alati ära.
  Hetkel ootan oma pakke Hiinast – tegin juba väikeseid ettevalmistusi saabuvaks kevadeks aga alati võiks olla rohkem, sest ega paari kleidi ja seelikuga ka tervet suve ‘üle elada’ :)

 76. pungerjas ütleb:

  Sellel suvel kavatsen ma puhata-lõpetan põhikooli ja tahaks end eksamitest ja muust mõnusalt välja elada, palju rannas käia, ujuda ja niisama toredate inimeste seltsis suve nautida. Tegelikult ei jõuagi enam seda sooja aega ära oodata! Riidekappi mahuks ideaalselt kena värviline kleidike ja suvine jakk, ka paar ilusaid suvepükse oleks täitsa tore.

 77. Kristiina ütleb:

  Muidugi kleite, eriti veel suvel! :D

 78. Mannu ütleb:

  Oioi, kui vahva loos! Minule oleks tarvis hädasti hästi värvilisi jakke ja kleite/seelikuid, suvel ja miks ka mitte kohe mõnus kanda :)
  Suvest niipalju veel, et korraldame juba jaanipäeva väljasõitu – see ei olegi nii kaugel, jessjessjess :)

 79. Danka ütleb:

  Suvel on plaan reisida ja Eestimaa ilu nautida.

 80. Airika ütleb:

  Kindlasti kleidid suveks.Vaatasin antud lehekülge ka ja päris mitu lühikest kleidikest jäi juba silma. Erilisi plaane pole suveks, aga puhata kavatsen küll mõnuga. Lasteaiaõpetaja luksus on 42 pikka suvepäeva puhkust:)

 81. aili ütleb:

  Hirmsasti vajan uusi ujukaid. Praegult teeksin oma uute rindadega lastele vaid pornoshow’d, sest enne oli rinnake peris väike ja sellele vastavalt ka vana rinnahoidja :D
  Jaaa siis tahaks hästi palju kleite ja üldse suveriideid, et olla MILF uhkustada enda kauni pojaga väljas olles suvel!

  Suvel on plaanis minna Lõuna-Eestisse maja remontima.

 82. Saana ütleb:

  Suveks soovin enim õhulisi seelikuid ja kleite :)

 83. Naama A ütleb:

  great giveaway! I’m in!
  i really want a new dress for this summer :)
  nam12 [at] walla.co.il
  tnx!

 84. Margit Reinsalu ütleb:

  Oleks vaja üldiselt uusi suveriideid, kuna olen peale eelmist suve pea 20 kilo kaotand, on enamus asju suureks jäänud. Suvel plaanin palju puhata! :)

 85. Pille ütleb:

  Kuna eelmisel suvehooajal olin rase, siis sel aastal ihaldan enda riidekappi kõike rõõmsavärvilist, naiselikku ja mis põhiline – asju, mis ei pärine maternity osakonnast. Rasedus on super ilus aeg, ent üksi enda kehas olemine on riietumise mõttes ikka hulga nauditavam :)

 86. Jane ütleb:

  Midagi oleks randa minekuks vaja, 2 rasedust kehale mõjunud ja nüüd tahaks miskit uut ja keha katvamavat :) Ja mul siin välja toodud riideesemetest kodus olemas kleit nr.3 ja see nii nunnu, täiega rahul oma kunagise tellimusega :)

 87. Getter S ütleb:

  Mul oleks vaja uusi bikiine, 5 aastat olen vanadega hakkama saanud… Siis oleks vaja lühikesi pükse, naiselikku pluusi, ilusat jakki, kotti, jalanõusid jne jne… :P
  Peaaegu kõik riided on suureks jäänud ja tumedates toonides. Ühed musta värvi püksid võtaksin samas ikka, sellised viisakad..

 88. Inessa ütleb:

  Kõik tingimused täidetud. Väga sooviks midagi värvilist, nt uus kleit oleks super.

 89. Tatjana Jakovleva ütleb:

  Väga tahaks ilusa kleiti ja bikiine :)))))

 90. Laura ütleb:

  Kindlasti oleks mul vaja lühikesi pükse ja uusi bikiine. Loomulikult ei teeks paha ka paar uut kleiti :)

 91. Merka ütleb:

  Puudu on veel lühikesed püksid :).

 92. mmerlem ütleb:

  Oleks vaja täielikku riidekappi täiendamist suviste riiete puhul:)

 93. C ütleb:

  Mina tahaksin suveks palju kleite! :)

 94. rohelinerebane ütleb:

  Tegelt oleks mul hoopis mantlit vaja aga suveriided kuluks ka ära :)

 95. Lorean ütleb:

  Mu riidekapike lausa anub kleitide ja naiselike jakikeste järele. Armastan kanda mugavaid riideid, kuid aeg on mugavustsoonist välja tulla ning kleidi/kontsa tüdrukuks hakata :)

 96. Anu ütleb:

  Suveplaan on siin imelisel Hiiumaal lõpuks maja ehitama hakata:) Kuna kogu vaba raha nende plaanide alla läheb, oleks 100 eurine shoppingspree eriti meeldivalt teretulnud, mõni kena jakk ja paar toretsevaid bikiine on küll mu kapist puudu!

 97. Anneli ütleb:

  Suveks võiks soetada kleidikesi, pluusisid ja toppe :)

 98. Täps ütleb:

  kleidid ja pikad maikad! Ei saa üksi suvi nendeta

 99. Marleen ütleb:

  Lõpetan see suvi (kevade lõpp) ülikooli, seega tahaks nii väga sellist suvist kleidikest, mis sobiks nii pidulikuks lõpetamiseks, kui ka linnas patseerimiseks. Samuti on suvel plaanis sõpradega Horvaatiasse sõita, seega nii väga tahaks erinevaid ilusaid suvekleidikesi seal kanda :)

 100. kaia ütleb:

  Selleks suveks oleks vaja kindlasti palju kleite, millega hea rannas ja linna peal käia. Mida värvilisemad, õhulisemad ja rõõmsamad, seda parem :) Muidugi ei ütleks ka uuest paarist bikiinidest ära

 101. k2tsuu ütleb:

  Kuna ma olen praegu kõvasti pisem, kui kõigil eelnevatel suvedel ja palju asju kapis enam ei sobi, siis vajan kõike – kleite,lühkasid, seelikuid ja bikiine :)

 102. Kerli ütleb:

  Kuna olen alati olnud niiöelda pükstekandja siis tahaks ennast muuta ja see suvi pidevalt kleite kandma hakata. Seetõttu olekski vaja kapp kleitidega täita. :)

 103. maris ütleb:

  Uutest kleitidest kapis ei ole kunagi küllalt :)

 104. Liisa ütleb:

  Õhukest jakki oleks vaja :)

 105. Anneli ütleb:

  Mõnusaid suviseid kleite ja jakke on minu suvisest garderoobist alati puudu ;)

 106. Margit ütleb:

  Sellel suvel on plaan minna Mallorcale, niiet kapp tunneb puudust uutest bikiinidest ja kleidikestest :)

 107. Inger-Liis ütleb:

  Ohohohoo.. uued bikiinid, kleidid, jakikesed -kõik on puudu, garderoob vajab täielikku uuenduskuuri :)

 108. Jaanika ütleb:

  Kleite, kleite ja lisaks veel seelikuid. :) Tõotab tulla palav suvi, kus ma ei pane pükse kindlasti jalga. Eriti uhke olen ma enda üle, kuna käsil edukas kaalulangetus ning juba praegu tunnen, et riided hakkavad suureks jääma. Seega varsti tuleb uus garderoob soetada! ;)

 109. vurledmaal ütleb:

  Kõige enam igatseb riidekapp kleite ja seelikuid. Mõni ilus särgike poleks ka paha.

 110. Berit ütleb:

  Riidekapp ootab midagi uut, värsket ja värvilist :)

 111. Avely ütleb:

  Tahaksin lihtsalt riidekappi värskendada, aga kõike oleks muidugi juurde vaja :)

 112. Mirjam ütleb:

  Tegin kasutaja, like’isin ja nüüd ka kommentaar.
  Suveks oleks vaja kleite ja seelikuid. Kuna kuulun vaeste tudengite hulka, siis uusi riideid endale eriti lubada ei saa. Just ükspäev avastasin, et kleidid on väikseks jäänud ja nüüd on neid riidekapis häbemaltult vähe ja muidugi oleks mõnda kenamat pintsakut vaja..
  Ja siis veel särke, toppe ja uusi kõrvarõngaid.

  (PS! Kuna mul ametlikult facebooki kasutajat pole, siis ainus konto, mis seal on, on valenimega ja väheste tegevustega – nt olen like’inud vaid mõnda üksikut asja, sealhulgas nüüd ka sheinside.)

  Päikest!
  )

 113. Leena ütleb:

  Suveks oleks vaja kõike – garderoobi on ammu vaja välja vahetada. Märtsi lõpus peaks teine laps tulema, niiet suveks saledaks ja ilusaks! :D

 114. Johanna ütleb:

  Suviseid pluuse, seelikuid ja kleite oleks küll jubedal komber tarvis!

 115. Mery-Kristi ütleb:

  Kõik tingimused täidetud :)
  Minu riidekapp ootab enim värvilisi ja õhulisi kleite ja seelikuid.

 116. Marta ütleb:

  mõtlesin siis samuti loosis õnne proovida :D Suveks tunneb puudust minu riietekapp kõige enam kleidikestest jaa armastan tohutult igasuguseid nunnusid lühkareid ja seeelikuid.

 117. Täpsterje ütleb:

  oh neid kleite oleks lausa hulgi vaja.

 118. Helena ütleb:

  Tänavune suvi tuleb mul üle pika aja esimene, kus ma enam lapsega kodune pole, vaid käin tööl. Ja kuna vabu päevi on seega poole vähem, siis tuleks just neil päevadel veidike rohkem end hästi tunda ja seda uute ägedate riietega :)

 119. Kadri ütleb:

  Minu riidekapp oleks väga õnnelik kleitide üle, kuna olen suur fänn ja ka “säärenäituse” valdkonnas olevate riietega! Tegelikult sooviks šifoonist volangidega pluuse ja mõnda väikest kotti ja kingi, mida pidulikumal üritusel selga panna. Samas mitte kunagi ei ole rõivastest, aksessuaaridest või jalavarjudest küllalt :) Kõike tahaks..

 120. Kadri ütleb:

  Puudu on ühed mõnusad denim shortsid, mida tennistega kanda. Samuti oleks suvegarderoobi vaja täiendada paari lihtsalt ja ilusa suvise kleidiga ja kuna eestimaa suvi on ettearvamatu, siis kindlasti mõni jaki/kampsiku moodi asjandus kuluks marjaks ära :)

 121. Mariann ütleb:

  Lühikesi traksidega teksaseid tahaks ja rannariietest ei ütleks ka ära, soojamaareis suve alguses ootamas. Lõpukleiti oleks ka vaja

 122. Kadi Simuvard ütleb:

  Minu riidekappi oleks vaja palju värvilisi kleite. Hetkel pole mul ühtegi sellist kleiti millega minna, kellegi lõpetamisele või randa.
  Ja kindlasti on mul soov saada teksatagi, millega on mõnus kusagil lõkke ääres istuda ja mõnusa seltskonnaga juttu rääkida :)

 123. Triin ütleb:

  Nii tore loos :) Minul oleks suveks vaja armsat kleidikest, uusi bikiine ilmselt( kui rinnad pärast imetamist tagasi väiksemaks ei lähe :)) , värvilist jakikest. Üldse kõik värviline läheb hetkel peale :)

 124. Kristi J ütleb:

  Suveks on vaja osta palju riideid, kuna olen natuke vanemaks saanud ja eelnevalt soetatud riided on veidike lapsikud minu jaoks. Aeg uuendusteks

 125. Kärt ütleb:

  Suveks oleks vaja kleite ja pükse, kuna rasedus on muutunud palju palju minu keha :)

 126. Riin ütleb:

  Kõik tehtud! Kuna suvel peaks valmis saama minu päris esimene oma kodu ja sama sammuga saab minust ka igavene pangaori, siis ilmselt mul sel suvel oma garderoobi täiendamiseks raha ei jagu. Kõike muud vajalikku, mida osta, on nii palju. Seega tundub see ideaalne võimalus oma garderoobi väheke vaheldust tuua :) Ja eks kõik plaanid ole mul ka töö ja uue koduga seotud.

 127. Maris ütleb:

  Kasutaja on varem tehtud, aga pole aega ja raha olnud tellida. Ausalt öeldes tahaks mu kapp kõike, mis on ilus ja sobib mulle !! Kahjuks vaese õppurina ei saa lubada endale kõike, mida hing ihaldab Aga tore oleks midagi esimest korda võita ja seda veel täpselt päev enne sünnipäeva !! No loodame, äkki veab :D

 128. Lillu ütleb:

  Sooviksin kleite ja lühikesi pükse. Meeldiv oleks esimest korda võita :) suvel tahaksin puhata, puhata, päikest võtta ja veelkord puhata :)

 129. Majbritt ütleb:

  Tahaksin kleite ja mõnusaid suviseid riideid :)

 130. Marelle ütleb:

  Suveks soovin kergeid ja mugavaid kleite ning õhukesi pintsakuid! :)

 131. Iris ütleb:

  Tegelikult vajaks kapi sisu täieliku uuendust. Eelkõige kleitid, lühikeste pükste ja suvepluuside poole peale. Suvel on plaan palju päikese käes olla ja õe pulma minna

 132. Britt ütleb:

  Superilusad riided seal lehel :). Mul oleks vaja praktiliselt terve garderoob välja vahetada, kuna olen 15 kg kaalust alla võtnud :).

 133. Merili Konik ütleb:

  Eelkõige vajaks mu garberoob uusi seelikuid ja kleite. Suvel on plaanis puhata ja reisida, olen eelnevad suved tööl käinud, siis on see nautimise aeg lühikeseks jäänud, see suvi ma aga ei plaani tööle minna.

 134. Kertu J ütleb:

  Suveks ikka kapp seelikuid, lühikesi pükse, top’e ja kleite täis ;)
  Juba praegu olen paar korda seelikut kandnud ja ei jõua ära oodata suve, et kanda veel rohkem kleite, lühikesi pükse, seelikuid jne. Lisaks oleks ka vaja uusi bikiine, mida seal ka muidugi olemas oli. Aga eks mida kirjum kapp, seda kirjum suvi ;)

 135. Eliko ütleb:

  Suveks ihaldab mu riidekapp ägedaid kleite ja seelikuid :)

 136. anukasss ütleb:

  Kes võidab, siis võib ka siia kiigata http://minumullid.wordpress.com/2014/02/26/sheinside-com-spring/ :) Kirjutasin ka väikese postituse neist, kuna kevad on ju kohe kohal, mis siis, et hetkel lumi maas. :D
  *Ise ihkan suveks palju erinevaid kleite ja seelikuid ning ka ilusaid õhukesi pluuse, mida seelikuga kanda. Suvel on õhtud tiba jahedamad, siis võiks kapis mõni mõnus jakk olla, mida peale visata. :)

 137. Katrina ütleb:

  Suveriiete garderoob vajab täiendust lendlevate seelikute ja kleitide näol :)

 138. Gerli ütleb:

  Minu riidekapp ootab enim värvilisi ja mõnusaid suveriideid, kindlasti uusi bikiine ja mõnusaid suviseid kleidikesi. Ja muidugi sumedateks õhtuteks mõnusaid jakke, pükse :))

 139. Iryna Timuska ütleb:

  Suveks tahaks uusi bikiine ja loomulikult ilusaid kleidikesi :)

 140. k2rdug ütleb:

  Suveks tahaks ikka kleite, kleite, kleite! :)

 141. Getter ütleb:

  Sain äsja pulmakutse, seega on ruttu vaja leida ilus pidulik kleit, kingad ja kollane jakk.. :)

 142. Elis ütleb:

  Mina tahaksin jakke ja mingisuguseid uusi jalanõusid:)

 143. Anne-Mari ütleb:

  Minu kapp igatseb endasse rohkem seelikuid ja kleite :)

 144. Mari-Liis ütleb:

  Suveks tahaks kleite, kleite ja veelkord kleite :) Ja muidugi igasugu muid riidevidinad kah.

 145. Karini ütleb:

  tahan loomakujutistega riideid, ise ka ei tea miks :D ühtteist jäi sealt lehelt juba ka silma :)

 146. Hanna ütleb:

  Mina sooviks suveks erinevaid armsaid suve kleit :)
  Suveks suuri plaane tehtud pole, naudin veel viimast vaba suve kus saab lapsega koos olemist nautida :)

 147. Marleen ütleb:

  Armastan kleidikesi ja üleüldse sellist naiselikku stiili – heledad värvid ja armas. Suveks tahaks kleiti, lühikesi pükse ja pluusikest :)

 148. Tiia Urb ütleb:

  Tere!
  Minu riidekapis vähe suvekleite ja pluusesid,seelikuid.Käin pidevalt teksades,nii et kui seeliku või kleidi selga saan,ei tunta mind äragi.

 149. Kristel ütleb:

  Armastan jakke, mantleid, nahktagisid, pintsakuid etc ja Sheinside’s on suurepärane valik. Suveks tahakski soetada mõne värvilise/lillelise kleidi või seeliku, et lisada juurde veidi rõõmu oma ellu. :)

 150. Diana ütleb:

  Kindlasti vajab mu riidekapp erksavärvilisi kleite ja pluuse :)

 151. Täps ütleb:

  kleite kleite ja veel kord kleite

 152. Maris ütleb:

  Kuna ma suvel käin suure kõhuga ringi, siis oleks vaja just uusi kleidikesi, mida sellel ilusal ajal kanda :)

 153. Julia ütleb:

  Minu riidekapp tahab lihtsalt midagi uut, sest iga päev tundub et mitte midagi pole enam selga panna! Suvel kavatsen kõvasti puhata.

 154. Lis ütleb:

  Suvel on vaja minna paari pulma ehk siis oleks armsaid uusi kleite vaja.

 155. Katre H. ütleb:

  Mulle meeldiks saada ühe rõõmsavärvilise jaki ning paari suvise seeliku ja kleidi omanikuks. Suve oodatuimaks sündmuseks on minu jaoks kindlasti laulupidu, kus ma tahan laulukaare all koos toredate kaasmaalastega lõõritada ja ma väga loodan, et saan seda teha rahvarõivastes, mida ma kannan alati suurima heameelega!:)

 156. E ütleb:

  Oo! tahaks oma kappi kleite, seelikuid ja nabakaid! Ma ei jõua suve ära oodata, sest pole eales olnud oma kehaga nii rahul!!!

 157. Jaanika ütleb:

  Kleidid on selle suve peamine eesmärk :)

 158. Kätlin ütleb:

  Tingimused täidetud.
  Sooviksin oma väiksesse garderoobi just teksaseid, sest talvel sai korralikult kaalu kaotatud ja nüüd teksad pepu pealt kottis.
  Suvel on plaanis käia palju teatris, ja kindlasti minna mehele välismaale külla. Kuna aga ei tea veel, kuhu ta tööle läheb, peab olema garderoobi iga kliima jaoks :D (Tegu on meremehega)

 159. Merlyn ütleb:

  Punktid said täidetud:)
  Aga oma kappi suveks sooviks küll täielikku värskendust, kleite ja seelikuid pole üldse:(

 160. KirsikaH ütleb:

  Kuna koolilõpetamine on mai lõpus ees siis ei ütle ma ära ühestki ilusast kleidist/jakist/kotist/kingadest ega ehetest. Vajan neid kõiki! :D

 161. Gerli ütleb:

  Loodan, et suvi tuleb soe ja mõnus, siis tahaksin oma kappi palju-palju uusi suveriideid. Olen ka vaikselt juba vaadanud uute seelikute, kleitide ja lühikeste pükste poole :)

 162. Helen ütleb:

  Kleite vist ei ole kunagi piisavalt, eriti suvel. Ma alles hiljuti annetasin päris suurel hulgal riideid ära, et teha ruumi uutele kleitidele kappi. :)

 163. Maria ütleb:

  Riidekapp vajab ägedat uuendamist, tsekkasin hiljuti kleidivalikut ja oh imet polegi valikut.. Kapis ripub ainult lõpukleit ja üks must minikleit mis sobiks rohkem ööklubisse.. Nii, et hädasti oleks vaja suvekleite ja lühikesi pükse.. Suvel on plaanis lahkuda kodusaarelt ja minna eestimaad avastama :) Ps Katre, äkki oskad soovitada mönda vähemtuntud ägedat kohta eestis?

 164. Birgit ütleb:

  Minu riidekapp ihaldab väga suveks uusi kleite ja seelikuid, nii mõnus on ringi lennelda kergetes kleitides soojal suve päeval või randa minna. :)

 165. Eneli V ütleb:

  Eneli v

  Minu riidekapp ihaldab suveks kõike uut ja värvilist.

 166. Carita Uuemõis ütleb:

  Kõige suurem puudus on seelikutest ja kleitidest. :)

 167. Ivi ütleb:

  Mu riidekapp vajab ikka kapitaalset väljavahetamist. Peale sünnitust on isegi raseduseelsed riided kuidagi suureks jäänud. Ega suvi enam kaugel ole, seega kleite, seelikuid ja mõnusalt suviseid toppe oleks kindlasti juurde vaja :)

 168. Mari-Liis ütleb:

  Minu riidekapp vajab värvilisi ja ilusaid suveriideid.

 169. Helen ütleb:

  Avastasin alles hiljuti enda jaoks seelikud ja kleidid, varem olin täielik püksiinimene. Nüüd tunnengi, et enim tahab mu riidekapp endasst kleite, mida kevade ja suve saabudes kanda. Täna hommikul oli nii ilus ilm, et kohe kutsus seelikut selga panema ja kui kapiukse lahti tõmbasin, suutsin leida vaid 3 seelikut ning tänaval käimiseks olid neist sobilikud vaid 2 :( Muidugi ka sooviks värvi oma kappi juurde lisada :)

 170. Ella ütleb:

  Et ma omale veel kõigi oma mõtete realiseerimiseks head õmblusmasinat soetanud pole, siis sobivad algavaks suveks vast teiste õmmeldud riided ka. Hetkel isutab millegi värvilise ja igapäevaseks kandmiseks sobiliku asja järele. Äkki näkkab!

 171. skorpionm ütleb:

  kleite kleite kleite :)

 172. mirjam ütleb:

  Suveks oleks vaja juurde muretseda endale yks vahva jumpsuit;)

 173. Liina ütleb:

  Suveks tahaks ilusaid kleite :)

 174. Kadri ütleb:

  Ma vajan , jah tõesti vajan , KLEITE … Minu imearmas kahe aastane suutis eelmine aasta kõik minu kleidi kas ära määrida mingite marjadega mille plekid enam maha ei tulnud või siis rihmikute kinnitustega kõik niidid välja hõõruda .

 175. Brigita ütleb:

  Kõik tingimused täidetud :) Sellel suvel loodan teha pikema reisi enese ja maailma avastamiseks, kindlasti soetada hunnikus suveriideid ja nautida sooja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga